Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár lehúzhatja a szóbeli...

A tanár lehúzhatja a szóbeli vizsgám pontszámát csak azért, mert nem kedvel?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vele túl jóban, a 4 év alatt nem sikerült kialakítanom vele jobb kapcsolatot. Ennek az egyik oka, hogy nem nyaltam ki a s*ggét soha sem. Az osztálytársaim viszont igen és emiatt olyanokkal is szinte haveri viszonyba van akik leszarják a tantárgyát és úgy kell belőlük kiszedni a dolgokat a kettesért.. Én több versenyt megnyertem neki vagy bejutottam dobogós helyre és mégis olyan flegma szemét velem, állandóan teszi a megjegyzéseit is, hogy háát nem biztos, hogy sikerülni fog aztán persze kiderül, hogy mégis.. Na de a lényeg, hogy tegnap elott volt tájékoztatás es amikor jött be csak elcsapta a fejét és vissza se köszönt nekem,(másoknak viszont igen). És attól félek, hogy hiába fogom a tételt hétfőn elmondani neki hibátlanra ő biztos valami miatt le fog pontozni. A legnagyobb baj pedig, hogy ehhez a tantárgyhoz a bizottság kozül senki se ért úgyhogy észre se vennek.. :c

#Érettségi-szóbeli-tantárgy-tanár-vizsga
2019. jún. 20. 09:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy ez a tárgy az egyik felvétwli tárgyam azért ilyen fontos.
2019. jún. 20. 09:48
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem fogja lehúzni

A legtöbb tanár érettségin normális szokott lenni, meg így az ő statisztikája is jobb

2019. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehúzhatja, igen.
2019. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jogilag? Nem teheti meg.

Gyakorlatilag? Simán. Kaptam én is hármast hibátlan feleletre. Banketten rákérdeztem, hogy mégis miért? A válasz az volt: mert nem tetszett neki a beszédstílusom.

Egyébként ő volt az, akinél hibátlan helyesírásra négyest kaptam. És ezt közölte velem előre, hogy ha nem tetszik az írásképem, akkor lerontja a helyesírás jegyet.

Kedves nő...

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy érettségin is szemét lesz. De én pont az ilyesmik miatt szoktam az emelt érettségit javasolni. Ha a továbbtanuláshoz kell, akkor nyilván magas szinten tudod az anyagot, és ott azért kisebb a csalás lehetősége.

2019. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lesz felügyelő tanár, másik iskolából. Az ő jelenlétében csak nem lesz szemét.
2019. jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe ne húzhatna le. Én anyanyelvi szinten beszéltem angolul már középiskolában is. Az órákra magasról tettem, nem vettem rajtuk aktívan részt, mégis a legjobb jegyeim voltak, még úgy is, hogy a szóbeli feleleteket ellébecoltam, hiszen túlteljesítettem minden dolgozatot. A tanárom rühellt, annyira rühellt, hogy el se tudom mondani.

Amikor előrehozott érettségit akartam tenni, az igazgatótól kellett segítséget kérnem, mert ő egyszerűen nem engedte. Én mai napig nem tudom, hogy mit művelt a szóbelimmel, mert a kimaxolt írásbelim ellenére is csak 4-es lett a vége. Igazából, nem is érdekelt, annyira örültem, hogy megszabadultam tőle :D

2019. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem lehúzta. Egyszerűen nem voltam szimpi a történelemtanárnak. Amikor írásbeli volt (dolgozat, tz, év végi vizsga) mindig 4-est vagy 5-öst írtam.

Szóbelin meg hiába mondtam megállás nélkül az anyagot amit tudtam, hármasnál sosem adott jobb jegyet.


Érettségin ugyanez. Mindenből 4-es 5-ös voltam, hiába voltak ott a felügyelőtanárok, 1 valaki kérdezett be valamit amire tudtam is a választ, a tanár akkor is hármast adott. Mindezt mosolyogva.


Szóval elvileg nem osztályozhatna pofára, gyakorlatilag meg igen.

2019. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy nem fog szemétkedni. :/ emelt érettségi fölösleges lenne, mert a szerezhető többletpontokat kimaxoltam. Maximum amiatt lenne jó, hogy ott egy idegen tanár lenne és az tényleg a tudásom alapján adná a pontot és nem pofára..
2019. jún. 20. 11:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Simàn megteheti ha akarja, nàlunk is volt olyan aki meg se tudott szólalni mégis àtment mert az anyja jóban volt a tanàral. Màsik meg aki tudott sokkal többet az meg egyest kapott mert nem kedvelték. Ennyit erröl, bàrmit megtudnak tenni a kcsogok. Ezért is rühelltem mindig is az iskolàkat. Ez csak egy példa volt. Nyilvàn téged nem tud lehúzni egyesre ha okos vagy. Az azért feltünö lenne.
2019. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy emelten is simán lehet visszaélés


Oszt.tarsam mesélte, hogy tesi erettsegin o nem volt szimpi a tanárnak, a barátnője viszont igen és általában 1-2 ponttal többet kapott a baratnoje a gyakorlatra és tudom, hogy a lány nagyon ügyes és eszméletlenül sokat készült, szóval a tanár csak szivatta

2019. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!