Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Határozott idejű tanévre...

Határozott idejű tanévre szóló munkaszerződés esetében milyen alapon rendelik be a tanárt a nyáron többször is?

Figyelt kérdés

Tehát: júliusban 2 ügyeleti szerda, augusztusban 1 nap nyitóértekezlet, 2 nap pótvizsga, 1 nap tanévelőkészítő admin nap (naplók stb), 2 nap tankönyvosztás.

De van egy gond, hogy sok (a legtöbb) tanár határozott szerződéses, szept 1-től jún végéig. Nyáron nincsenek szerződésben nem kapnak bért sem. A szerződés már lejárt, az újat nem kapják csak szept 1-el.


De akkor milyen alapon vannak berendelve dolgozni? persze fel fe merül hogy aki bemegy ezért plusz pénzt kapjon.


2019. júl. 5. 14:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Igazgató annnyit mond erre férjen bele... kösz.

És ha nem fér bele?

2019. júl. 5. 14:18
 2/20 anonim ***** válasza:
Én nem értem, amilyen extrém tanárhiány van, miért nem hagyod ott? Nekem is határozott idejű szerződésem van egyelőre (a jövő tanévben válik határozatlanná), de nyárra is megkötötték! Ha nem így lenne, kb. 10 helyre mehetnék most így hirtelen, akkora a pedagógushiány.
2019. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Andizsuzsi ***** válasza:

Ha június végéig volt szerződésed, akkor nem tanévre szólt.

Ha szeptembertől újra alkalmazni akarnak, akkor a nyitóértekezletet értem, a többit nem. A tankönyvosztás a tankönyves feladata, pótvizsgáztatni nem pótvizsgáztathatsz, az ügyeletet meg végképp nem értem. Mit csinál az ügyeleti napon bármely tanár?

2019. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Olyan alapon, hogy tudják, hogy úgysem mernek ellentmondani, mert akkor ugrik a szerződés jövőre.

Egyébként semmi jogalapja nincs, a szerződés megszűnt, onnantól ő július-augusztusban mindössze egy vadidegen.


Megjegyzés: nem tudom, hogy él-e még ez a rendelkezés, de pár éve ha egy határozott idejű szerződéssel foglalkoztatott a szerződés lejárta után akár csak egy napot is a munkáltató tudtával és beleegyezésével a munkahelyén dolgozott, akkor a szerződés automatikusan határozatlan idejűvé minősült. Továbbá a határozott idejű munkaviszony az 5 évet nem haladhatja meg (beleértve azt is, amikor kevesebb, mint 6 hónapon belül kötik újra a szerződést), máskülönben ez is határozatlan idejűvé alakítható a munavállaló kérésére.

Persze, az már másik kérdéskör, hogy érdemes-e a széllel szemben h*gyozni...

2019. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
2,5 hónap alatt 8 munkanap. Hát ez maga a pokol...
2019. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"2,5 hónap alatt 8 munkanap. Hát ez maga a pokol...“


Akkor bemész helyettem? megbeszéltük? ígérem azt a pénzt amit én kapok (azt a nulla forintot) azt mind odaadom neked. Jó lesz így?


8 munkanap az másfél hét munkaidő (5 nap 1 hét). Te talán szoktál a munkahelyeden ingyen másfél heteket melózgatni csak úgy? Más farkával vered a csalánt. A sajátoddal verjed.



", hogy úgysem mernek ellentmondani, mert akkor ugrik a szerződés jövőre.“


Le vagy maradva. 5 éve mondjuk ez még igaz volt. Most inkább az a helyzet hogy mire eljön a szeptember és a tanár kapná az új szerződést addigra köszöni de nem kéri meg rég elszegődött máshova. Az igazgató meg kapkod mint állat hogy 1-2 hét alatt új tanárt találjon az új tanévre.

Hogy ez kinek és miért jó azt fel nem fogom.


"Mit csinál az ügyeleti napon bármely tanár?“


Iskolatiktári teendőket látnak el mert a suli az iskolatatitkárnak se ad szerződést a nyárra így az sincs ott és nincs aki a telefont felvegye.

Az igazgató fillérb**ásból doktorált.

De persze az ő fizetése az megy a nyárra is. A rend az rend.

2019. júl. 5. 15:04
 7/20 A kérdező kommentje:

"2,5 hónap alatt 8 munkanap. Hát ez maga a pokol..."


Van otthon naptárad madárkám?

Akkor áruld már el jún 30 és szept 1 között hol a 2,5 hónap? Mutasd már meg!


Én csak kettőt látok ott.

2019. júl. 5. 15:07
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben most azonnal a kozigallas.gov.hu oldalon keresnék állást. Ha reálszakos, nyelvszakos, esetleg magyar töri szakos vagy tutira találsz jobb helyet. Ilyen munkahelyről menekülni kell. Ne szívasd magad hacsak nincs piacképes tanári diplomád.

Én nem mennék be. Még csak be se tudnak perelni mert nincs munkaviszonyod az aktuális iskolával. Nem alapítványi iskolában dolgozol véletlenül?

2019. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
# 8: Bármilyen szakkal találna most állást. Kapásból tudok több olyan iskolát is, ahol 10 fő feletti a létszámhiány jelenleg, kb. minden szakost keresnek.
2019. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

érdekes hogy az iskola tanári gárdája mégis évek óta állandó-nagyjából.

szóval úgy tűnik az itteniek nem törik magukat hogy elhúzzanak innen még ilyen feltételek mellett se.

pedig Bp!

2019. júl. 5. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!