Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most miért utál?

Most miért utál?

Figyelt kérdés

Van egy tanárom aki utál . Bejön a terembe,mindenki ordítozik stb. Én ülök a helyemen mégis velem ordítozik hogy én rontom el az osztályt stb. Meg osztálytársam vágta az ujját valamivel(?) és engem csesz le, hogy miattam vágja stb. Közben a gyerekkel még beszélő viszonyban sem vagyok.

Amúgy a tantárgyából jó vagyok,4.86-ra állok.

Az osztálytársaim meg nem segítenek,kiröhögnek,beszólnak,van amikor k*rváznak,de rájuk nem szól a tanár.

Meg én (17 évesen) befestettem krétával 1 !!!! Tincset a hajamban,és rögtön beszól érte,de a vakolatos lányoknak egy szót sem szól.

Mit csináljak?

17/lány



2019. máj. 29. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Négyszemközt nem tudsz beszelni a tanárral, elmondani neki hogy ez rosszul esik, illetve megkérdezni, miért teszi ezt? Szüleidnek mondd el ezeket, hogy menjenek be és beszéljenek vele erről.
2019. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanárokkal nem lehet beszélni négyszemközt sem, csak azok reménykednek ilyen megbeszélősdiben, akik nem ismerik a tanárokat.


A tanár ítélkező, lehet hogy valami miatt teljesen félreértelmezett téged, és ez miatt olyan képet lát rólad amiben te nagyon rossz vagy, rosszabb, mint a többiek. Sok buta tanár is van, akik otthonról hozzák a stresszt és egy kiszemelt diákon adják le.


De valójában nem is számít, miért ilyen veled, inkább az számít hogy te hogy kezeled ezt. Fontos hogy ne vedd magadra, hogy hiába bánt, tudd, hogy veled nincs baj.

Sajnos gyakorlati útmutatót nem tudok adni, de: reagálhatsz semlegesen, passzívan, csendesen, így a tanárt állítod be gyökérnek, mert látszódni fog az, hogy semmit nem csinálsz és ordibál.

Másrészt, ha van akaratod és erőd hozzá, akkor védd meg magad, szólj vissza neki akárhogy.

Amit én csináltam sokszor, hogy ha a tanár lekezelő hangnemben beszélt, ugyanazt csináltam mint ő, mindig.

Mivel mindig tudtam hogy én nekem van igazam, határozott voltam, és ha kellett nagyon nagy vitákba is belementem, és a végén a tanár akart "kibékülni".

2019. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es:volt,amikor mondtam neki,hogy nem csináltam semmit,akkor meg azt mondta hogy ne vágjak pofákat,közben meg rendes arccal ültem.🤷🏻‍♀️
2019. máj. 29. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Honnan tudjuk,hogy miért utál?

