Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kezdeményezzek beszélge...

Hogyan kezdeményezzek beszélgetést?

Figyelt kérdés

Ha valaki hozzám szól, akkor nagyon jól elbeszélgetek vele. Viszont én nem tudok leszólítani sehol senkit. Se buliban, se utcán, se sehol.


Szerintetek mit lehet ilyenkor random mondani vagy hogy érdemes ilyenkor indítani?



2019. szept. 12. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha utcán van az illető és valami olyat csinál ami neked tetszik, dicsérd meg. Nekem bevált, kétszer is.
2019. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Buliban szerintem nem nehéz. Legyél barátságos, nyitott, könnyedén kell venni az egészet, nem egyből atomfizikával indítani, hanem a legegyszerűbb dolgokkal. Minél egyszerűbb, könnyedebb, annál kellemesebb a kezdés szerintem. Csak úgy "mellesleg" szólj hozzá valakihez, ne nagy elvárásokkal, lényegtelen dologról is lehet szó. Ami éppen eszedbe jut

- milyen felvizezett ez a sör, legközelebb nem csapoltat választok,

- de jól néz ki az a nő, kár, hogy nem merem leszólítani,

- van kedved csocsózni?

- honnan ismered xy-t?

- sziasztok, nem baj, ha ideülök?

Tök mindegy, nem kell nagy dologra gondolni, legyél laza, akár lehet benne egészséges önirónia, de valami humort is bedobhatsz, legyél jó fej, kedves, nyitott, pozitív, és az emberekkel könnyedén el tudsz beszélgetni bármiről.

2019. szept. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben mostanában. Idegenekkel úhy kezdeményezek beszélgetést, hogy kérdezek valamit, pl. amikor még utcán is kellett maszkot hordani, megkérdeztem, hogy itt kell e maszkot hordani, olyan dolgokat is megkérdeztem, amire tudom a választ. Volt olyan, hogy 40 percet beszéltem valakivel, annyit kérdeztem, hogy merre van a posta.

Először nehéz rávenni magad, hogy idegenekkel kezdeményezz, de bele lehet jönni. El lehet érni egy olyan szintre, hogy ránézésre megmondod, hogy vevő lenne e vagy nem egy beszélgetésre, de ehhez sok ilyet kell csinálni.

A legnehezebb dolog, hogy először rávedd magad.

Javasolnám, hogy idősebbekkel kezdj, mert nekik általában sok idejük van. Úgy jó, ha nincs tétje a beszélvetésnek.

2021. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!