Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy egyetemvárosból miért...

Egy egyetemvárosból miért mennek minden hétvégén tonnaszám haza a fiatalok?

Figyelt kérdés

Én nem voltam egyetemista, már jó ideje dolgozom.

Munka miatt ingázok két megyeszékhely között, és péntekenként nem értem hogy miért van olyan rengeteg egyetemista korú fiatal a vonaton bőröndökkel?


Konkrétan Szegedről van szó, ahol amúgy pont most hétvégén lesz valami koncert (?) vagy nem tudom hogy mondjam. Szabadtéri ivászat zenei kísérettel, ez a lényeg.


Azt hinném még pont 30 előtt valamennyivel hogy minden fiatal ott marad ezekre a rendezvényekre.


De a napokban az évkezdés miatt itt is láttam nem egy kérdést hogy panaszkodnak az egyetemi légkörere néhányan. Ez mennyire általános?

Nincs sok egyetemi körökben mozgő ismerősöm, de érdekelne, mert én ebbe nem láttam bele.



2019. szept. 6. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Egyetemista koromban minden hetvegen utaztam en is, hogy lathassam a CSALADOMAT! Mert valoszinu, h egyetem utan elkoltozol, lehet, h az orszag masik vegebe (en pl kulfoldre) es kell az az ido, amit meg a csaladdal tolthetsz, na meg az otthoni baratpokkal.

Illetve nalam az is szamitott, hogy kb 200 kolisra volt 4 mosogep.... es nem volt hol teregetni, igy minden hetvegen a heti szennyessel mentem anyukahoz XD es vasarnap meg vissza a koliba a frissen illatozo ruhakkal xD

2019. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Mert talán hiányzik a családjuk, barátaik, jobban mint valami nevenincs koncert szabadtéri ivászattal.

Vágynak a jó kis házi kajára, a saját ágyukban, a saját szobájukban a zavartalan alvásra. Bőröndökkel meg azért mennek, mert viszik haza a szennyest.

Én kollégista voltam, de 4 hónap után feladtam és inkább vállaltam a napi 1-1 órás oda-vissza utazást, de nyugalmam volt, tanulni is jobban tudtam.

2019. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben maradtam volna, koliban semmiképp... én egyetemre tanulni jártam, ami meg egy koliban folyik hétvégente, főleg, ha egy szórakozóhely van mellette, szörnyű...
2019. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Egyetemista koromban sokszor hétvégén is dolgoznom kellett, mert nem küldtek pénzt az otthoniak semmire, a kaját is én kerestem, meg a kolesz díjra valót. Sőt, inkább hétvégén tudtam normálisan dolgozni. Mellesleg iszonyú drága minden hétvégén hazamenni, mert messze van.
2019. szept. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Látni akartam a családom.

2. Végre nyugalmat akartam, normális fürdőszobát, saját szobát ahol nem ront rám senki, stb.

3. Otthon tudtam mosni.

4. Nem voltam kíváncsi az ilyen bulikákra.

2019. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Én eleinte 2-3 hetente, később havonta jártam haza, de a legtöbben hetente.


A helyzet az, hogy nem igazán szakadtak el otthonról, sokan még azt is megoldották, hogy hétfő reggel érkezzenek, pénteken meg ne legyen órájuk, vagy nem jártak be, így már csütörtök este húztak haza, így annyit töltöttek otthon, mint az egyetemvárosban. Nagyon sok olyan embert ismerek, akik utána sem, már rég dolgoznak egy másik városban, de majdnem minden hétvégén mennek a szüleikhez, 30-on túl is.

2019. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocs, lehet, h...e kérdés, szárítógép nincs ilyen helyeken?

Csak mert a gyerekem külföldön van egyetemen ösztöndíjjal, egy hete utazott ki, és neki is a teregetés a gond (3,14csányi a szoba, a fürdő is, közös helyiségben mosógép van, szárítógép nincs.) Rajta nem segít, csak kérdem, itthoni koleszokban hogy van?

2019. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
Mert megtehetik, hogy hazajárjanak. Mennek a családjukhoz, barátaikhoz, háziállatukhoz stb. Sokan ilyenkor még a költözködés fázisában vannak, hordják befelé a cuccaikat, ezért is mehetnek haza ha amúgy ritkábban járnak is.
2019. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
100%
#7 én eddig egy koliban sem láttam szárítógépet csak külföldön. Mi kérhettünk a portáról szárítót és a folyosóra teregettünk.
2019. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es, köszi az infót.
2019. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!