Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megéri készűlni a pótvizsgára?

Megéri készűlni a pótvizsgára?

Figyelt kérdés
Súlyos szívelégtelenségem van és fél évet hiànyoztam azért kellesz le pótvizsgàznom.Az ilyen jellegű szívbetegség ritkàn javul,hosszú hónapok alatt javultam egy nagyon keveset.De mi van ha romlik és egy bizonyos időn belül meghalok? Nem lenne több értelme azt tenni ami jól esik a tanulàs helyett? Nem az elsö ilyen kérdésem de ezt itt a legkönnyebb kimondani.18f
2019. máj. 23. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tedd azt, ami jól esik. Hajrá és jobbulást! 31F
2019. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A szüleiddel tárgyald meg ezt a kérdést! Nem haldoklasz! Manapság nem ott tart az orvostudomány, hogy 18 évesen valaki ismert szívbetegségben meghaljon. (Sportolóknál létezik hirtelen halál, de ott nem volt ismert a betegség.) Még 40 év múlva is élni fogsz! Egyszerűen csak nincs kedved tanulni meg vizsgázni, dehát az élet már csak ilyen: a gyerekeknek tanulniuk kell akkor is, ha a hátuk közepére kívánják. A többiek se szeretnek tanulni, mégis megcsinálják. Nem élhetsz a szüleid nyakán, dolgoznod kell, az pedig érettségi nélkül szinte lehetetlen. Képes vagy rá pont ugyanúgy, mint az összes többi gyerek!
2019. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2.sajnos nem,de ha csak a szívtranszplantàció lesz a végső megoldás elutasítom,addig is vàrok hogy mi lesz,6 hét múlva vizsgàlnak újra.
2019. máj. 23. 23:56
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha 18 éves korodig eléldegéltél, akkor mért pont most halnál meg? Gondolom, kapsz gyógyszereket. Mit mond az orvos?
2019. máj. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Január óta vagyok szívelégtelen,rossz pacemaker működés miatt alakult ki kb olyan 8 gyógyszert szedek.Azt mondtàk vàrjunk hogy a két kamràs pacemaker helyre rakja e.
2019. máj. 24. 00:19
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan, a 82 éves nagyapám százszor jobban akar élni szívműtét és pacemaker után is.

Le leszek pontozva, de utasítsd el a transzplantációt, nagyobb szüksége van annak a szervre olyannak, aki hajlandó és akar élni.

2019. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem kétes gondolataim vannak;


Először is, aki felnőtt és úgy küzd szív gondokkal, rákkal, stb., se szerencsés mindig, hogy eltartsák - és dolgoznia kell, a gyerekeit nevelni, stb.


Ezért mondanám, hogy ez ne legyen kifogás.


Plusz, az milyen komolyan hangzik már, hogy Te több gyógyszerrel, szívbetegen végig csináltad a sulit. Nagyon büszke lennél magadra.


Azt értem, hogy attól félsz, hogy, ha ezek az utolsó hónapjaid, minek feccölj bele energiát, de szerintem ne így fogd fel; ha nincs megoldás, ott a transzplantáció, amit elfogadsz.


Kérdező, sajnos benne van a pakliban, hogy meghalsz - sőt, az is benne van a pakliban, hogy meghal valaki a környezetünkben vagy akár én - vannak balesetek, szerencsétlenségek, akármi és pl ha nap végén történne velem valami, akkor én is azt mondanám, mennyi mindent meg akartam még csinálni.


De ettől függetlenül nem mondom azt, hogy azt csihálok amit akarok. Próbálok összhangot találni a kötekességeim és a vágyaim beteljesítése között.


Kérdező, másrészt én nagyon sajnálom, hogy ezen mész át és szerintem megérdemled, hogy jó dolgokat élj meg.


Én valahogy azt tudom mondani, hogy próbálj meg valami aranyközép utat találni; teljesítsd be a vágyaidat, érezd magad jól és szakíts időt a tanulásra.


A legjobbakat kívánom!

2019. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem fogsz meghalni, viszont iskola nélkül egy senki leszel. Anélkül aztàn tényleg halàlra vagy itélve.
2019. máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha nem jön helyre és elutasítom a transzplantàciót akkor igen,kapja meg az a szervet akinek tényleg kell és meg is érdemli
2019. máj. 24. 14:40
 10/17 anonim ***** válasza:
Te is megérdemled az életet, ne utasítsd el!
2019. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!