Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnám a kezelhetetlen...

Hogyan tudnám a kezelhetetlen gyereket mégis kezelni?

Figyelt kérdés

Hamarosan alsótagozatosokat fogok tanítani egy külfölfi iskolában (angolul mindent). Most van a "summer camp", és ma az új gyerek annyira kezelhetetlen volt, hogy csapkodott, zavarta az órát, másokat, tönkretette a közös feladatokat, stb...

Nem tudom Magyarországon hogy megy, de itt nem lehet hangos szóval fegyelmezni (ha ezt tenném, biztosan szólna a szüleinek, akik pedig utána rám panaszkodnának) .

Mindenre azt mondja hogy nem érdekli, másokat hátraltat, és a folyamatos rászólások miatt az óra sem tud haladni...

Ma volt az első nap, hogy valóban elfáradtam a sok bosszúság miatt.


2019. júl. 16. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Na ezért balf aszság a mai "modern" nevelés.

Ennek a gyereknek csak két büdös nagy pofon kéne egyetlen egyszer aputól és utána megtanulna nyugton ülni a fenekén.


A hülyéket és beilleszkedésre képteleneket nem babusgatni kell, hanem tanítani. És ha a szép szó és ész nem használ, akkor kell egy cseppnyi fegyelmezés. Nem kell, hogy fájjon, elég ha ijesztő és figyelem (gondolat) felkeltő.

Kaptam én is pofont nevelési célzattal. A mai fejemmel ha visszamennék az időbe, megköszönném annak, akitől kaptam.

2019. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Hát én nem vagyok pedagógus, de a fiam alsós osztályában volt egy kezelhetetlen kisfiú. Azzal azt tette a tanítónéni, hogy eleinte külön ültette a többiektől, hogy ne zavarja a többit, és külön feladatokat adott neki, ami lekötötte.

Később odaültette egy jó tanuló mellé, mondván, hogy az majd jó hatással lesz rá, aminek nem túlzottan örültem, mert ez a jó tanuló a fiam volt. :-) De végül is kibírtuk.

2019. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem tetszik egy vélemény, töröltesd.

Elolvastam a kérdést, de nem arra válaszoltam. Mintha ezen az oldalon ez annyira fura jelenség volna.

Kösz a személyeskedést, de nem érzem magam idiótának.


Mondom. Ha nem tetszik, töröltessétek. A véleményem attól még áll.

2019. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy az 1-es írja.Egy nevelő célzatú pofon,többet ér ezer szónál.Egyszer megnevelni egy gyereket.
2019. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Ülj le vele beszélgetni és próbálj meg rájönni a probléma forrására
2019. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Nekem most hirtelen az jutott eszembe, hogy a gyerek figyelmet akar.


Valami feladatot adj a gyereknek (valamilyen felelős; pl


- osztályban a takarításért ő a felelős, hogy minden gyereknek kiszabja, hogy ma x törli a tálát, y törli le a padokat, stb


- vagy ő megy körbe és nézi meg óra elején, hogy kinek van meg a leckéje (ha adsz leckét, nem tudom ott van e lecke)


- vagy a plusz-minuszokat ő írja össze (mármint, ha órán azt mondod, hogy Julcsi kapott egy pluszt, mert nagyon okosat mondott, Jancsi és Juliska meg egy minuszt, mert beszélgettek órán). És nap végén neki kell így kihirdetnie, hogy ki hogyan áll.


- Vagy versenyt csinálsz, hogy mindenki kap egy piros pontot a szorgalmáért, ha valami kimagalsót csinált órán és ő írja ezeket össze (majd a verseny végén valamivel megjutalmazod a győztest)


stb.)


amitől érzi, hogy fontos teendője van, hogy ezt rábíztad, stb és ettől ő egy fontos személyiséggé válik.


Ebből kiindulva lehetséges, hogy kevésbé érdekli a lázadás, elkezd tisztelni, visszavesz a rosszalkodásból.

2019. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%
Na Poccok, ebből lesz aztán a fontoskodó, izomból beképzelt, kivagyi emberke. De ja, jó ötlet.
2019. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

Én egyáltalán nem értek egyet a pofonpártiakkal.

Arcul ütni valakit annyira megalázó és lealacsonyító! Az nem nevelés, hanem a felsőbb hatalom éreztetése a gyengébbel szemben. Térdre kényszerítés. A szülőről vagy pedagógusról kiállított szegénységi bizonyítvány.

Normális gyerekből a pofon csak elkeseredést és dacot vált ki. Nem pofozni kell a gyereket, hanem ki kell vívni a tiszteletét és a rajongását, és akkor nem kell pofozni. Ja, hogy ehhez szeretni kéne a gyereket és megtalálni vele a hangot? Hát igen, ütni egyszerűbb.

2019. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Mihago ***** válasza:
29%

Mennyi nagyszerű ember van itt, akik kizárólag erőszakkal képesek kommunikálni egy gyerekkel. Hogyne, verjük nyomorékra, abból majd tanul a kis köcsög! Hahaha, hőjj de erősek és férfiassak vagyunk, látja mindenki?! A fejeteket kéne egy bazi vasrúddal tocsogósra verni, csak hogy értsétek ti is, büdös parasztok.


Az a gyerek nagy valószínűséggel literszámra szlopálja a kólát meg az energiaitalt. Koffeintúltengése van. Ha elveszed tőle, akkor meg elvonási tünetei lesznek. Figyelemzavaros is lehet. Meg persze debil is.


Nem rászólogatni kell, azzal nem mész semmire. Beszélj a szüleivel, és aggódó arccal közöld, hogy a csemetéjük sajnos ADHD-tól szenved, kezelésre van szüksége, és valószínűleg speciális iskolába kell járnia. El fogják vinni pszichiáterhez, az majd átteszi a gyogyós iskolába, és onnantól nem a te bajod. Megfegyelmezni, megjavítani nem tudod, ebből már más nem lesz, csak bamba fogyasztó. De ha elkezded egzecírozni, pláne ütlegelni, akkor pszichopata.

2019. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

@ Mihago: nagyrészt egyetértek veled, az egyetlen, ami godn lehet, hogy itt (nem MO- de Európa) a pedagógusoknak tilos megemlíteni, ha az a gyanuja, hogy a gyereknek valamiféle pszichikai problémája lehet. Az unokaöcsém fia asperger-autista és ezt sem mondhatta az óvónö nekik, hiába volt egyértelmü. Szerencsére a szülöknek is gyanus volt valamennyire, ezért ök kérdeztek rá utána, és így már vßalaszolhattak az óvódában nekik erre. A gyerek igy idöben fejlesztésre került és ma más minden gond nélkül képes élni meg tanulni.


A pofonnal "nevelök" meg tipikusan azok a lények, akik csak az agressziót tudják megoldásként minden esetben elképzelni, ök azok, akik verik a gyereket, a feleséget, a szomszédot, a csúnyán ránézö kamaszokat, stb.

2019. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!