Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Leendő egyetemisták! Nektek...

Leendő egyetemisták! Nektek megvan már a nyelvvizsgátok?

Figyelt kérdés

Főként azokra vagyok kíváncsi, akik idén ősszel kezdik az egyetemet. Még be lehet jutni nyelvvizsga nélkül, de ti megszereztétek már?

Én az egyetemi időszakra hagytam a nyelvvizsgát, a 2 emelt mellé már úgysem adtak volna rá pluszpontot.

A nehezebb szakokon, pl. orvosi, van aki bevállalta, hogy nyelvvizsga nélkül megy?



2019. júl. 16. 12:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Hülyeség halasztgatni, itt a nyár, használd ki, és csináld meg minél hamarabb, mert az egyetem mellett már sokkal kevesebb időd lesz rá, mint akár középiskolás, akár most, szünidős korodban.
2019. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Már 11. évfolyamon megszereztem az angol felsőfokút, és az olasz középfokút.

A nyelvtudás az egyik legfontosabb, ne halaszd, a saját érdekedben.

2019. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Én nehéz szakra jártam, es egyetem vegen nyelvvizsgáztam. Kenytelen voltam megtanulni útközben angolul, mert minden anyag angolul volt, mert ez egy ilyen terület
2019. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Én már nem vagyok egyetemista, de lírom, én is; gimi 3. évében csináltam angol középfokot, 4. éveben egy másik idegennyelvből felsőfokot, ezek sikerültek. Gimi ötödik évében(ötosztályos volt) angol felsőfokot csináltam, az írásbeli meglett, a szóbelin mindig megbuktam. Szóval egy angol közép és egy másik idegennyelv felsővel mentem oda.


Viszont volt olyan osztálytársam, aki nem nyelvvizsgázott le gimi alatt.


2011 volt ez.

2019. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Nekem meglett az emelt angol érettségivel.

18/L

2019. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%

Orvosira megyek ősztől.

10. végén tavasszal csináltam az angol B2 komplexet. Most gondolkozok, hogy a C1-et mikor tudnám letenni.

2019. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Gimi alatt meglett az angol felsőfokú. Most akarom letenni a német közepet, az viszont nem lesz könnyű menet mert sok nem ragadt rám a 4 év alatt.
2019. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is meg van angolból, bár egyre jobban gondolkozom, hogy a német is kellene legalább egy középfokra.
2019. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
((Csak tudnám, hogy miért hiszik egyesek, hogy irreális elvárás a továbbtanulás feltételeként a nyelvvizsga, amikor pl. ezekből a válaszokból is látszik, hogy egy csomó embernek összejön - akár több nyelvből is, akár a felsőfok is...))
2019. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

11-ben csináltam közép angolt, idén pedig felsőfokúm lett (most érettségiztem). :)


Szívesen elkezdenék valami másik nyelvet is tanulni, csak nem tudom, mi legyen az... 🤔

2019. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!