Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lányok! Szoktatok egyedül...

Lányok! Szoktatok egyedül buliba menni?

Figyelt kérdés

Én alapvetően nem vagyok olyan bulis típus, nem kedvelem annyira a zenét és táncolni sem szeretek, de újabban szívesen elmennék pár buliba. Nem nagyon van társaságom, ebben a félévben nagyon kevés órám is van (a tanulni való is kevesebb) és sokszor csak unatkozom esténként a szobában ücsörögve. Nem voltam még egy egyetemi bulin sem és a barátaim/ismerőseim között sincsen olyan, aki eljönne velem, mert ők abszolút nem szeretik az ilyesmit (bulik, alkohol stb.) és nagyon nem társasági emberek. Viszont nekem hiányzik az, hogy emberek között legyek és aktívabban kikapcsolódjak, megismerjek másokat is stb., csak egyedül nem tudom, hogy biztonságos vagy érdemes-e egyáltalán elmenni. Tényleg nem ismerek senkit, nem tudom, hogy így egyáltalán tudnék-e mit kezdeni magammal, odajönne-e hozzám valaki, én oda tudnék-e kapcsolódni valakihez. Valamint nem tudom, hogy egyedül lányként ez mennyire biztonságos.

20/L


2019. szept. 14. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként voltam már egyedül párszor, nyilván nekem így biztonságosabb, nőként szerintem jobban kell vigyázni. Egyébként lehet így is bulizni, ismerkedni, bár aztán a hazamenetel egyedül kicsit furcsa volt mindig. 23/F
2019. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Hát én nem vagyok egy törékeny típus, de nem mernék elmenni egyedül. Bármi történik, ki segít nekem? Próbálj meg valahogy legalább ismerősöket szerezni, ne menj egyedül.


Zumba, jóga nem jöhet szóba? Ott könnyű ismerkedni. Időd is lenne rá.

2019. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Helyileg merre vagy?

Igaz nem lány vagyok de ha nincs túl nagy távolság szívesen csatlakoznék ha lehet?

Szerintem egyedül is el lehet menni,csak vigyázni kell hova mész?

Önvédelmet mindenképp hasznos tanulni, ez mindig hasznodra válhat.

Gázsprayt mindenképp szerezz be.

2019. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2# Nem. Jógázni járok az egyetemen, de amúgy nem szeretem a sportokat, sosem vonzott (pláne nem az ilyen zenés, ugrálós, táncos félék). Viszont amúgy is azért ezek ilyen tipikus lányos mozgásformák, én pedig vegyes társaságra vágyom. Egyrészt azért, mert szeretnék majd párt is találni. Illetve megszoktam, hogy fiúk-lányok vegyesen vannak körülöttem, a baráti társaságomban is és ez is hiányzik, mert az egyetemen a szakomon szerintem minimum 80%-ban lányok vagyunk, de lehet, hogy keveset mondtam. Ez pedig azért egyrészt unalmas, másrészt pedig fárasztó, mert mennek a pletykák, hisztik és ritkán lehet normális beszélgetéseket lefolytatni...


3# Pécsre járok egyetemre.

2019. szept. 15. 11:44
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem full biztonságos.


Miért?


Mert az emberek le se sz#rják azt aki csak úgy magában van egy bárban/kocsmában/akárhol.


Most komolyan, tegye már fel a kezét az, aki utoljára szóba állt csak úgy egy random valakivel, aki magában ücsörgött valahol.

Nem sok ilyen van, de tudom hogy itt 5 percen belül hirtelen mindenki Teréz anya lesz, és fő szabadidős cselekvésének a magányos vadidegenekkel való társalgást fogja megnevezni.


Én se voltam túl sokat életemben kocsmában, tényleg csak ilyen 20-25 alkalom lehetett eddig, amni 23 év alatt nem egy nagy szám, de annyi szent hogy mindig ismerősökkel mentem.

Miért?

Mert az emberek a barátaikkal, párjukkal, vegyesen járnak kocsmába, vagy bármilyen kimozdulós helyre.


Max az ilyen élettelen suttyókat tudom elképzelni, akik a napi kőbambi és unicum kombó miatt bemennek a kocsmába, és bármilyen nőt leszólítanak akin épp nem fekszenek...

Ha ilyen felhozatal érdekel pasikból akkor szabad a pálya, de értelmes srácok nem járnak rendszeresen csak úgy zsákbamacska módon halászni kocsmákba/bárokba/zenés lötyögős helyekre.


Baráti körön keresztül lehet ismerkedni, amihez szociális skillek kellenének.

Kiöltözni és inni nem elég. Mármint...

Ha nem vagy válogatós a hím felhozatalból, akkor elég...


