Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok egy tanár ilyen...

Mit gondoltok egy tanár ilyen jellegű viselkedéséről?

Figyelt kérdés

Van egy fiatalabb oktatónk az egyetemen. Órákon rendszeresen felemlegeti, hogy szingli, nincsen barátnője, nem jön össze senki stb., még sikertelen és vicces randi sztorikat is el szokott mesélni. Szereti magát fényezni, hogy milyen okos, milyen ügyes, milyen erős pl. folyton mutogatja, hogy mit főzött, meséli a gyúrós-sportolós sztorijait vagy, hogy otthon mit barkácsolt. Mindig megemlíti, ha találkozott vagy látott valami jó nőt. Órákon is elejt egy-két megjegyzést, néha bókol itt-ott. Újabban van egy-két lány, akikhez oda szokott menni óra előtt és után beszélgetni, én is köztük vagyok. Meg szokta dicsérni a ruhámat, a hajamat és mosolyog, vicceket mond. Többször előfordult, hogy elhagyta a beadandómat és akkor külön be kellett menni hozzá az irodába, megkérdezni, hogy megtalálta-e, megvan-e, hányas stb. vagy nekem elfelejtett kiadni pár papírt, amiért szintén külön kellett mennem. Kérte, hogy jelöljük be Facebookon és ott kommunikáljunk vele, keressük meg, ha bármi van, segít mindenben, írjunk stb., de én még nem tettem meg és nem is szeretném (látom, hogy nem csak egyetemmel kapcsolatos dolgokra használják ezt a lehetőséget a szaktársaim). Egy tájékoztatón is felhívta erre a figyelmet, mondta, hogy tud tanácsokat adni stb. és mikor elhangzott a "biztosan van olyan tanár, aki szimpatikusabb, nyugodtan válasszátok őket", akkor megjegyezte, hogy van az fordítva is, hogy a tanárnak egyes diákok szimpibbek és nem kicsit promotálta magát egyes diákoknak.


Tudom, hogy felnőtt ember mindenki és ez nem sért semmiféle szabályt, de nekem ez akkor is furcsa, abszurd és kellemetlen. Ti mit gondoltok erről? Veletek fordult-e már elő hasonló? Hogyan kezeltétek?


2019. máj. 24. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen. Jelenteni tudod a feje felett és nemet mondani a felvetéseire, mint mikor azt mondja hogy jelöld be. Vagy mikor beszélgetni akar a hülyeségeiről, akkor otthagyod, mondod hogy bocsánat, de mennem kell. Elég egyértelmű jelzés és talán leszáll rólad.
2019. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Szánalmas...

Ne foglalkozz vele, ő is csak egy idióta a sok közül. Nem kell leállni vele jópofizni semmilyen platformon (élőben, messengeren), és ennyi.

2019. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Az elején azt hittem középiskolás vagy és kezdtem felhúzni magam.

Megkönnyebbültem, hogy ez egyetemen van. Így csak szánalmasnak tartom.

De nekem is volt olyan csoporttársam, aki végül hozzá is ment a tanárhoz és családjuk lett. Gondolom előtte is van sok ilyen példa, ezért nyomul ezen a vonalon.

2019. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Látom, hogy az első mondat volt, hogy egyetem, de elkerülte a figyelmem. Bocs.
2019. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fujjj de gáz ez a pasas. Nem normális az tuti. Szerintem egyedül ne járkálj be az irodájába.

Visszautasíthatod, sőt vissza is kell utasítani, egyértelműen nemet mondani neki. Csak az a ciki, hogy mint tanár simán keresztbetehet neked. Az ilyen gerinctelen emberek képesek sértődött majmot játszani és bosszút állni ha nem sikerül nekik a csajozás.

2019. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!