Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az angol tanárok mennyire...

Az angol tanárok mennyire tudnak angolul?

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Anyanyelvi szinten. Mivel ugye angolok.
2019. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
:D Van még kérdés?
2019. jún. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Elsőnél a pont. Angol tanár és angoltanár között nagy különbség van. Kérdés, hogy miért izgatja az angol azt, akinek még a magyar se megy...
2019. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
És a fizika tanárok mennyire tudnak fizikául?
2019. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Hivatalosan anyanyelvi szinten, gyakorlatilag én javítom ki az angol tanáromat az órán.
2019. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát; anglisztikára is jártam, ami r.hadt nehéz. Olyan szavakat tanítottak, kifejezéseket, amiket magyarul se használok. Irodalom, USA és UK töri + földrajz, nyelvtan, nyelvgyak, stb stb. és csak a minorom volt; egy sima anglisztikásnak több tárgya van.


Tehát a tudásuk megvan.


Az más tészta, hogy, ha én egy skót nőnek elmondanék egy ilyen kifejezést, csak nézne, hogy mi a bajom.


Viszont, ha élt is külföldön, ott rá volt kényszerítve, hogy anyanyelvi angolokkal társalogjon 24/7, huzamosabb ideig, vagy itthon gyakran csevegett külföldivel, nézett angolul filmeket, jó a nyelvérzéke, akkor eléggé jól tud.


Én éltem egy helyen, aminek a nyelvére jelentkeztem az egyetem fő szakára.


A felső tagozatot kint végeztem el általánosban. A családomon kívül mindig és mindenkivel az idegen nyelven beszéltem.


Itthon később elvégeztem az egyetemet.


Volt egy nő Magyarországon, aki beszélte azt a nyelvet; ha úgy beszéltem, ahogy külföldön, megértett. Néha, kíváncsiságból beletettem 1-2 kifejezést a mondókámba, amit az egyetenen tanítottak. Nem értette meg.

2019. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 librikus ***** válasza:
Nem angol anyanyelvü tanár álltalában jól beszél angolul, ritkán ejt nyelvtani hibát, de angol nyelvterületen rövid beszélgetés után megkérdezik: Mondja már maga honnan jön.
2019. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az ötössel.


én sem vagyok elájulva az angoltanárok tudásától. Egy random lengyel 20 éves lány általában sokkal jobban beszél angolul, mint ők.


általában nagyon "könyvszerű" a tudásuk, gyenge a kiejtésük, erőltetik a brit angolt, nem ismerik a szlenget

2019. jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az 5-ös és a 8-as válaszolókkal.

Nálunk a britet muszáj megtanulni, ha amerikait használsz direkt "nem érti"

Ha megkérdezem egy szó jelentését ami nem a tankönyvben van azt ritkán tudja (de nálunk legalább annyit megtesz hogy utánanéz és válaszol)

Amikor nyelvvizsgázni mentem, a magnóhallgatáson úgy kellett kitalálnom vajon miről van szó mert a kiejtés az tragikus (ennek eredményeként az enyém is)


Ki lehet fogni jó tanárokat, az én magántanárom pl sokkal jobb mint a "sima" iskolai.


17L

2019. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

7esnek igaza van.

Olyan C1 körül vannak, de a tanárok között is van különbség. Tudok olyat amelyiknek borzalmas kiejtése van, tudok olyat akinek szép brites, és jól képzett, tudok olyat aki annyira nem, de még ha szép brites kiejtése is van és jól képzett ráadásul sokat tud az angol szlengekről is vagy akármi, ki fogják szúrni az anyanyelviek hogy ő bizony mégiscsak külföldi.

2020. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!