Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy dolgozzam fel 22 évesen...

Hogy dolgozzam fel 22 évesen az általános iskolai bántalmazásokat?

Figyelt kérdés
2019. jún. 26. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha most ballagtál onnan akkor sehogy
2019. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces.
2019. jún. 26. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
húsz vagyok, de amúgy stimmel, nem baj, ha én is várom itt veled a válaszokat?
2019. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Általános felsőt külföldön csináltam, vertek, mert magyar vagyok, megpróbálták felgyújtani a hajam (szerencsére elmenekültem), csúfoltak az akcentusom miatt. k...va magyarnak hívtak és mindig ordították, hogy takarodjak vissza az országomba. Utáltam megszólalni, mert röhögni ketdtek aztán ordítani, hogy hogy merek a nyelvükön beszélni, ha nem tudok akcentus nélkül beszélni.


Ez éveken át.


Amint hazajöttünk már túlléptem rajta. Kezdődött a gimi. Aztán lettek új gondok és örömök.


29 vagyok és nincsenek rémálmaim és a lelkem sem sajog


A legegyszerűbben úgy léphetsz túl, hogy megérted; az már megtörtént - nincs törlés gomb, nem utazhatsz vissza az időben.


Illetve, a bántalmazóid, ha nyugodt szívvel élnek; Te miért ne élhetnél a jelenben?


Őszintén, ha én most elkezdek sírni és minden nap azon merengek, mennyire fájt akkor, hogy a tanár azzal büntette a gyerekeket, hogy mellém ültette órán őket és ők könyörögtek, hogy ne kelljen... vagy, ha újra és újra csak lejátszom a fejemben, ahogy lefog az egyik és a másik előveszi az öngyújtót és meggyújtja... Mi lesz jobb?


Semmi. A gyerekek élnek ugyanúgy, nem gondolnak rám, azóta felnőttek, gyerekük lett, családjuk.


Én is felnőttem, dolgozom, megvan a kis világom.


Egyszerűen lehetetlen lenne megélnem a jelent, ha a múltba száműzném magam.


Az is csalóka, ha sok év megaláztatás után az ember végre jól van; a megaláztatások miatt úgy érzi, nem érdemli meg a jót és ezért kapaszkodik a múltba.


Nekem az is segít, amikor mély ponton vagyok, mert össze szoktam roppanni néha, ha nem bírom a jelen terheit, hogy pl látom, ahogy egy kislány örül az új művégtagjának vagy egy rákos gyerek a parókájának, stb és elszégyellem magam.

2019. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, én nekem is oylan problémám van, hogy nem érdemlem jót úgy érzem. És nem értem miért lettem ennyire siekres az életben hol ott egy senki voltam egykor. :'(
2019. jún. 26. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!