Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Használt tankönyvet el lehet...

Használt tankönyvet el lehet adományozni valahol? Mi ennek a menete? Ha bele van írva, az baj?

Figyelt kérdés

10.-be megyek, szeretném azokat a tankönyveimet, amiket már soha az életbe nem fogok elővenni, eladományozni.

Vannak alsós, felsős, 9.-es könyvek is. Matek, fizika, angol, német, irodalom, töri, szinte minden. Van, amibe alig van beleírva, van amibe viszont igen, vagy éppen ki van húzva szövegkiemelővel. Csak akkor tudom eladományozni, ha nincs beleírva?

Eladományoznám őket akár ingyen, akár kevés pénzért, mert én már nem használom őket, feleslegesen ne álljanak ott a szobámban és a szegényebbeknek meg biztos hasznos lenne.


2019. jún. 29. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ezzel az a baj, hogy össze-vissza változtatják a tananyagokat és a tankönyveket, ami miatt simán lehet, hogy egy tavalyi teljesen új állapotú, alig használt tankönyv ma már nem ér semmit. Én érettségi után bevittem a könyveimet a suli könyvtárába, illetve megkérdeztem tanárokat is, de az volt a válasz, hogy kuka vagy tegyem el emlékbe. Max az olyanok használhatóak, hogy pl. szöveg vagy feladatgyűjtemény, atlaszok, de a tankönyvek nagy része nem. Esetleg valakinek otthonra jól jöhet gyakorolni egy matek vagy fizika vagy mondjuk a nyelvkönyveket talán keresik, de igazából én nem gondolnám, hogy el tudnád adni vagy nagy lenne rájuk a kereslet. Én is mindig sajnálom a könyveiket, mert alig használtam őket és drágák is voltak, de nem tudtam velük mit kezdeni.
2019. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, akkor mindegy. Én is sajnálom, hogy csak így kárba vesznek, de azért köszönöm a választ.
2019. jún. 29. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:
esetleg menj be az iskola könyvtárába és kérdezd meg, hogy ott letudod e adni
2019. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tedd fel mondjuk jófogásra őket, attól még, hogy a suliba nem használják, még otthoni tanuláshoz hasznát veheti valaki, feltéve, hogy valami normális könyvről van szó (pl. mozaikos könyvek).
2019. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hali! Suli titkárnőjét kérdezd. Nálunk volt könyvgyűjtés a suliban; érettséginél én voltam az, akinél bent le kellett adni. Más kérdés, hogy az érettségi után SENKI nem hozta be ezeket a könyveket, mert, idézem "most cipeljünk be ennyi könyvet, egészen a kilencediktől?".


Gondolom ott is van valami; ha nem, sulikönyvtárban leadni.

2019. jún. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, nem volt kizáró ok, ha beleírtál.
2019. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előzők jókat írnak, én azért annyit javasolnék, hogy a 9.-es cuccokat még tartsd meg, érettségihez még kellhet.
2019. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!