Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan illeszkedjek be egy új...

Hogyan illeszkedjek be egy új társaságba?

Figyelt kérdés
Van egy hobbim, ami számomra eddig nagyjából csak elméletben létezett, és most szeretném átültetni a gyakorlatba is. De egyedül nem tudok belekezdeni, és szeretnék eljárni egy társaságba, megtanulni az alapokat. Namost nem tudom, hogy hogyan tegyek jó benyomást az emberekre, mert egy olyan közegben, ahol nem ismerek senkit, hajlamos vagyok rágörcsölni, vagy szorongani, amivel pont az első benyomást rontom el.

2019. szept. 29. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit ilyen vagyok én is, de egy-két "sikeres beilleszkedés" segített, de most új helyzetbe kerültem, külföldön kellett beilleszkednem, szóval jött megint a görcsölés, de túl vagyok rajta és jó érzés:)


Azt ajánlom, légy önmagad, eleinte nem kell sem túl visszahúzódónak lenni, sem túlságosan kinyílni szerintem, de arra kell gondolnod, hogy semmit nem csinálhatsz rosszul így elsőre, senki nem fog az első benyomások miatt megutálni (maximum, ha beszólogatsz, túl rámenős vagy, vagy azt látják, megjátszod magad, nem önmagad akarsz lenni).


Ahogy látom a szavaidból, te visszahúzódóbb természetű vagy, semmi baj ezzel, eleinte amikor bemész, köszönj szépen mindenkinek, mutatkozz be, ez fontos, de nem kell egyelőre mást tenned, csak természetesen viselkedni.


Ha közös lesz a hobbi, lesz közös témátok is, figyelj arra, ki az akivel esetleg erről el tudsz kezdeni beszélgetni, de csak természetesen:)

(nekem pl. a foci ilyen téma volt minden új munkahelyen, vagy új környezetben).


Tudom, hogy mondani könnyű, kívülről, de NE IDEGESKEDJ, ha nem vagy túl rámenős vagy megjátszós, lehetetlen elrontanod, a visszafogottság eleinte nem hátrány:) Sőt!


De ha megnyílsz és valakivel elkezdesz beszélgetni, poénkodni, nem kell visszafognod magad, vezessen az, hogy hogy érzed jónak:)

2019. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon perfekt amit az első ír.

Egy kis gyakorlatias tippet had adjak én is.

Vigyél mindig magaddal nasit (ne rágót). pl. Ropi, cerbona szelet, karamellás cukor, keksz. Ilyen apró kajákat, ne szendvicseket az a lényeg. Amikor oda mégy egy társasághoz, vagy egy valakihez, vidd magaddal, hogy te épp folyamatban vagy (nasizol) és egy óvatlan pillanatban (nem feltétlen az első pillanatban, mikor oda mész, mert akkor lekenyerezésnek veszik az emberek), kínálj meg másokat is. Nem kell ünnepélyesen körbe kínálgatni, hanem csak úgy lazán mellékesen egy két emberkét és utána aki melletted van. a többieket csak utánuk. Van aki elfogadja, van aki nem. Te csak mondd nyugodtan, hogy nagyon finom (tök fincsi). Nem kel mindig ezt tenni és nem kell folyton kekszekkel sétálgatni, csak néha elővenni szünetben. kajával nagyon könnyű rásegíteni a szimpátiára, mert az együtt nasizás az nagyon észrevétlenül ébreszt az emberekben bizalmat. Csak a rutinos kapcsolatteremtők vehetik észre, hogy te most rásegítesz, de ők meg valósággal rá fognak rabolni az ingyen kajára :) Szóval baj nem lesz belőle és tök jól működik.

Mikor táncolni tanulni jártam, már alkalmaztam ezt a trükköt én is, de a tanfolyamon találkoztam egy lánnyal aki szintén néha hozott nasit és szünetben vagy óra végén spontán elő-elő vett egy kis nasit és csak úgy lazán kínálta néha ennek - annak. Csak úgy lazán. Később jóban lettünk. Sokat jártunk együtt salsa bulikba. Megismertük egymást. Kiderült hogy pszichológus. Szóval fekete öves az ilyen trükkök terén és hát ő is mit csinált? Hát kaját osztogatott, mert hát így könnyebb bizalmat ébreszteni másokban. Mikor megtudtam, jót derültem. :)

2019. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!