Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha kapnátok egy olyan e-mailt,...

Ha kapnátok egy olyan e-mailt, amiben a másik (nem barát, csak ismerős) érdeklődik az új munkahelyedről, hogy vagy, az adott országról ahová költöztél (főként migránshelyzet), félre érthető lehet, hogy többet akar, vagy nem, csak simán érdeklődik?

Figyelt kérdés

2019. szept. 14. 16:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nincs ilyen a levél végén, h puszi meg ilyenek...
2019. szept. 14. 16:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a többet akar alatt azt érted, hogy segítséget ahhoz, hogy ő is meg tudjon lépni vagy információt arról a helyről amit élőben nem tud megnézni, igen.

Egyébként ez inkább a kihasználáshoz esik közelebb, de még az ártalmatlan fajtából. Semmiképp sem lett a kiköltözött fél hirtelen fontos, max érdekes.

2019. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

többet akar: nyomulásra gondolok, h ismerkedni akar, fiú-lány szereplős ezért kérdezem.

egyébként igen, infók kellenének, érdekel az adott ország helyzete meg a munkakörülmény.

2019. szept. 14. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha én lennék kint és én kapnék ilyen üzit az ellenkező nemtől, a gondolatom az lenne, hogy most már jó vagyok neki. És nem azért, mert bejövök neki, hanem mert ki tud használni. Ha amúgy nem lenne az illetővel bajom, hagynám is ezt a "kihasználást" és tájékoztatnám mindenről, amit tudni akar - és ebben teljesen másodlagos szerepet kap a személyemre irányuló kérdés. Az csak az álca-udvariasság, nem több. 1-2 szavas válaszokkal le is lehet tudni, úgyse az a lényeg.

Nem kell félned. _úgy_ nem fogja félreérteni, de elég átlátszó hogy nem a személye érdekel, hanem az infók. Ez meg vérmérséklettől függően akár sértő is lehet a másik félnek.

2019. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4: nagyon hasznos gondolat, köszönöm!!!
2019. szept. 14. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázza már el nekem valaki, hogy miért kell egy szimpla kérdésből is azt gondolni, hogy a másik fél esetleg többet akar?!
2019. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet azt érzékelni, hogy nyomulna, olyan téren többet akarna (kérdés erre irányult).

Nem tudom, lassan elérkezünk oda, hogy köszönni se szabad ellenkező neműnek, mert hátha félreértik.

2019. szept. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!