Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért jó közösségi oldalakon...

Miért jó közösségi oldalakon képeket megosztani, és posztot közzétenni arról, hogy éppen mit csinálunk?

Figyelt kérdés

A kérdésben nincsen rosszindulat, de én soha nem éreztem erre késztetést, mégcsak profilképem sincs egy ilyen oldalon sem, így érdekel, hogy mások miként élik ezt meg.


Gyakran látni olyan posztokat, hogy pl. Gombóc Artúr a Falanszter presszóban volt Mézga Aladár társaságában, és le van fotózva két fröccs, meg egy korsó Aranyfácán.


Ebben mi a jó?


Az is gyakori, hogy nyaralós képek vannak fent, mikor még haza sem értek a nyaralásból, ami kockázatos is lehet, egy őrizetlenül hagyott lakás esetén.


2019. aug. 21. 18:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Megfelelési kényszer, és csordaszellem. Ezt látják maguk körül, és a médiában is ergo ezt kell csinálniuk.
2019. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha chaten küldöd el,az szerintem még jó is,mert tükrözi,hogy van életed,és nem egész nap fekszel. De egyébként arra jo,hogy megoszd,hogy az ismerőseid lássák,majd élőben beszéltek róla... De ha nincs megörökítve,akkor hiába meseled el,hogy hogy nézett ki a hegyoldal...szép volt jó volt,kész. De egyébként szerintem sem jó,hogy csakis így tudunk már manapság élménybeszámolót tartani...
2019. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2 Ugyanakkor az is lehet, hogy a képet negmutatom az ismerősömnek amikor találkozunk, vagy ahogy az első is írta, szimplán elküldöm neki.


Én kifejezetten a megosztásra gondolok, amikor minden ismerősöm, akár az egész világ láthatja, hogy mit csináltam/csinálok.

Nekem pl. alig van ismerősöm Facebook-on, még 200 sincs, de még azt sem akarnám, hogy közülük mindenki, tudja, hogy mit csinálok a szabadidőmben, kivel és hol töltöm.

2019. aug. 21. 18:52
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Dicsekvés, illetve tudatni a barátaiddal, hogy nyaralni voltál.

Jaj, persze nagyon kockázatos kirakni, tuti ki fognak ám rabolni, igazi vészmadár vagy!

2019. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Úgy vagyok vele, hogy jobb egy normális online jelenlét, mint a semmi.


Szimplán, mert egyszerűbbé teszi az életet.


Pl.: Ismerkedésnél ha van fönt rólad sok kép, látszódik hogy aktív életet élsz és mondjuk van pár sportos kép (az én esetemben tandemugrám, plusz testépítek és hobbi szinten boxolok) már mielőtt megszólalsz pozitív hatást fogsz tenni a másikra és könnyebben megbízik benned látva, hogy vannak barátaid és hogy valamilyen szinten bele lát az életed be.


Ismerek olyan nőt, aki csak olyannal áll szóba, akinek van aktív instagramja, mert eddigi tapasztalata alapján a szonrongó, magukba húzódó többnyire unalmas embereknek nem jellenző az instagram aktív használata, így ez neki egy szűrő hogy nagyobb esélyel találjon olyat, akivel tud is valamit kezdeni.


Meg persze meg mutatod az ismerőseidnek hogy pont mi van veled.


Igazad van ... nagyon sok értelmetlen magamutogatás van, de sokkal jobb ez mint egy nem létező online jelenlét. Praktikus az életben.

2019. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod tudatni a barátaiddal, hogy épp mit csinálsz, akkor mi a péket keresel egy közösségi oldalon?
2019. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Mert erre való a közösségi oldal. Hogy megoszd, hogy mi történik veled, amiket úgy gondolod, hogy nagy dolog számodra. Egyetemen több száz sörözős kép volt fent, igaz nem én fotóztam, nekem sz.r telefonom volt, haverom mániája volt, de így 8 év után is szórakoztató visszanézni. Pláne, hogy 90%-ban egyetemisták voltak az ismerőseim, így ők nyilván megértik a dolgot. Én meg azt nem értem, hogy minek van fent az olyan, aki még egy profilképet sem rak ki egy közösségi oldalra
2019. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudhatom, nem osztok meg semmit, még profilképem sincs facen, meg elég ritkán is járok arra, csak a messengert használom néha, hogy egy távol élő rokonommal beszéljek, de vele is inkább telefonon szoktam.
2019. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nekem pl. azért van, hogy tudjak chatelni, és 2011-ben amikor regisztráltam még nem volt külön Messenger alkalmazás mobilokra, illetve az első okos telefonom is éppen, hogy meglett.


Ami miatt nem törlöm magam, azok az egyetemi csoportok, különben már nem használnám.

2019. aug. 21. 19:11
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Szereplési vágy,dicsekvés.Gyerekként el voltak nyomva,nem számított a véleményük.Traumát így dolgozzák fel.
2019. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!