Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gyerekmentes övezet nevü face...

Gyerekmentes övezet nevü face csoportban miért vannak benne gyerekes/többgyerekes anyukák/apukák?

Figyelt kérdés
Nem igazán ertem a logikat. Foleg az oldal tematikaja végett
2019. aug. 17. 11:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
99%
Többen azt írták, hogy azért, mert hiába van nekik is gyerekük, elegük van ebből a gyerekcentrikus világból, a hisztis, neveletlen gyerekekből, akikre nem lehet rászólni, mert sérül a lelkük, vagy félnek tőlük a szüleik, és nem mernek nekik ellentmondani. Ők szórakoztató tartalomként kezelik az oldalt. Mások bevallottan megbánták, hogy gyereket vállaltak, ők lelki támogatásért, sorstársak keresése miatt vannak ott. Amúgy nem csoport, hanem oldal.
2019. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1-köszi,ment a zöld
2019. aug. 17. 11:41
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Azért,mert elegük van a gyerekekből.
2019. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
Átnéztem ezt. Hát,család centrikusként ez egyenesen vissza taszít. Ok,megértem,hogy nem akarnak egyesek gyereket,de ez azért már sok. Nekem az az érzésem,hogy a családalapítás, gyerekvállalás ellen buzdít. És itt,most nem azokat kritizálom,akik nem akarnak gyereket,hanem azokat,akik a gyerekvállalás ellen buzdít
2019. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%

4-essel értek egyet. Szerintem a gyerekvállalás olyan téma, amiben nincs "jó" meg "rossz" döntés, mindenki magának dönti el, mit akar. Felesleges egyik vagy másik álláspont ellen vagy mellett ilyen szinten kampányolni ahogy ez az oldal is teszi.


Például: ünnepeld, hogy nincs gyereked. Már bocsánat, de az égvilágon senkit sem érdekel ha nincs gyereked. Ahogy az sem ha van. Csakis a te és a családod dolga.


Én nem akarok gyereket, ettől még nem tartom hülyének azt akinek van és nem tartom menőnek azt akinek nincs.


Szóval kár erről oldalt készíteni vagy ilyen szinten hangoztatni azt, hogy kinek milyen magánéleti döntései vannak.

2019. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%

Mert téglák ma már mindenhol vannak...

Ez egy országos specialitás 2002 óta.

2019. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésre válaszolva, valószínűleg azért vannak benne, mert vannak vicces posztok, meg érdekli őket, miről szól egy ilyen oldal.
2019. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

"Már bocsánat, de az égvilágon senkit sem érdekel ha nincs gyereked"


Ez így nem igaz, mindenkit érdekel. Különösen állambácsit. Próbáltál te mostanában pl ingatlanpiaci manővereket végezni gyermek nélkül? Gyakorlatilag ha nincs és nem is vállalsz 2-3 gyereket esélytelen, hogy ingatlant vegyél. És ez csak az egyik szelete a témának

2019. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

Szia 8-as! Mivel az én valaszomból idéztél, hát válaszolok neked!


Nem, nem próbáltam "ingatlanpiaci manővereket végezni", ebben az országban nem is szeretnék. Megfogadtam, hogy ezen az oldalon nem politizálok, de úgy tűnik elkerülhetetlen. Igen, végül is mondhatjuk, hogy az "állam bácsit" érdekli, hány lakosa van az országnak, de igazából nem a gyerekek számát akarják növelni, valójában ha mindenki rögtön dolgozó korú embert szülne, az lenne nekik jó. :D Persze ez nem járható, ezért jön a propaganda, hogy "a gyermek az első", stb. Azt már nem teszik hozzá, hogy "...mert ha felnő akkor kitermeli amit mi elloptunk."


Tehát a kommentedre reagálva valójában senkit sem érdekel, kinek van, vagy nincs gyereke. És főleg nem olyan értelemben, amilyen értelemben ez a facebook oldal beszél róla. Mindenkinek magánügye eldönteni hogy milyen családot szeretne, hány tagút, stb. Aki gyermekkel boldog, azt pont annyira lehet hibáztatni ezért, mint azt aki meg gyermek nélkül boldog.

2019. aug. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Ja és még erre a mondatodra szeretnék reagálni:


"Ez így nem igaz, mindenkit érdekel."


Nos mondd csak, téged érdekel, hogy nekem vagy az ismerőseimnek, vagy a tieidnek van-e gyermeke? Ugye, hogy nem. Tehát máris nem igaz az állításod, miszerint mindenkit (!) érdekel. :)

2019. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!