Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Társaságban menekülési útvonal...

Társaságban menekülési útvonalt hogyan kell kialakítani?

Figyelt kérdés

Ha kellemetlenül érzem magam, vagy zaklatnak vagy nem tudok hozzászólni a témához, mit csináljak, hogy átmenetileg kijussak a szituációból?


Nyomkodjak telefont? Menjek mosdóba? Mit érdemes csinálni?



2019. nov. 9. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Van ilyen hamis hívás app, nyomkodod a telefont és megcsörren mintha igazi hívás lenne. És azt mondod el kell menned. Szerintem idöpontot is lehet adni az appnak mikor hívjon.
2019. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

"Sziasztok! Nekem most mennem kell, további jó szórakozást!" (Minek ehhez telefon?)

- De hát hova sietsz?

- Titok! + kis mosoly

Amellett nem értem, hogyha valahol szar, akkor miért csak átmenetileg akarsz "kijutni a szituációból"?

2019. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért mert istentisztelet után még ott maradnak beszélgetni az emberek, de velem senki sem beszélget.


Az istentisztelet részére szeretek menni, de utána a társasági részéből már menekülnék, mert szégyen ott állni egyedül.

2019. nov. 9. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

#3

Akkor nem értem mi a gond?

Vége az istentiszteletnek, felállsz és hazamész!

2019. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mert már szóvátették korábban, hogy miért megyek el utána.

Próbáltam sokszor maradni, de szinte senki nem beszélt velem. Vagy ha beszélt is, csak pár szót.

Meg a közös ebédnél/vacsoránál se szól hozzám senki. Egymással beszélgetnek 1,5 órát.

2019. nov. 9. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

#5

Nem hiszem, hogy nem tudsz indokot, amihez egyébként semmi közük. DOLGOD VAN és kész!

Nem tudom milyen az ilyen istentisztelet utáni "buli", de beszélj a plébánossal, vagy a rabbival, vagy mit tudom én ki a főnök, hogy introvertált vagy, neked ez kínszenvedés és ne nyaggassanak vele!

2019. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

"Mert már szóvátették korábban, hogy miért megyek el utána."


Mondd meg az illetőnek az igazságot. Hogy azért, mert senki nem beszélget veled. És egész nyugodtan mondhatod szemrehányóan a szóvá tevőnek: "Te sem beszélgettél velem! Ha azt akarod, hogy maradjak még, akkor beszélgess velem!"

2019. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

#7

Egyetlen társaság sem biztosít "társalkodónőt" senkinek a szórakoztatására.

Egy beszélgetés úgy néz ki, hogy valaki mond valamit, a többiek meg csatlakoznak. Ez a Kérdezőnek is módjában áll, ha önállóan nem tud, vagy nem mer témát felvetni.

Tehát nem kell vádaskodnia és szemrehánynia, egyszerűen meg kell mondania, hogy nem társasági ember és ezért neki ez nem szórakoztató.

2019. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó hozzászóló, nagyon nem építő jellegű a hozzászólásod. A beszélgetés nem mindenkinek alapvető képesség. Gondolom, neked is vannak dolgok, amik nehezen mennek, próbálj ilyen helyzetekre gondolni, és kicsit jobban beleélni magad a szituációba.


Kérdező, a leírtakból nekem az jön le, hogy szeretnél valamiféle kapcsolódást, de nem tudod, hogyan, és a többiek sem rendelkeznek sajos annyi érzelmi intelligenciával, hogy megkönnyítsék számodra a beilleszkedést. (Egy beszélgetés két irányú utca ugyanis. Nem csak a te hibád, ha elakad.)

Azt tudom mondani, hogy emiatt talán nem a megfeleő társaság számodra, így ne is keress ürügyet, inkább csak udvariasan távozz. Nem kötelező olyan társaságban maradni, ahol nem érzed jól magad.

2019. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!