Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, hogy ne én legyek...

Mit tegyek, hogy ne én legyek mindig a "béna"?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy magabiztos ember, de jó pár év alatt megedződtem annyira, hogy már próbálom megoldani a helyzeteket több - kevesebb sikerrel.

Sokszor előfordul, hogy valamit nagyon szeretnék elérni, de minél jobban akarom, annál jobban nem megy. Májusban lett egy új munkahelyem, nehezen tanultam be, de sikerült. Sokszor akadnak olyan helyzetek, mikor nem én rontok el valamit, mégis engem vesznek elő. Szabadnapos voltam és a főnök engem szidott meg, mert napok óta nem volt elvégezve egy feladat. Mondtam, hogy én nem voltam itt.

Be kellett tanítanom egy új embert, mindezt úgy, hogy már elkezdtem a munkát, akkor jött a főnök és mondta, hogy ma jön egy kolléga, mutassam meg neki a teendőket. Nem volt nálam és nála sem papír, egy nap alatt nem lehet ennyi mindent megjegyezni, de nem gondoltam, hogy csak egy napos betanítás lesz. Pár nappal később engem ellenőrzött a főnök, hogy jól csinálom e a munkám (tudomásomra jutott, hogy a friss kolléga nem jól csinálta meg a feladatát, természetesen én már tudom, hogyan kell csinálni). Hallottam, ahogy a főnök beszélt telefonon valakivel és mondta, hogy én jól csináltam meg azt a munkát, nem velem van a baj. Azóta újabb emberek jöttek, de nem én tanítom be őket.

Még nem tudnak mindent, ezért természetes, hogy vannak hibáik, de ezért is engem vontak kérdőre. Mondta a főnök, hogy azt nem úgy kell csinálni. Mondtam, hogy én tudom, hogy mi a menete. Nem mondott semmit.

Más emberekkel is együtt dolgozunk, minden nap érintkezünk velük, ők azt mondják, nagyon jól teljesítek.

Egy nő két éve itt dolgozott, augusztus elseje óta nem jön, családi gondok miatt. Ezért mi isszuk meg a levét (főleg én), alig van szabad napunk ( mindenkinek van dupla napja minden hónapban, csak nekem nincs, ha baj volt, mindig engem használtak mobil emberként). El mertem mondani a véleményem, mondtam, hogy ez így nem jó, meddig várunk még rá? Mi lesz, ha hónapokig nem jön vissza? Mondták, hogy lesz új ember, de ha vissza akar jönni a kolléga, vissza fogják venni. Ezért is én vagyok a rossz, mert mertem feltételezni, hogy nem fog vissza jönni. Nem mondtak semmit, de érezhető, hogy nem tetszett nekik.

Volt egy másik munkahelyem még ez előtt, onnan eljöttem, mert számukra túl kedves voltam. Meg is jegyezte az egyik volt kolléganőm, hogy ő nem tud örökké vigyorogni, mint én. Mindig én kaptam a rosszabb és a legtöbb munkát, ha nem végeztem időben, üvöltöttek velem. Pedig tényleg igyekeztem. Akkori kollégám mondta is, hogy rengeteg dolgot csak én csinálok meg. 3 hónapig bírtam, felmondtam.

Többször is előfordult, hogy olyan barátokra találtam, akik először nagyon kedvesnek tűntek, de egyre jobban bele avatkoztak az életembe, egyre durvábban, megalázóbban és idegesítően. Félreértés ne essék, szívesen fogadom mások tanácsait, de ha én úgy döntök, hogy az nekem nem jó, akkor azt fogadja el egy barát.

Őszintén szólva nem tudom, hogy velem van a baj? Mit tegyek, hogy elkerüljem ezeket a helyzeteket? Mindig így járok.



2019. szept. 11. 12:39
 1/3 Mr okoska válasza:

Legyél önmagad és határozott,véleményed mellett állj ki.

Ha lehetetlen helyzetbe kerülsz,mint azt írtad,odébb kell állni.

Nincs veled semmi gond,így tovább!

2019. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 rmokus86 válasza:

Meg kell talalnod a sajat kozeged, segitek sajnos nem munkahelyen fogod. Az egy szukseges rossz sokszor.


Ha bena lennel nem tanultal volna be az uj munkahelybe es reg kiraktak volna. Szoval nem vagy az.


Betanitas kulon szakma, alap hogy mindent irasban kozlunk a kollegaval (emialben pl. elkuldod az osszefoglalot vagy csak a pontokat amiket atvettetek), mert az emberek nagy resze bena es alkalmatlan, bizonyitek nelkul tuti teged fog okolni ha hibazik.


Alapbol a legjobb lecke amit kaphatsz az, hogy mindenki csak sajat magaval torodik, ha erdeke fuzodik hozza. Ha ezt realizalod konnyebb lesz az eleted, jo esetben ez kolcsonos lesz.


Kezdj el ugy elni hogy szarsz mindenkire, magadat ertekeld ne masoktol fuggj. Es idovel ehhez megjon az is hogy hatarokat szabsz es ezt latva nem fognak masok kostolgatni folyamatosan.

2019. szept. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindig feladom. Minden alkalommal, mikor úgy érzem, hogy nem tudom már elviselni a dolgokat, tovább állok. Mindenki mondja, hogy minden munkahelyen vannak problémák és tényleg túl kellene lendülni ezeken, de nekem sokszor nem megy. Most megpróbálom majd megoldani, remélem sikerül.

Volt egy másik probléma is. Én Németországban élek. Két dolgozó szabadságra ment 3 hétre, haza utaztak. Ők rokonok. Nem jöttek vissza. Állítólag az egyikőjük férje nem engedi őt vissza dolgozni. A másik kollégámmal nem tudom mi a helyzet, nem mondtak semmit, sem ő, sem a főnököm, de az a fülembe jutott, hogy kirúgták. Egyedül bennem támadt kétely. Nem mondtam azt, hogy én nem hiszem el, hogy ez miatt nem tud dolgozni az otthon maradt kollégám, csak megfordult a fejemben, hogy ez nem igaz.

Sajnos az emberhiány nekünk is, ott dolgozóknak a kárára volt, mert hirtelen nem volt ember, engem rángattak ide-oda, alig van szabadnapunk.

Egyszer kérdőre vontak, hogy miért nem mentem be vasárnap? Teljesen kiakadtam és megírtam, hogy szabadnapom volt, nekem senki nem mondott egy árva szót sem, hogy be kellene mennem. Különben is, nem engem kellene kérdőre vonni, hanem azokat, akik nem jönnek dolgozni. Akkor kérdeztem, hogy ha a kollégám nem jön hónapokig, ez lesz? A válasz az volt, hogy lesz új ember, de ha vissza jön ez a nő, aki otthon ragadt, bármikor vissza fogják venni. Most én lettem a rossz, mert nem érzem át a kollégám helyzetét igazán valósnak. Én ezt egy szóval nem mondtam egyébként, csak ki tudja?

Hangüzeneteket küld, reszkető hanggal mondja, hogy hiányzunk neki és szeret bennünket.

Lehet, hogy most jobban jártam volna, ha nem mondtam volna semmit.

2019. szept. 15. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!