Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régen mi volt, ha egy lánynak...

Régen mi volt, ha egy lánynak házasságon kivül volt gyereke, látni ilyet, hogy nincs feltüntetve az apa? Tényleg akkora szégyen volt?

Figyelt kérdés
Családban is volt ilyen, ki sem szabad szólni, máig. Emlékszem megkérdeztem kisgyerekként, hogy neki miért más a vezetékneve, le lettem cseszve és tabu téma.
2019. aug. 20. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bemondtál valami kamunevet. Uncsitesómnak is az van.
2019. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké most ez van, de mondjuk 1950-ben nem mondhattál be a kamu nevet. Meg azt is hallottam mamától, hogyha régen ilyen 16-17-18 éves lánynak lett fattyú gyereke azt megölték és nem volt feltűnő, mert 70-100 éve nagyon gyakori volt a csecsemő halandóság, vagy halva született. Azt mondta legtöbbször ez történt a gyerekkel.

Most persze bemondhatsz kamunevet.

2019. aug. 20. 21:28
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg állítólag még a vallásnak is meg kellett egyezni, hogy református, evangélikus, hogy összeházasodhasson valaki. Ez meg valami hatalmas szégyen volt a zabigyerek.
2019. aug. 20. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Gazdagéknál elutazott a hajadon lány 1 évre messzire, aztán valamelyik rokon örökbefogadta a gyerekét, ettől még ugyan úgy nevelhette persze.

Szolgálóknál gyakori volt, hogy az vette a nevére a gyereket akinél szolgált.

Szégyen volt. Nagyon durvának tartottam mindig, hogy szerencsétlen gyerekre nézve is az volt. Még jó 20 éve is hallottam hogy valakire a fattyú szót használták, az eredeti értelmében, szóval nem sértegetésből. Bár ez eleve elég bántó, de hogy tényleg semmi más bajuk nem volt a gyerekkel, csak hogy házasságon kívül született. Nem is értettem a dolgot, de azt mondták falun ez még mindig számít. Remélem ma már ott sem!

2019. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ilyen durván azért nem, de igen. Falun nagyon más van, senki sem hiszi el, mikor ideírom. Én még pár hete is hallottam, hogy azt mondták valakire, hogy fattyú... Hasonló még mindig, itt nem szimplán azzal jársz akivel akarsz. De most így belegondolva, elég csúnyán bánnának itt is, ha valaki terhes lenne, aztán nincs apa. De elvenni feleségül nem kell, meg most már van abortusz stb. régen nem volt.
2019. aug. 20. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem a gyerek miért tehetne arról, hogy apa nélkül születik. Meg mondjuk azt sem, hogy ha már ott marad egyedül egy nő terhesen, nem elég baj az neki, miért jut eszébe a többi embernek még külön bgatni érte? Falun biztos mindenki szüzen házasodott.
2019. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pedig ez volt, nem földönkivüli dolog. Utolsó régen bizony igen, a többi meg szembenézett a szégyennel és az itteni 60 é feletti még ezt vallja. Nem tudom, hogyan nem lehet elképzelni, felcsinált egyedül maradt fiatal lány, maga volt világszégyene.

Egyébként itt kevesebbért is csesztetik az embert, manapság is. Mindig mondom, hogy erre születni kell, különben megőrülnél.

2019. aug. 20. 23:38
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Falun már régen nem szégyen, ha az apja lelécel a gyereknek vagy nem vállalja, inkább az apát szólják meg. Az a szégyen, ha nem tudod az apát, mert többen is lehetnek vagy azt se tudod kivel dugtál, na az még mindig gáz. Nem mondják a szemedbe, de azért ha szóba kerül még mindig csóválják a fejüket. A gyereknek már nincs belőle semmi baja.
2019. aug. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!