Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha Te tanár lennél, elvinnél...

Ha Te tanár lennél, elvinnél egy harmadik osztályt egy osztálytársuk édesanyjának a temetésére?

Figyelt kérdés
2019. júl. 13. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2019. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
87%
Nem. Normàlis vagy?
2019. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Ez ku...ra nem normális dolog. Eszednel vagy ember? Osztalyfonokkent elmehetsz es az iskola neveben egy koszorút tehetsz a sírra, de semmi több. Csak Te. Szerintem en ki is rugatnalak ha 10 eveseket vinnel temetésre. :D Jesszus, remelem nem ilyenek mrnnek tanárnak.
2019. júl. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy, miért vinném el őket?
2019. júl. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert Minket elvittek, amikor annyi idősek voltunk és visszagondolva nem helyeslem. Én is azt a megoldást választanám, amit a 3. válaszadó írt.
2019. júl. 13. 17:48
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Kizárt, beteg ember volt az ofőd.
2019. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem; a tanulóra és a családjára tartozik. Max, ha az édesanya nagyon sokat besegített, folyton sürgött-forgott bent, imádták a gyerekek és a halála után a diákjaim megkérdeznék, mehetnének e, először elmondanám nekik, hogy egy temetés a családnak és a közeli ismerősöknek szól, de, pl ha az elhunyt férjével nagyon jó lenne a kapcsolatom, megkérdezném, mehetnének e. Ha nemet mond, akkor már úgyis elmagyaráztam a gyerekeknek, hogy miért nem mehetnek.
2019. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, most olvastam a kommented. Nem semmi... :-O Ez tényleg túlzás volt.


Minket egyszer vittek temetésre, osztálytársnőnk meghalt 2000 nyarán, nem sokkal rá kezdtük a negyediket általánosban. Ofő is ott volt, nem ő vitt minket, hanem azok a diákok voltak ott, akik menni akartak (a szüleink vittek minket ők is ott voltak).


Amikor egyik osztálytársunk apukája meghalt, akkor senki nem ment a temetésére. Ofő mondta, hogy meghalt a gyerek apja és most kis ideig nem fog jönni meg, amikor visszajön, ne emlékeztessük őt az apja halálára és ezzel vége is volt. Nem vittek el a temetésre. Sőt, egyszer sírt a gyerek, miután visszajött, de az ofő nem vígasztalta meg...

2019. júl. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk osztálytársunk halt meg 5.-ben, az ofő azokat vitte akik jelentkeztek, hogy menni akarnak. Úgy emlékszem az egyik lány apukája is meghalt, arra is mentek az osztályból. Ilyenkor az is számít, hogy a gyászoló érezze, nincs egyedül, nem kizárólagosan az elhunyttal való kapcsolat miatt megy valaki temetésre, hanem mert hozzátartozik a részvéthez, hogy egy osztálytársad gyászában osztozol. Kötelezni erre persze senkit nem lehet, de egy 6 év feletti kisgyerek már tud erről döntést hozni, megfelelő felkészítés után. Csak úgy elcipelni egy egész osztályt, tényleg elég furcsa.
2019. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Általános alsóban ez történt nálunk.

A lány édesanyja postás volt, sokszor segített ha valami ünnepség volt az osztályban. Ja és hát faluban vagyunk.


Mégis, furán éreztem magam, illetve fogalmam sem volt mit kéne éreznem. Csak vártam, hogy elálljon az eső, és néztem a magas fákat.

2019. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!