Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen velem az osztályfő...

Miért ilyen velem az osztályfőnököm?

Figyelt kérdés
Volt egy szülői értekezlet félévkor, amikor mindennek össze hordtak a szülők, aminek kb a fele volt igaz. Azt a felét ami igaz volt beláttam hogy elcsesztem, és hogy hülye voltam. Változtattam rajta, és ezt mások is észre vették. Viszont az oszt. Főm azt hiszi minden igaz volt és én tényleg olyan vagyok mint ahogy annak leírtak. Meg se kérdezte hogy igaz-e. Azt mondta rám hogy gengszter hitler (amin máig röhögünk a barátaimmal). Nagyon bunkó velem. Felszólít órán, válaszolok majd lecsesz hogy maradjak csöndbe, senki nem kérdezett. Most osztály kiránduláson, felelsz vagy merszeztünk, és én pont nem csináltam semmit csak ültem a lépcsőn mikor az oszt főm leordít engem hogy ez is miattam van meg hogy én csinálom itt a fesztivált. Aztán még volt olyan is, hogy egy lány az osztályból, aki nem volt suliba össze hordta az osztályt mindennek instán meg snapchaten storyba. Én itt sem csináltam semmit, beszéltük ezt szünetbe, meghallotta az oszt főnk, megkérdezte mi ez. A többiek elmagyarázták én csak hallgattam. Azt is hozzá fűzték hogy úgy szint az a lány (legyen Flóra) betörte az interatkív táblánkat. A kedves férfi osztályfőnök annyit mondott erre az egész instás, táblás dologra hogy biztos így védekezett. Én elkezdtem motyogni, hogy "avval hogy betörte az interaktív táblát?". Ezt meghallotta és leordított hogy maradjak csendben mivel biztos én uszítottam rá az osztályt Flórára és ő semmit nem csinált csak ő most a bűnbak. Rajtam kívül még 2 lány osztálytársammal ilyen, akik kb ugyszint annyira érdemelték ki ezt mint én. Az egyik lány cigány (nem azért mondom hogy én különbséget tegyek, hanem azért mert az ofőm tesz azt) és mindenki előtt leku*vázta a lányt, nem egyszer. Le p*csázta pedig egyáltalán nem olyan. A másik lány akit csesztet az én legjobb barátnőm. Vele pl az volt hogy nagyon rosszul volt a buszon oszt kiránduláson, szóltam az ofőnknek aki annyit mondott hogy jó. Pedig mikor más rosszul volt meg is állittatta a buszt.

2019. jún. 21. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen szavakat nem használhat egy tanár, forduljatok az igazgatóhoz.
2019. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Az osztályfőnököd nevében nem beszélhetek, miért is érezheti az ellenszenvet.


Nem tudom, fogtok e találkozni még (kirándulás, tábor, stb).


Ha nem, akkor a legelső héten a suliban felkeresed és elmondod, szeretnél változni, jó irányba és elnézést kérsz azért, mert nem voltál mintadiák, de egy új esélyt szeretnél tőle.

2019. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vele szemben sosem csináltam semmit. Csak a szülőknek volt baja avval hogy nem jópofiztam a kislányukkal hanem elmondtam öszintén mi a véleményem.
2019. jún. 21. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha többen vagytok akiket így kezel akkor fogjatok össze, szedjetek össze egy két embert a köztudott "jó diákok" között akik tanuskodnának mellettetek és menjetek az igazgatóhoz
2019. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tanúskodnia senkinek, és kérlelni sem kell. Nem k*rvázhat és p*csázhat le egy diákot egy tanár, továbbá nem beszélhet ilyen megalázóan egyikőtökkel sem. Ez nem etikus és nem is jogos. Határozottan bemész az igazgatóhoz és panaszt teszel.
2019. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nulla százalékra lettem értékelve, ami azt jelenti, félreérthető voltam.


Nem arra céloztam, hogy kérj bocsánatot, mert rossz voltál. :)


Arra, hogy kérj bocsánatot, hogy lássa, szeretnél tiszta vizet önteni a pohárba; hogy látod, ellenszenvet érez irántad és szeretnéd a kapcsolatotokat megmenteni.


A rossz hír, hogy, ha mész az igazgatóhoz és bepanaszolod, nem lesz semmi.


Ha elkezdesz szervezkedni se lesz semmi, mert

a. vagy a diákok nem állnak melléd félelemből vagy a szüleik intik óva


b. vagy, ha melléd is állnak, bizonyítékotok nincs.


(Nálunk egy zenetanár csinálta, hogy a gyerekeket cibálta, szó szerint lehülyézte, ordított velük, de, ha jött a szülő, cicának hívta és mézes-mázosan beszélt. Amikor bepanaszolta a zeneiskola vezetőségénél több szülő; NEM TÖRTÉNT SEMMI - mert mivel bizonyítjuk, biztos túlzunk, stb.).


Ha eljuttok/eljutsz az igazgatóhoz és nem lesz semmi, akkor még inkább eád/rátok száll.


Ha lázadsz ellene, detto.


Ha lexarod, akkor izgatottabb lesz és addig-addig hergel, amíg ki nem törsz.


A legjobb sajnos behódolni és odamenni hozzá, hogy bocsánatot kérj és elmond, szeretnél úgy visrlkedni, hogy a tanárnak öröm legyen téged tanítania.

2019. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, na ez lesz az amit soha nem teszek.🙂 Nem érdekel mi lesz, van bennem annyi önbecsülés hogy nem hódolok be neki. Meg persze makacs is vagyok.
2019. jún. 21. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen írtam hogy kell tanu az ilyen emberek simán mondhatják hogy csak kitalálták az egészet ö nem is mondott ilyet, és ki hinne egy gyerek szavának a tanáré helyett? Nem véletlen hogy meg meri tenni
2019. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ofőd egyértelműen arcra megy, utál téged, ezért igyekszik megalázó helyzetbe hozni téged. Ez ellen nagyon nem tudsz tenni sajnos, szüleidtől, másik tanártól kérj segítséget vagy fogjatok össze.


Egyébként egy tanár nem alázhatja meg a diákjait, mert mint írtad egy cigány származású lányt is próbál megalázni származása miatt.

2019. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!