Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit tegyek,...

Szerintetek mit tegyek, tényleg mondjak le a díjról?

Figyelt kérdés

A gimibe, ahová járok, második nyelvnek lehet németet és spanyolt tanulni. Én kilencedikben a németet választottam, de nem jöttek be a hozzá fűzött reményeim. Órákra készülgettem, 4-es 5-ös voltam, de maga a nyelv nem tetszett, nem éreztem hozzá semmi motivációt, hogy érettségit vagy nyelvvizsgát tegyek belőle, bár a tanár biztatott rá. Ezért elmentem különtanárhoz spanyolra meg később tanfolyamra, mert az jobban kezdett érdekelni. Ez sokkal jobban bejött, olyannyira, hogy tizedikben meg idén is voltam versenyen, ahol jó helyezést értem el. Az egyik spanyoltanár nagyon támogatott, beszervezett a sulis nyelvi napon spanyolul szavalni, meg bevett a kulturális szakkörbe.

Közben a némettanár érezhetően utálni kezdett (nem tudtam átkérni már magam az iskolai spanyolcsoportba, így folytatnom kellett a németet), mert nem a németre fektettem nagyobb hangsúlyt (attól órákra még készültem és nem linkeskedtem el a dolgot), hanem a spanyolra, szerinte ez nagy hiba, mert sehol nem veszem hasznát majd, stb.

Az iskolában szokás, hogy minden év végén átadnak egy díjat annak a diáknak, aki a legtöbbet tette a spanyolért, jó eredményeket ért el. Egy lánytól megtudtam, hogy idén nekem akarják adni ezt a díjat, de szerinte beszélnem kéne a spanyoltanárral és lemondani róla, mert állítólag többen is zúgolodnak ellenem, diákok és tanárok, hogy hogy nézne ki, ha én kapnám, nem is spanyolos vagyok hivatalosan, ebből csak feszkó meg baj lenne.

Félek, hogy tényleg az lenne, valószínűleg a némettanár is jobban megutálna. Még van 1 évem hátra, nem akarom, hogy szivassanak.

Mit tegyek?


2019. jún. 4. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanék le róla.

Kiérdemelted.

2019. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"átadnak egy díjat annak a diáknak, aki a legtöbbet tette a spanyolért, jó eredményeket ért el. "


Rád illik? Igen.


Ennyi. Ne mondj le róla! És gratula a kitartásodhoz és a szép eredményedhez.


Én nem tudtam volna végigcsinálni. :(


Estudiar es un coñazo.

2019. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kiérdemelted.. Ne félj a sikereidtől, fogadd el :) Lehet, hogy 6x annyit tanultál, mint egy spanyolos... Gratula!
2019. jún. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne hogy lemondj róla! Pláne ilyen kicsinyes dolgok miatt...


Hidd el, 2 év múlva nevetni fogsz az egészen. Ha viszont lemondod néhány kisdiák és egy tanár sértett egoja miatt, akkor bánhatod egész életedben.


Szerintem nem fognak szivatni, ha meg igen, akkor kit érdekel? Egy év nem az egész élet, viszont a díjat egy életre kapod.

Tehetséges vagy, a díjat kiérdemelted. Nem szabad kicsinyes emberekkel foglalkozni, több vagy ennél, ezért is furnak hátulról.

Hidd el tudom miről beszélek. Fogadd el :)


Sok sikert, és gratulálok hozzá!

2019. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!