Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem túl erős 4.-es diákoknak...

Nem túl erős 4.-es diákoknak levetíteni a Csernobil c. sorozatot?

Figyelt kérdés
2019. jún. 14. 14:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Hát de. A lerohadó húsú emberek nem éppen 10 eveseknek való látvány, ráadásul nekik a szaftos részeken kívül borzasztó unalmas is lenne, nem kötné még le őket.
2019. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%

Mikor 2 hülye találkozik...

Hol volt itt szó arról, hogy hány évesek?

Nyílván nem mindegy, hogy 10 vagy 15 évesek.


Én annak idején kb 12 évesen láttam a discoveryn a csernobil dokumentumfilmet és nagyon izgalmasnak és érdekesnek találtam, pár hétre rá a suliban az egyik tanóra témája is ez volt, és alaposan átbeszéltük.

Amennyire emlékszem, mindenkit érdekelt.

Az új sorozat, semmiféle túlzást vagy valótlanságot nem állít, közel olyan alapos munka mint egy dokumentumfilm, ettől nagyon értékes és túlzásoktól mentes. Nincsennek benne, öncélú hamis szörnyűségek.

Egy hetedik - nyolcadik osztályos szerintem simán megnézheti.

2019. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Mikor 1 hülye azt hiszi, hogy 2 hülye találkozik.

Negyedikes! Az nem tíz év körüli?

2019. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
#3: Dehogynem :D
2019. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
De. mindenféleképp jelezném az igazgatónak.
2019. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Semmi olyant nem tartalmaz, ami indokolja a 16+ besorolást.
2019. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%

Ha a kérdező azt írta volna, hogy 4.-es (azaz negyedikes), akkor lehetne a korról beszélni.


De mivel 4-est írt (négyes), addig csak max az osztályzatukról. Bár nem tudhatjuk mire kaphattak 4-est, de azért ez egy jó jegy. A 4-esek 5-ösök megnézhetik, igen! Sőt, a többiek is tanulhatnak belőle :)


Az HBO-n 18+-osnak van írva, én ezt tekinteném irányadónak.

[link]

2019. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Középiskolában már levetíteném, de addig várnék.
2019. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%

Ha már mindenképp ez a téma, akkor nem itt kéne kezdeni.


Én már legalább 10 éve foglalkozom a "Csernobil témával" és szerényen kijelenthetem, hogy a film néhol erősen túloz (csakis a dramaturgia szinten tartása miatt).

Ez a sorozat csak akkor ajánlható megtekintésre, ha az embernek kellő háttér információ áll a birtokában magáról az RBMK reaktorról és a benne rejlő hibákról, az erőmű építésénél elkövetett hibákról - és az ezzel kapcsolatos KGB jelentésekről, a hiányos biztonsági tényezőkről, az emberi tényezőkről vagy az akkori politikai berendezkedésről (pl. miért nem kaptak a reaktor üzemeltetői megfelelő felvilágosítást a reaktor biztonsági kockázataival kapcsolatban, miért hagyta a felső vezetés figyelmen kívül a súlyos biztonsági kockázati tényezőket vagy mondjuk miért pont olyan embereket jelöltek ki felelősségteljes pozíciókra - pl. Nikolai Fomin - akiknek közük nem volt amúgy a reaktor szabályos működtetéséhez - ennek ellenére mégis képesek voltak úgy tenni, mintha minden a legnagyobb rendben lett volna.


Ha általános iskola 4.-ik osztálya a közönség (azaz 10 év körüli gyerekek), akkor nekik még csak véletlenül sem ajánlott ezzel a - számukra még sokkoló - témával foglalkozni. (Főleg nem a sorozatot megnézni. Én ezzel még várnék 5-6 évet.)

2019. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
4.-es helyesírásilag nem szabályos
2019. jún. 14. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!