Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történik, ha egy tanuló...

Mi történik, ha egy tanuló nem adja vissza a könyvtári könyvet bizonyítvány osztás előtt (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem kap bizonyítványt, de ez mit jelent? Nem adják neki a bizonyítványt oda vagy ki se állítják neki arról a tanévről (és meg kell ismételnie)?


Csak kíváncsiságból; még 16 voltam, amikor befejeztem az első évet a gimiben (amit meg kellett ismételnem). A könyvtárba esedékes volt visszavinni egy könyvet, de sehol sem találtam otthon, ezért elmentem a boltba és megvettem.


A könyvtárosnak elmagyaráztam, hogy mi a szitu és, hogy ezt szereetném helyette leadni (ugyanaz a könyv), de mondta, hogy csak azt fogadhatják el, amiben az ő pecsétjük van és, ha azt nem viszem vissza, nem kapok bozonyítványt.


Meglett végül és leadtam. Mivel akkor megbuktam, nem voltam túlzottan kíváncsi akkor erre, de ma előkerült ez a sztori és hirtelen eszembe jutott e kérdés is.


Ha pl valaki színötös és ugyanaz történik vele, ami velem és nem kerül elő a könyv, mit jelent az, hogy nem kap bizonyítványt?



2019. jún. 29. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nem tudod leadni a könyvet, akkor ki kell fizetned
2019. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Rosszul tudod (vagyis hazugság), hogy nem kap bizonyítványt. A bizonyítványnak természetesen semmi köze nincs a tartozásokhoz. Végső esetben meg is lehet úszni a tartozást, mert nincs eszköz a behajtására. Az a könyvtáros elég hülye volt, hogy nem fogadta el az új könyvet.
2019. jún. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én úgy tudom, hogy ha nincs meg a kölcsönzött könyv, akkor az olvasónak meg kell vennie, s odaadni a könyvtárnak. Úgyhogy nem értem a könyvtárost...
2019. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor egy diák ugyanúgy megkapja a bizonyítványt ezek szerint.


Csak nem volt világos, hogy pl egy kitűnő tanulónak csak nem adják oda a bizit meg a könyvjutalmát vagy évet kell ismételnie; de akkor már világos - vesz egy új könyvet, odaadja és kész is, de ettől függetlenül is megkapja a bizonyítványt.

2019. jún. 29. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is állítják, hogy nem kap bizonyítványt.

Én eddig úgy értelmeztem, hogy nem kapja meg az évzárón, hanem átveheti a titkárságon, ha rendezte - így vagy úgy - a kérdést. Azt nem várhatják el, hogy valaki visszavigyen egy könyvet, amit elvesztett, reálisan kifizettetik.

2019. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Állítják - hazudnak! Nem gondolhatjátok komolyan, hogy nem adnak ki egy iskolai végzettséget igazoló hivatalos okiratot azért, mert megkárosítottad őket háromezer forinttal?! Legyen már kritikai érzéketek! Nem kell ám mindent elhinni, amit valaki mond!
2019. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek adtam zöld kezet. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 30. 07:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Most fejeztem be a 9.-et. Totál kimenet a fejemből és nem vittem vissza. A bizonyítvány megvan, megyek is 10.be. Gondolom majd szeptemberben szól az osztályfőnök mi meg kifizetjük, ilyenek miatt felesleges parázni.
2019. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!