Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha mindenki lemagáz?

Mit tegyek, ha mindenki lemagáz?

Figyelt kérdés

Bocs ha rossz kategória. A nyáron sokat nőttem már 180 cm felett vagyok, és azóta a boltostól kezdve, az ellenőrön át a szomszéd néniig mindenki lemagáz. Ilyenkor valahogy mindig elmegy a hangom, visszaköszönni is alig tudok. Ha elmondom neki, hogy tegezzen, akkor is következő alkalommal lemagáz.

Azon, hogy lehetne segîteni, hogy meg tudjak szólalni.

Gimis fiú


2019. szept. 28. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, én 194 cm vagyok mégse magáz senki :P (Nem mintha hiányozna vagy valami, engem ez nem tud érdekelni)


Egyszerű, nyelj egy nagyot és erőltesd ki magadon azt az egy-két szót és ennyi. Mehetsz is tovább

2019. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magázódjatok. Más meg azon van kiakadva hogy ennyi idősen tegezik és gyereknek nézik, nem veszik komolyan.
2019. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Debreceni Évi válasza:
65%
Vedd lazán a dolgot.Nem kell ráparázni ha nagyon zavar akkor szólj hogy tegezz nyugodtan ha legközelebb is lemagáz akkor humorosan jelezheted hogy már szóltál.De ha nem veszik a lapot az ő bajuk
2019. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem neked onbizalmi problemaid vannak
2019. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lemagáz, hanem magáz. A letegez létező szó, de a lemagáz az nem.


Mit tegyél? Fogadd el, hogy felnőttél! A felnőttek, ha nem ismerik egymást és nem tegeződtek össze, akkor magázódnak. Az ellenőr azért is magáz, mert a hivatalos távolságot meg akarja tartani: nem akar bizalmaskodni azzal, akit ellenőriz. Habár ma már nagyon elterjedt az azonnali tegeződés egymást nem ismerő fiatal felnőttek, sőt középkorúak között is, de pár évtizede még szinte mindenki úgy viselkedett, ahogyan feljebb írtam.

Visszaköszönni alig tudsz? Hát ne csókolommal köszönj vissza! :DDDD Kívánj jó reggelt/napot/estét, ill. elváláskor a "viszontlátásra" formulát használd.

2019. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nehezen tudom elképzelni, hogy a szomszéd néni hirtelen magázni kezdene csak azért, mert megnőttél. Az ellenőrök meg ahogy észrevettem, a kicsi gyerekek kivételével kb mindenkit magáznak. Gondolom, nincs kedvük egy esetleges letegezés miatti konfliktushoz, így is van elég feszültségforrás az utasok és közöttük.
2019. szept. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel semmi gond, megadják a tiszteletet. Én pl mindig jobban szerettem ha a tanár/többi felnőtt magáz, minthogy letegez én pedig ugyanúgy magázom.
2019. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!