Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lekezelőek az emberek...

Miért lekezelőek az emberek azzal, aki nem akar családot?

Figyelt kérdés

Nem érzem magaménak a család fogalmát, nem tudom elképzelni hogy babakocsit toljak, pelenkázzak, valakitől függjek, meg ugyebár ha megszületik az a gyerek akkor tartozik neki a szülő azzal hogy felneveli.

Túl sok minden nem érdekel engem az életben, úgy nagyon életcélom sincs csak autózni, motorozni szeretek.


A rokonságban volt két válás is, ott ráment a családoknak az élete, ennek az lett a vége hogy a már felnőtt gyerekek szarnak a szülőkre, saját lábukra álltak, telefonon beszélnek aztán ennyi.

Nekem ez nem hiányzik, igazából nem is bízok senkiben a családtagjaimon kívül, félnék megosztani mással az életemet, és akkor még hol vannak az anyagi dolgok, lehet hogy évekig elvagyunk, aztán jön egy válás mert talált magának jobb hapsit a nő, és így tovább. Lehet hogy ezek távlati dolgok, és nem is szabad erre alapozni, de ma már gyorsan változik a világ. A mama pl mai napig visszasírja nagyapát, hogy mennyivel boldogabb lenne ha még ma is élne, pedig váratlan balesetben halt meg viszonylag fiatalon, mégis 27 év után előveszi még most is a fényképeket, így kicsit megenyhül. Ilyen hol van a mai házasok között? Veszekedni tudnak csak mint a cigányok, utána törlik egymást mindenhonnan, a közös képeiket, ahelyett hogy próbálnák rendbe tenni a helyzetet.


Mostanában egyre inkább piszkálnak azzal hogy egyedül vagyok, és hogy nincs rendjén ez az egész, az elképzelésemet pedig meg sem hallgatják, csak azt hallom hogy remete, csavargó, meg hogy minek élek, később majd megbánom. Szerintem pont hogy nincs mit megbánni ezen, nyugodtan jövök haza, nyugodtak a mindennapjaim, azzal foglalkozok ami érdekel, és amit szeretek is csinálni.

Más már nyilván tövig rágta a körmét a beiskolázás miatt, nekem ilyenre sincs gondom.

Továbbá én nem tudom meglátni a családalapítás szépségét, mert bizonyára biztos van egy hangulata.

28/F


2019. aug. 15. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Elég 38 évesen gyereken agyalni. Addig ejtsd is a temat
2019. aug. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Egy részük azért, mert hihetetlenül naiv, és azt hiszi, egy saját család csak pozitív dolog lehet, más részük meg azért, mert hihetetlenül hülye.

Erre jön még Kövér László baromsága is, hogy legyenek magyar családok, szüljön mindenki gyereket...aha, minek? Hogy aztán egy kizsákmányoló rendszer adósrabszolgája legyen?

Kösz, nem.

2019. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még jónéhány évig ezt fogják veled csinálni,rokonok,ismerősök,kollégák..Én 41 vagyok,ugyanígy látom a dolgokat mint te,nem fogadják el hogy én egyedül érzem jól magam,nem hiányzik sem barátnő,feleség,család..én így érzem jól magam,így is teljes az életem..néha már szó szerint felidegesítenek a hülye kérdéseikkel az emberek,mikor nősülsz már meg,már felnőtt gyerekeidnek kéne lenni..már mostanában van hogy elszakadt a cérna és elküldtem az anyjába az illetőt..Miért zavarja őket hogy én így egyedül szeretném leélni az életem?Vagy irigyek hogy megvan mindenem,és élek gondtalanul?Jó munkám van,vagy egy szép házam,felsőkategóriás autóm,ja és én is motoros vagyok(cbr1000rr)..Nem szeretnék senkitől függni,kompromisszumokat kötni,senkihez idomulni,mások elvárása szerint élni..szard le te is őket és éld az életed őgy ahogy az neked megfelelő,és kényelmes,ne hagyatkozz idiüta társadalmi normákra..
2019. aug. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is teljesen így fogom fel ezt a témát, mondjuk én pont tíz évvel vagyok nálad fiatalabb, szóval én még ráérek ezen agyalni, viszont nem hiszem, hogy olyan sokat változna a felfogásom a jövőben, mert én tényleg
2019. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ragaszkodom ehhez a létformához. (Bocsi, csak véletlenül túl hamar küldtem el a szöveget.)
2019. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár más okokból, de én sem akarok családot. Egyrészt undorítónak tartom a legtöbb embert (folytonos hazudozások, átverések, kihasználás, lekezelés...), másrészt minek büntessek valakit azzal, hogy egy ilyen világba zárom évtizedekre? Azt nem tartom túl jó érvnek, hogy a libatolvaj, a gázszerelő, vagy épp trampli megélhessen belőle, miközben így vagy úgy rámegy az egészsége a rabszolgaságra. Persze ha mások másképp látják, csak sok boldogságot tudok nekik kívánni, de azt én sem szeretem, mikor meg akarják mondani, hogyan éljem a saját életem, és hogy döntsek más életéről, mert "a gyerekek aranyosak, és ez az élet rendje".
2019. aug. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A mama pl mai napig visszasírja nagyapát, hogy mennyivel boldogabb lenne ha még ma is élne, pedig váratlan balesetben halt meg viszonylag fiatalon, mégis 27 év után előveszi még most is a fényképeket, így kicsit megenyhül. Ilyen hol van a mai házasok között? Veszekedni tudnak csak mint a cigányok, utána törlik egymást mindenhonnan, a közös képeiket, ahelyett hogy próbálnák rendbe tenni a helyzetet."


Ez annyira igaz és szép gondolat. Az első felén kajak majdnem bekönnyeztem.


Én sem tudom, hogy mi annyira vonzó a papás-mamásban a többség számára, de el kell fogadnom, hogy nem vagyunk egyformák. Nem szeretnék gyereket, csak olyat, amilyet én elképzelek magamnak, de mivel ez lehetetlen, ezért inkább nem szeretnék. :D Társat szeretnék, bár szerintem már az sem lesz. A modern párkapcsolatokkal kapcsolatban pontosan ugyanúgy érzek, ahogyan te az idézett részben. Az emberek futószalagon jönnek-mennek egymás életében, senki sem kitartó. Pont ma lettem kidobva (ismét), nagyon rosszul érzem most magam.


24/F

2019. aug. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az emberek azért lekezelőek, mert a sok retard azt hiszi, hogy köze van a másik életéhez, sőt még joga is van ítélkezni...

(Bocsi, a hosszú szöveget kihagytam, úgyhogy ténlyeg csak a kérdésre válaszolok)

2019. aug. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert a többség (nagyon nagy többség, minél idősebb korosztály annál nagyobb többség), csak a családos életben látja az elfogadható életutat. Nem is tudják elképzelni, hogy másképp is lehet teljes életet élni. Annyira a gondolkodásukon kívül esik, hogy egyáltalán nem tudják kezelni a témát.


Én tudatosan kerülöm is az egész témakört. Már magát a nősülést is, nemhogy család alapítást.


Szerencsére bevett mantrák, élethelyzetek, szófordulatok vannak, ahogy ezeket a többség szóbahozza, így ezekre van frappáns, kicsit ironikus válaszom, amivel egyelőre nem tudnak mit kezdeni. Talán így a leginkább fájdalommentes a téma mindenkinek.


Majd ha ezeken a válaszokon találnak fogást, akkor leszek gondban, de addig legalább rövid úton le lehet zárni a témát.


32/f

2019. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!