Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Illetlenség valakit leszótlano...

Illetlenség valakit leszótlanozni, lecsöndesezni egy társaságban?

Figyelt kérdés
Egy esti összejövetelen hirtelen megkérdezik valakitől hogy miért olyan csöndes, az bunkóság? Vagy megjegyzik valakinek hogy ő a legjobb vendég, mert nem beszél sokat.
2019. júl. 30. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
A stílustól függ. Lehet aggódva, hogy jól vagy e, vagy mi a baj. Meg lehet alpári paraszt módon is. Én kifejezetten csendes típus vagyok, emiatt visszafogott emberek közé szoktam menni.
2019. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"ő a legjobb vendég, mert nem beszél sokat."


Hát szerintem ez elég nagy bunkóság, minden vendégre nézve.


Vannak eleve visszafogottabb emberek, de az is lehet, hogy olyanról beszéltek, amihez nem tud hozzászólni.

2019. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az. Semmi mást nem tesz ezzel az ember csak kellemetlen helyzetbe hozza azt, akit leszótlanozott.
2019. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Lehet aranyosan is kérdezni, egy óvatos poén kiséretében, be lehet vinni a beszélgetésbe az illetőt.
2019. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akik összejönnek, remélhetőleg ismerik egymást annyira, hogy ki mennyire beszédes. Ha valaki szokásától eltérően szótlan, csöndes, akkor abszolút jogos, ha kulturáltan megkérdezik tőle.
2019. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem felesleges ilyet kérdezni.Ez a tipikus” nem veszi észre magàt” embertipus szokása.
2019. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, illetlenség, és kifejezetten tapintatlanság.

Velem anyósomék körében volt ilyen gyakran a kezdeti időkben, amikor folyton olyan rokonokról meg emlékekről beszélgettek, akikről/amikről fogalmam se volt, hát persze, hogy unottan ültem, mint a kuka. De más vendég is járt így ott, aki nem volt annyira képben a családi sztorikkal.

Nem tudom, akik ilyet odaszólnak a hallgatag vendéghez, mit várnak?! Hogy ettől hirtelen "bekapcsolnak rajta egy gombot", és kinyílik, lelkesen csevegni kezd? Aki meg kifejezetten félénk, azért hallgat, az ettől csak még jobban bezárkózik. Semmiképpen nem egy jó lépés.


Szerintem ha ennyire zavarja a házigazdát egy vendég szótlansága, a jó megoldás erre nem az, hogy felhívja a figyelmet rá, hanem ha olyan témával fordul hozzá, amiről tudhatja, hogy az a személy is hozzá tud szólni, pl. érdeklődhet a munkájáról, vagy hogy megy-e valahova utazni stb. Ezzel természetesebben vonhatná be a beszélgetésbe, nem kínosan.

2019. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen csendes vagyok, főleg olyan társaságban, akiket alig ismerek. Pl barátnőm családi összejövetelei stb. Ha nem is illetlenség, de ne tegyél ilyet. Csak zavarba hozod az illetőt. Egyáltalán ne utalj rá...

Hasznosabb ha néhe 1-2 kérdést felteszel neki, hogy egy kicsit betudjon kapcsolódni a beszélgetésbe.

Én már falra tudnék mászni a "miért vagy ilyen szótlan" kérdésektől... Nem tudják felfogni, hogy nem mindenkiből ömlik a szó. Egy vacsora alatt minimum 3x elhangzik az ilyen. Ezzel csak azt érilk el, hogy mégjobban elzárkózom, nehezen nyílok meg.

2019. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7-re:

És ha azért hallgat, mert bántja valami, vagy rossz a közérzete? Akkor pont az zavarja, ha be akarod vonni a társalgásba.

2019. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Goldmund, 7. vagyok, igazad van.

Úgy kellett volna fogalmaznom, hogy "jobb" megoldás, nem hogy "jó".

Csak valami kompromisszumos ötletet próbáltam felvetni, de igazából azon a nézeten vagyok, aki nem kapcsolódik be önszántából a beszélgetésbe, azt békén kell hagyni, nem kell erőltetni.

De ha valaki ezt nem tudja elfogadni, akkor talán még mindig kevésbé gáz ez, mint az, hogy "miért vagy szótlan?"

2019. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!