Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak olyan egyetemi szakok...

Vannak olyan egyetemi szakok amiket lenéztek, feleslegesnek tartotok? Ha igen, mik ezek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 5. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem nézek le egy szakot sem, mert tanulni mindig jó dolog, de vannak szakok amiket feleslegesnek tartok egyetemi szinten oktatni és nem tudom elképzelni milyen karrier vár valakire egy ilyen szak után. Ilyen például: Szabad bölcsészet, filozófia, kézműves tárgykultúra/környezetkultúra/zenekultúra.
2019. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Zenekultúra szakról mit gondoltok?
2019. nov. 5. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Minden nem bölcsész szak ami nem nyelv, meg pszichó.
2019. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Nincs, csak olyan, amiben nem igazán hiszek, hogy ha az az egyetlen diplomád, akkor sokat lehet vele kezdeni. (De ha valaki azt mondja, hogy neki sikerült, készséggel elhiszem és elfogadom.)

Ilyen pl a már említett szabad bölcsészet, filozófia. Ezeket se tartom fölöslegesnek, de inkább másoddiplomának tudom elképzelni.

Inkább a mentalitást tartom lenézendőnek, mikor valaki egy mindegy milyen szakot csinál úgy, hogy nem is érdekli, csak "legyen meg a papír"...

2019. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A "belsős végzettséget" igazolókat, - amelyek a munkahelyi kerítésen túl egyenlők a nullával, de a tulajdonosuk mégis meg van győződve arról, hogy világtörténelmet formáló egyéniséget, intelligenciát, képzettséget tudnak magukénak általa. Van ilyen végzettségű ismerősöm. Amikor egymás útjába sodort minket a szél, mindent külön meg kellett tanítgatni neki, mert az általános képzés gyakorlatilag nem készítette fel arra, ami a munkaköre lett. Aztán ahogy teltek múltak az évek, egyre magabiztosabb lett, masszív egoizmussá érett az összeszedett tudása az idők folyamán. Most, hogy elvégzett egy "belsős" főiskolát, végképp elfelejtette, hogy honnan indult, kik, s hogyan segítették a pályán és egy masszívan "felfelé nyal, lefelé tapos" típusú ember lett belőle - azzal együtt, hogy olyanoktól tanult, akik már akkor a szakmában dolgoztak, amikor még azon agyalt, hogy milyen színű matcboxot kérjen anyujától.
2019. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Kedves Kérdező!Idézek egy hozzászólótól, aki ezeket tartja egyetemi szinten feleslegesnek. "Szabad bölcsészet, filozófia, kézműves tárgykultúra/környezetkultúra/zenekultúra" Sajnos a pragmatikus szemlélet, hol lehet jól keresni, mi a kelendő a munkaerő piacon mindenhol érződik, itt is. Mindenki született valamire, amihez tehetsége van, azt kell magában megtalálnia és nem úgy pályát választani, hogy hol lesz majd jobb a fizetés. Szegény Szokratész, Arisztotelész, Hegel és hadd ne soroljam forognak a sírjukban. Nagyon fontos a filozófia, az emberiség kulturális kincse, a bölcsészet és a zene, nélkülük nem lennénk emberek. Ezek is tudományágak, akkor is, ha most nem divat ezt elismerni. Az ókorban és a reneszánszban a zene a legnagyobb tiszteletnek örvendett, isteni eredetűnek tartották, még mindig emlékszünk erre a "szférák zenéje" kifejezéssel. Kedves Kérdező! Ne úgy válassz szakot, hogy másra hallgatsz, csak arra a belső hangra hallgass, ami megszólal benned. Legbelül mélyen tudod, hogy mire születtél, ne hagy magad eltéríteni ettől. A te életed és meglátod, ha azt fogod csinálni, amit szeretsz, akkor boldog leszel. Sok sikert Neked!
2019. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Nehéz elképzelni, de a filozófiának is van gyakorlati alkalmazása, például az etika, ami manapság a mesterséges intelligencia fejlesztésnél válik egyre fontosabbá. Pl. az önvezető autó hogyan priorizáljon: áldozza fel a sofőrt, ha ezzel több gyalogos életét mentheti meg? - ahhoz, hogy erről döntsenek majd a szabályozók (törvényhozók), nagyon átgondolt érvrendszert kell csatolni, ehhez is jól jön a filozófia(i gondolkodás).

Magasabb szinten pedig, amikor már nem értjük, hogy az önállósult AI mit miért csinál, egy jól képzett (nyilván a számítástechnikához, "mindenhez is" értő:) filozófus több irányban kérdezgetheti az AI-t, a filozófiatörténetben eddig kidolgozott, különböző gondolkodásmódok mentén. (A logikát is a filozófusok "találták fel"...)

2019. nov. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs. Én ugyanannyira becsülök egy olyan embert, aki gépészmérnökit végzett, mint egy olyat, aki kommunikáció és médiatudományt. Egy egyetemet önmagában nem egyszerű elvégezni bármilyen szakról is legyen szó. Egyébként ma már egyáltalán nem az számít, hogy hol végzett az ember. Számtalan álláshirdetésben csak ennyit látok feltételként, hogy felsőfokú végzettség. Mindegy milyen. Ha az ember tényleg csak a papír miatt csinálja, akkor miért ne tanulhatna mindenki azt ami tényleg érdekli is, vagy esetleg egyszerűbbnek gondolja, függetlenül attól, hogy a konkrét végzettséggel el tud-e helyezkedni.

Sokáig egyébként én is büfészaknak tekintettem az ilyen "semmit mondó" nevű szakokat, aztán lettek ismerőseim és beleláttam , hogy ott sincs semmit tevés. Olyan feladatokat, vizsgatémákat kapnak, olyan szinten, hogy csak bámulok.

2020. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!