Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Instagramon ha nem posztolok,...

Instagramon ha nem posztolok, elesek bármilyen előnyöktől?

Figyelt kérdés
Szelfizni sem szoktam soha. Csak akkor rakok ki bármilyen fotót ha valami szépet vagy érdekeset látok.

2019. szept. 15. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván, kevésbé leszel "szem előtt".
2019. szept. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Igen, nem követlek be, az szerintem elég nagy dolog. Ez van.. legközelebb arcod elé vágod azt a tetves telefont, csucsörítesz, felcseszed instára és bekövetlek mint állat.
2019. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

# 1


# 2


De bármilyen kézzel fogható haszonnal, előnnyel jár? Több pénzem lesz tőle? Könnyebb lesz az életem? Több barátom lesz a való életben? (a több követő nem jelent több barátot)

2019. szept. 15. 23:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, például influencer nehezen lehetsz úgy, ha ritkán posztolsz. Nem feltétlen csücsőrítős szelfiket, de valamilyen tartalmat csinálnod kellene, különben mi a fenének van Instagramod?

Ha érdekes fotókat, képeket, élményeket teszel fel, akkor nagyobb az esélye, hogy érdekes, aktív, tartalmas életet élő embernek fogsz tűnni, ami barátkozásban és párkeresésben is előny.

2019. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

A legfontosabb előnye, hogy normalizálod magad az idegenek szemében.


Az instagram lényegében egy személyes portfólió, amivel befolyásolhatod mit gondolnak mások rólad akik még nem ismernek vagy csak felületesen.


Pl.: Tinderen hozzá tudod csatolni a profilodhoz, ami óriási plusz lehet hogy egy pozitív kép alakuljon ki bennük és ne gondoljanak creepynek. Ott pár képpel megtudod mutatni hogy szociális személyiség vagy, vannak barátaid, érdekes hobbiaid stb... Rögtön sokkal jobb fényben fogsz feltünni a másik szemében mielőtt beszéltetek volna is.


Nem csak internetes ismerkedésnél. Ha valakit valóéletben ismersz meg akár baráti, munkatársa akármilyen viszonyban ha rögtön instára irányítod azt jelenti nem kell facebookon szórakozni hogy bejölöd és látod ő miket oszt meg.


Persze mindez kijátszható, de rengeteg kép van amit nem tudnál facebookon megosztani anélkül hogy azt hinnék felvágsz vagy éppen a feltöltések gyakorisága jelentene furcsaságot. Ezzel szemben instán ez normális, mert képekkel kommunikálsz és egyátalán nem szokatlan ha mondjuk hetente felraksz valamit.


Szóval sokat segít egy jó instagram az emberi kapcslatok kialakításában.


Pl.: Van egy ember aki az első interakciód alapján nem keresne, de meglátja instán hogy "Te is X dolgot" csinálsz, így rögtön van egy pozitív dolog amivel az rossz kezdést ellensúlyozza és már teljesen más helyről indítasz.

2019. szept. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi értelme, felesleges s tév arculatot adsz, nem csak másoknak, de magadnak is.


S hidd el többet ér az, amikor akárhova mész megfordulnak utánad, minthogy virtuálisan kapsz valami visszajelzést olyan idegenektől is, akiket még csak nem is látsz személyesen.

Jobb érzés, amikor látod egy idegen arcát, aki csinosnak tart, mint egy ideken beállt képet másról.


A nonverbális jelek többet adnak az önértékelésnek is.


A teljes kommunikációnak 55%-a a nonverbális, vagyis többet ad az embernek sokkal.

Jól esnek a személyesen kimondott bókok, mint neten leírt mondatok.

S ezt tapasztalatból mondom.


Nekem pl elég a vállalkozásom logója neten 😄 többet ér annak az elterjedése, mint pár kép dicsérgetése.


Fókuszálj az igaz életre s jövődre.


26N

2019. szept. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

S nem lesz több "barátod"...se pénzed...

Ezekért a dolgokért tenni kell.


12éves vagy mennyi vagy?

2019. szept. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

# 5


Nagyon cikinek érzem hogy szelfit vagy bármi olyan fotót rakjak ki amin én is ott vagyok.


Az oké hogy kirakhatok valamit arról hogy épp jártam valahol, és mondjuk szép a táj, lefotózom kiteszem, vagy nyaralok és szép a nyaralóhely, de az nekem személy szerint kellemetlen hogy magamat is lefotózzam és kitegyem.


Ki kíváncsi erre?

2019. szept. 16. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!