Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elmerjem hívni a volt kedvenc...

Elmerjem hívni a volt kedvenc tanáromat talákozni valahol?

Figyelt kérdés
Imádom. Első perctől kezdve nagyon szimpatikus volt. Ő is kedvel engem. Sokszor együtt jöttünk reggel, jókat beszélgettünk, de annyira nem közeli a kapcsolatunk, de nem is annyira távoli. Kicsit azért félek. Elmerjem hívni? Nem fog hülyének nézni? Én 24L ő pedig 49N
2019. jún. 13. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ne, neki ez csak a munkája
2019. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:
77%

Szerintem igen.

Nem fog hülyének nézni. A tanár-diák viszony a suli után átalakulhat barátsággá is, vagy ha nem is barátsággá, de olyan kapcsolattá, amiben néha találkoztok, beszélgettek.

Én a volt osztályfőnökömmel a mai napig tartom a kapcsolatot, pedig 25 éve ballagtam el. Néha találkozunk, jókat beszélgetünk. Jó dolog ez.

2019. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se hívd el, mert ha akarna valamit veled, akkor lépne ő. (Legényember? Ha igen, akkor nem sok örömed lenne benne).
2019. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TR75 ***** válasza:
100%

#3

24L(ány)

49N(ő)

2019. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább azt írd, hogy szeretnéd meglátogatni; de megérted, ha ő ezt nem szeretné - illetve mikor lenne neki alkalmas.


Ő meg elmondja, hogy a suliban egy lukasórájában vagy tanítás után fogad vagy felajánlja, hogy üljetek le kávézni.


Anno angoltanárnőm mesélte, hogy a régi diákok írtak mail-t a tanárnak, ha csak beszélgetni vágytak és így mentek be a suliba. Ha a tanár nem akarta látni őket, akkor mindig valami ürüggyel elutasította, amiből a diák levágta, a tanár nem lenne ebben benne.


Ha Téged visszautasít vagy folyton leráz, se keseredj el - egy tanár munkája az, hogy kedves legyen a diákokkal, tanítsa őket, foglalkozzon velük; míg el nem ballagnak. Munkán kívül megvan a szabadideje, amit úgy oszt be és arra áldoz, amire/akire szeretné. Ott a családja, a személyes dolgai.

2019. jún. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az anyukám korú általános iskolai matek tanarnommel középiskolás koromban is tartottam a kapcsolatot, szerintem nem találkoztunk gyakran, de akkor jókat beszélgettünk.


Érettségi után sűrűbbek lettek a "randik", és akkoriban már tegezodtem vele, úgy, hogy megmaradt a Kinga néni megszólítás.


38 éves vagyok, ő 63 lesz a nyáron, és a tanár-diak kapcsolat már nagyon régóta barativa vált. Kb. 15 évvel ezelőtt mutatott be baratnojekent először valakinek, ami nagyon jól esett. :)

2019. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pardon!

Magam sem értem, hogyan lehettem annyira figyelmetlen, hogy nem vettem észre, hogy az illető tanár nem férfi, hanem nő.

Ezek után azt tanácsolom a kérdezőnek, amit már fentebb is tanácsoltak: kérdezze meg őt, mikor látogathatja őt meg egy-két órácskára ill. hol találkozhatnak egy kis csevegésre. A reakciójából majd kiérzi a kérdező, hogy mi legyen a folytatás, de figyelembe kell venni azt is, ha a legközelebbi napjai már foglaltak.

A tanárnő bizonyára szívesen veszi az ajánlatot.

2019. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!