Lehet,hogy a családod miatt,vagy a kinézetét miatt

2019. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
*kinézeted
2019. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem értelmetlen lenne vele dumálni. Ez az ő szintje. Ennyi telik ki tőle. a tanártol
2019. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy ha valaki provokál, soha nem szabad bele menni a vitába, soha nem szabad felvenni a kesztyűt. Csak lerabolja az energiádat (Ilyen tényleg van.) Szóval csak próbáld figyelmen kívül hagyni, amennyire lehet. Egyébként tényleg müxik, hogyha nem figyelsz rá, egy idő után abbahagyja -saját tapasztalat is- meghogy tényleg, a létezésben nem lesz értelme; hogy ezt csinálja, ha már látja, hogy nem tud zavarni. Tehát ne hagyd magad felheccelni általa, senki által. Pont ez a célja. És máris elérte, amit akart; mert most is róla gondolkodunk, róla esik a szó. Csak hagyd figyelmen kívül, őtőle ennyi telik. Értelmetlen lenne vele vitába elegyedni. Valakitől még azt is hallottam, hogy a nagyapja kérdezte őt, hogy tudja-e, hogy miért van két füle? És akkor mondta, hát, gondolja azért, hogy jobban lehessen hallani. Erre a nagyapja azt mondta;: nem, a két füled azért van, hogy egyik füleden be; a másikon meg ki. :) Tehát ennyi engedd át magadon, ne állj bele. És akkor majd elmúlik. Ami egy másodperce történt , az már a múlt, ne foglalkozz vele, hanem a jelent éltesd; azt éld meg. Azt alakítsd minél szebbé, ne rontsd azon, hogy most a múlton rágódsz miatta , hanem hozd ki belőle a lehetőségekhez képest a legjobbat. Hagyd ott a múltban, és ne rágódj rajta, ami nem volt előnyös; nem adott semmi értéket hozzád, a számodra aznap. Tehát pl ezt a tanárt meg a beszólásait. Tiszteld magad tehát jobban ennél, minthogy ezen gyötröd magad. Egyszerűen csak lépd át. Te többet érsz ennél, minthogy ezen rágódj; és így nem tudsz koncentrálni a jelenedre, ha a múlton morfondírozol, és akkor a jelen kárbavész, pedig azon alkothatnál valami nagyot. A jövő pedig mégnincs, de az pedig viszont a jelenre építkezik. És faterom egyszer mondta, hogy haragudni annyi, mint más butasága miatt saját magunkon bosszútállni. Aszonta, és én látok ebben igazat.
2019. máj. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*szóval felőrli az energiáidat, ha rajta agyalsz; és azt meg pedig ő fogja megkapni figyelemenergiaként, mert őt meg építi, ő ennek örül, neki ez siker, ha vele foglalkozol. Szal tényleg vannak ilyen energiavámpírocskák, a tanárodat én annak titulálnám sajnos:S:S Ilyenből lehet olyan is, aki tudatosan csinálja, és lehet olyan is , aki nem szánt szándékkal húzza le rólad az energiát. Ezt szóval nem tudom, tudatos-e mindig, minden esetben. De a tanárodnál azt hiszem, tudatos. Direkt örült neki, hogy kárt okozhat másnak a lelkében. Csak egyszerűen ne foglalkozz vele; te csináld, tedd a saját dolgodat; és az ilyen hátráltató, lehúzó tényezőkkel, mint ez a tanár is; ne foglalkozz. Egyébként lehet még karmikus is, ami miatt szivat, de nem feltétlenül; de lehet amúgy az is,hogy nem karmikus; csak azt akarja kihozni belőled (ezt beszélhettétek meg születésetek előtt), hogy fejlődj olyan szintre, ahol már tudod ignorálni ezeket a dolgokat; és már nem érzed magad rosszul miatta; hanem csak elkönyveled; hogy "ő ilyen, az emberek ilyenek, nem lehet mit csinálni." Na és akkor tehát lehet, hogy pl ezt akarja neked tanítani, hogy pl ne törődj annyira mások véleményével. Tehát lehet, hogy ez az ő szerepe a te életedben. Szóval nem kell törődni a kis beszólongatásaikkal, nem kell beleugrani a kis játszmáikba az ilyen embereknek. Ne hagyd meg nekik, mert élvezik. Tehát nem kell visszaszólni, meg semmi; énszerintem ,hát, ahogy a helyzet adja; de végülis nem kell reagálni rá. De ha kérdez, akkor mondjuk válaszolsz, vagy minimum morogsz valamit az orrod alatt, hogy ne sértődjön meg; de az ilyen dolgokat, amikor konkrétan , kifejezetten beszól, és nincs is benne kérdés; hagyd figyelmen kívül nyugodtan. Lehet az is, hogy tényleg, -"föntebbről", más kontextusból nézve, ezt tényleg csak ezért csinálja, hogy megtanuld az ilyen dolgokat figyelmen kívül hagyni. Ő ezt a dolgot tudja tanítani neked. Mást amúgy tartósan nem , mert az iskola ugye nem erről szól. Ott azért tanulunk, hogy meg tudjuk írni a dolgozatokat minél jobban. Legalábbis általános-középiskolában. Utána meg pl gondolom tanulja mindenki azt , amit akar , lehetőségei szerint. Pl van-e a közelében olyanfajta képzés; meg ilyesmik.
2019. máj. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!