Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért érzek így minden emberre...

Miért érzek így minden emberrel kapcsolatban ( hosszú)?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy gimnáziumi nyíltnapon, ahol a csak pár évvel idősebb diákokhoz sem tudtam hozzászólni, mert annyira féltem tőlük. Erről jutott eszembe, hogy mi bajom lehet.

Kezdem az elejéről: mindig is féltem az emberektől, nem tudok idegenekhez szólni, családtagokhoz se nagyon, ez alól szüleim sem nagyon kivételek.

Óvodobán és alsó tagozatban egyáltalán nem voltak barátaim. Most van pár barátom, de velük sem tudok személyesen beszélni, mert akkor kényelmetlenül érzem magam, csak messengeren. Ha személyesen kell beszélnem emberekkel akkor elkezd remegni a kezem néha, de mindig elkezdek fázni, mintha a 10 fokos Balatonba mentem volna bele.

Ha mondok egy viccet, és valaki nevet rajta, akkor azonnal olyan érzésem van, hogy csak kigúnyól. Néha olyan érzésem, hogy az egész osztály összeesküdött ellenem, és valamire készülnek ellenem. Sok ember között nagyon ideges vagyok, ezért nem szeretek tömegközlekedést használni. Ha tesiórán bedobom a labdát a kosárba, kosárlabdán, akkor mindig megbánom, mert olyan érzésem van, hogy valamilyen módon a másik csapat bántani fog. Lehetne azt mondani, hogy ne játsszak, de testnevelésen muszáj. Apámmal egyáltalán nem tudok beszélni, bár ő körülbelül le se sz@r, anyámmal se tudok nagyon beszélni, ő is olyan "csinálj amit akarsz" típus, például egyikőjüket se érdekli a továbbtanulásom, hasonlók. Tágabb családnak köszönni is alig tudok, mert elcsuklik a hangom. Ez az egész félek az emberektől dolog akkor erősödött fel, amikor felső évfolyamba kerültem. Néha gondolkozok azon, hogy elmondjam a szüleimnek, de semmi velem kapcsolatos nem érdekli őket, csak a h*lye barátaik meg a telefonuk nyomkodása.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi bajom lehet, és kihez forduljak vele?



2019. nov. 11. 19:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Gimnázium előtt álló fiú
2019. nov. 11. 20:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Iskola pszichológus. Ingyen van és segít.

Ő bizonyságra többet tud mondani, mint én.

Még nem találkoztam olyannal, aki otthon sem mer megszólalni. Ilyenek gondol egy sima kosár miatt.

2019. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valszeg félwlwmkeltessel elnypmva neveltek fel amiröl lehet nem is tudsz


Ez csak tünetileg kezelhetö. El tudod wrni hogy meg tudsz szolalni netan nevetni is tudaz majd masokkal oldottabban de az alap szemelyiseg az konstans azaz mindig nehezedre fog esni

2019. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*félelemkeltéssel elnyomva
2019. nov. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!