Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az nem durva, hogy a kisgyerek...

Az nem durva, hogy a kisgyerekekkel 10+ kilós iskolatáskát hordatnak?

Figyelt kérdés

Voltam vagy 20 kiló, de annyi sem.

Általánosban tuti ezért kaptam gerincferdülést. Próbálkoztam valamit, hogy otthon hagyok, de akkor meg baj volt....


Gimnáziumban meg lehetett oldani, de ott is hihetelen súlyokat cipeltél egy nap.


2019. jún. 10. 07:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Nem.
2019. jún. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Dehogynem. Fejlődésben lévő szervezetet ennyire nem szabadna megterhelni. Bár utálom a gyerekeket, azért szoktam látni kisiskolásokat, akik szó szerint beleférnének a hátukon cipelt, kitömött és messziről is nehéznek látszó táskájukba.

Erre volna jó ugye a zárható szekrény a suliban. De hát a Balkánon ne várjunk értelmes dolgokat.

2019. jún. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem csak 6 kiló volt a legnehezebb, ezek szerint szerencsés vagyok.
2019. jún. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
De. Ezért vettem anno a gyereknek gurulós táskát. Maris meg volt oldva a cipelés
2019. jún. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Nem a terheléstől van gerincferdülésed, hanem azért, mert nem ültél normálisan: kihúzott hát, egyenes tartás, asztalnál, evésnél, stb.


A hátizsákos turizmus egyik szabálya, hogy a hátizsák a testtökmeg harmadánál ne legyen nehezebb. 30 kg gyereknél a 10 kg rendben van, ráadásul nem egész nap viseli.


Egyébiránt csak azt vigye haza, amire szüksége van, a többi maradjon az iskolában :)

2019. jún. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Nem! Az én időmben ezzel a kutya sem foglalkozott, mégsem haltunk bele!
2019. jún. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%
Egyetértek az előzővel. Édesapám 14 évesen lett bányász. Édesanyám 15 évesen otthagyta a középiskolát és elment culágernek. Én 17 éves korom óta nehéz fizikai munkát végzek. Mégsincs gerincferdülésem, és a szüleimnek sincs. Nem ezen múlik. Amúgy az első válaszoló is én voltam, de természetesen az a válasz ugye nem volt hasznos.
2019. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Igen, a gyerek gerincét érintő ilyen jellegű rendszeres túlterhelés jelentős egészségkárosodást okozhat. Ez elég egyértelmű és orvosilag is bizonyított.

Nem tudom, hatályos-e még, de hogy az iskola az elejétől fogva leszarta az is biztos:


16/2013. (II. 28.) EMMI rendelet: "Az 1–4. évfolyamokra beiratkozott tanulók heti órarendjét úgy kell kialakítani, hogy az egyes tanítási napokon használt tankönyvek tömege a három kilogrammot ne haladhassa meg."

2019. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Nem a terheléstől, hanem az elkényeztetéstől betegek a mai gyerekek, fiatalok. Ha már 300 méterre lakik a sulitól, beviszik kocsival, majd érte is mennek. Nehogy már földet érjen a gyerek lába.
2019. jún. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Amikor látok 8-9 éveseket, ahogy bszom nagy táskával a hátukon billegnek az iskola felé, nekem nem az jut eszembe, mennyire el vannak kényeztetve.. arról nem beszélve, hogy annak a 10 kilós táskának a kilencven százaléka szemétrevaló hulladékkal van tele...
2019. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!