#this_generation_is_életképtelen

2019. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Márpedig nekem nem fog menni a baráti körön keresztül való ismerkedés és nem azért mert szociálisan nulla vagyok csak szimplán nem látok semmilyen lehetőséget.... A gyerekkori barátaimmal meg mindig nagyon jó a kapcsolatunk, viszont más-más egyetemeken és városokban tanulunk, így nagyon ritkán tudunk találkozni. Az egyetemen pedig nem találtam olyan társaságot, akivel tényleg jól érzem magam. Vagy tök más az érdeklődési körünk (lásd nem jönnének el velem bulikban vagy iszogatni), vagy nem egyeznek a nézeteink/ elképzeléseink és csak kihasználnának (jegyzet, házi, beadandó, infók) vagy szimplán nem is szimpatikusak (nagyon sokan bunkók, beképzeltek, elvonulnak, nem szólnak senkihez, nem beszélgetnek, nem barátkoznak, depiznek meg mindenféle divatos halálfélelmük meg fóbiájuk van, ilyen wannabe művészek stb.). A szakon eleve nagyrészt lányok vannak, a kevés fiú közül is sok a meleg vagy a transznemű. Úgyhogy mindenképpen másik társaságot kellene találnom és szeretnék kezdeni magammal valamit, emiatt gondoltam arra, hogy elmegyek egyedül mert nem akarok egész egyetem alatt a szobában ücsörögni.
2019. szept. 15. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:

De azért mennyire tipikus már, hogy csajnak senki nem írja vissza az első másodpercben hogy "IsmErkEdni bÁrhOL lEhet, csak akARnI keLL."


XD


Am szokj hozzá kérdező, egyetemen ki#szottul apatikus a társaság mindenhol.

Talán csak az ilyen 10-30 fős szakokon tud kialakulni némi közösség, és nem csak egy arctalan masszának látják egymást az emberek.


Hát meg ahol van némi közös feladat.


Barátnőm pl régészeten van, kb 3 havonta járnak ásatásra (nyilván nem télen amikor fagyott a föld).


Mivel van valami, ami összeköti őket, és kötelezi is egyben őket az összefogásra, együtt dolgozásra, ezért ott ki is alakult némi közösség.


Én pl biológián vagyok. Az égvilágon semmi közös feladatunk nincs, és tömegszak is ráadásul.


Random emberek halmaza, akik heti 6-7 közös előadásra beülnek, 90 percig ott vannak, oszt' cső.

Lehet persze próbálkozni, és valóban van esélye hogy kölcsönösen szimpatikusak lesztek egymásnak, de a közös gyakorlatos órai jegyzetekről nehéz úgy beszélgetni, hogy aztán eljussatok egymás megismeréséig, és a szimpátia kialakulásáig.


Aztán a franc se tudja, lehet hogy több ezer ember közül pont én vagyok félredrótozva.

2019. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván ismered akkor Pécset,szerintem nem vészes annyira mint BP, menj nyugodtan csak gázspray legyen nálad.
2019. szept. 18. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Először egy kérdéssel indítanék, pusztán csak kíváncsiságból - melyik szakra jársz?


Én a Schönherzben lakom Budapesten, ez a BME-VIK kolija. Nem tudom, hogy kolis vagy vagy otthon laksz -e, de nálunk a koliban eléggé megy a közösségi élet - rengeteg öntevékeny kör van, szinte bármilyen érdeklődési körrel rendelkezel, találsz magadnak egy kört, ahol hasonló nézetű emberekkel tudod körülvenni magadat.

Ha semmiféleképpen nem akarsz a saját szaktársaiddal ismerkedni, akkor esetleg menj át a reálos karotokra, és ott.

Ez volt az ismerkedés, normális keretek között, józanul, hozzád hasonló embereket keresve. Én azt tudom ajánlani, hogy először csináld ezt, aztán majd az itt kötött barátokkal menj el bulizni. Mert buliba is biztonságosan elmehetsz, nyilván olyan szórakozóhelyet keres, ami ilyen, ahova egyetemisták járnak, mert ott baj (késelés, rablás, erőszak, lopás) ritkán szokott csak előfordulni, velem pl. még soha nem fordult elő, és még nem is láttam ilyet.

Viszont az a baj azzal, ha egyedül mész buliba, hogy ott max egy éjszakást fogsz találni, 99% ban.

Rendes srácokkal, csajokkal nem igazán fog az ember este, hajnalban részegen barátságot kötni, és olyan srácok fognak rádmozdulni (mert rád fognak ha csak nem a sarokban ülsz magzatpózban), akik csak a testedet akarják. Ha neked ez okés, ezt (is) kívánod, akkor bátran menj csak, de ha ennél többre vágysz, akkor mindenképp hobbik után néznék és öntevékeny körökbe lépnék be.

2019. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!