Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagy hátrány a jogsi hiánya?

Nagy hátrány a jogsi hiánya?

Figyelt kérdés

Leginkább párkapcsolati oldalról, szóval lányok miként vélekednek a dologról? 26 vagyok de eddig még nem nagyon foglalkoztam komoly kapcsolatokkal a közelmúltig, viszont lassan szeretnék komolyabb kapcsolatot, de nem tudom mennyire hátrány ez ismerkedésnél. Igazából nem szívesen csinálnám meg, maximum csak ha nagyon egyöntetű a vélemény arról, hogy úgymond enélkül klasszisokkal kisebb egy tartós kapcsolat esélye.

Egyébként alapvetően azért nem lett, mert egyrészt anyagilag nem az, hogy nem tudnám fenntartani, szimplán így számomra nem érte meg, mivel vasúton ingyen utazom igazolvánnyal, illetve úgymond az " autó láz " sem kapott el igazából a 17-20 körüli éveimben, utána meg már még annyira sem foglalkoztatott a dolog, aztán jött a fentebb is írt észérvek miatt mellőzött témakör, mármint a jogsi és autó.


Szóval lányok vélemények, fiúk tapasztalatok, pro és kontra társkeresési szempontból nézve. :)


Köszönöm.



2019. nov. 12. 01:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Engem zavarna:S

Nekem van jogosítvànyom és sajàt autóm is sajàt erőből.

Nekem kellemetlen lenne ha én furikàznàm a pasimat.

Mondjuk én vidéken lakom, itt majdnem mindenkinek van jogsija.

Nincs minden sarkon szórakozási lehetőség, szóval 40-70km-et is kell ahoz utaznunk hogy moziba mennyünk.

Míg azért pesten vagy egy nagyvarosban több lehetőség van, ès könnyen lehet tömegközlekedni.

Szóval egy nagyvàrosban elnézhető szerint a jogosítvàny hiànya.

2019. nov. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Az én életemben akkor merült fel ez a probléma, amikor 17-18 évesen volt egy 25 éves pasim, akinek se jogsija, se autója. Ahogy meglett a jogsim, autóm ő máris alapvetőnek vette, hogy majd én furikázom. Előtte mindig haza tudott menni busszal, utána hirtelen mindig későn jutott eszébe kimenni rá, akkor vigyem már haza (20kmre lakott). Üzemanyagba eszébe nem jutott adni, az időmet is elvette, szakítottam is vele.

Én praktikusnak tartom, hogy van legalább egy autó a családban és jogsi mindenkinek, de ahogy az előző is írta, ez vidéken más mint Pesten. Itt ha eszedbe jut, hogy elmennél X helyre, akkor meg kell nézni a menetrendet, jön busz 40 meg 70 perc múlva, azokból választhatsz. Nem csak lesétálunk a metróba és várunk max három percet.

Most szívesen érvelnék azzal, hogy ki tudja mikor jön jól a jogsi, mondjuk ha orvoshoz kell vinni valakit, vagy sokan mentek együtt (olcsóbb mint a vonat, tudom hogy neked nem kell rá jegy, de ha négyen együtt mentek, már jobban megéri az ingyen jegyed mellett az autó) akkor praktikus. De ha nem akarsz vezetni a hétköznapokban, akkor nem lesz rutinod, akkor jobb is, ha sürgős helyzetben nem vezetsz, hanem inkább szomszédot kérsz meg, stb.

Jó hosszú lett és nem is csak a kérdésre válaszoltam. Röviden: jobb ha van, mintha nincs, de rutin nélkül nem sokat ér ha van. Szerintem.

2019. nov. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

A páromnak nem volt a kapcsolatunk első pár évében, nem zavart.

Azóta van jogsi és auto és hát ezerszer könnyebb az életünk.

Nem kell hóban-fagyban buszozni, nem kell a zsugor ásványvizet hazáig cipelni, egyszerűbb nyaralni menni stb.

Később ha lesz gyerek is könnyebb lesz.

Szerintem jó dolog, de ha nem vágysz rá, ne csinálj.

Ne más miatt tedd le, akinek kellesz jogsi nélkül is fogsz kelleni.

2019. nov. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Mindenféleképpen előnyt jelent minden téren. Könnyebb az életed.
2019. nov. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Nem, sőt előny több szempontból is! Amelyik nő nem szereti a kövér pasikat, majd esélyesebb, hogy téged választ. (Az autósokra sokkal jellemzőbb az ellustulás, elhízás.)


És amelyik nem szeretne folyton azon izgulni, hogy karaboloztál-e, annál is előny...



NÉzd!Irtó gáz, már a kérdés feltevése is! Még ha munkakeresés szempontja lenne, megérteném! De párkeresés?! Ember! Kit szeretnél magad mellé, egy kis ringyót, aki mindenre lusta és furikázni kell mindenhova? Persze, akkor csináld meg gyorsan azt a jogsit, hajrá!

De ha értelmes nőt keresel, aki gondolkodik is, és nem életképtelen autó nélkül, akkor tök felesleges.


Van, hogy az ember vesz egy bútordarabot, vagy irtó nagy és nehéz tárgyat, amit autóval tök jól haza lehetne vinni. Na de az olyan ritkán adódik, azért egy autó? Főleg a mai világban, amikor legtöbb cég már ingyen szállít ki pár ezres rendelés felett is!!! Szóval erre nem kell autó.


Ja, ha terhes a feleséged, akkor valóban jól jöhet egy autó, de mi van, ha épp nem vagy otthon amikor szülnie kell, vagy akkora dugó van, hogy úgysem tudsz sziréna nélkül a kórházba érni? SZóval ez sem 100%. Kicsi gyerekeket meg nem nem autóval kell furikázni ide-oda, mert olyan lusta disznók lesznek, hogy majd magad is meglepődsz!


Egyébként szánalmas a sok autós többsége, nézz már rájuk!

Az a legnagyobb baj, hogy megveszik az autót, és bárhova kell menniük, csak azt használják! Szomszédom is: el kell mennie kenyérért, kb. 600 méterre a bolt, képes kiállni a garázsból a tragacsával... Nyáron meg Olaszországba ment nyaralni, de azon nyavalygott, hogy elment egy csomó ideje ott, mire kipihente a vezetést, és hazaút után is szabadságot kellett még kivennie, hogy kialudja magát. Vonattal ment volna... na érted.... Vagy volt már hogy repülővel utazott valahová, és szívta a fogát, mert parkolási díjat kellett fizetnie a reptéren... Ááááá, beteg!

Na meg a sok idegbeteg ember! Annyian vannak már autósok, hogy nem férnek el az utakon. Az utcák nem erre lettek tervezve. Ma már az is kevés lenne, ha minden kis utca autópálya szélességű lenne.... Szóval ülnek a dugóban, amit saját maguk csinálnak, és iszonyat frusztráltak... Aztán meg sorra csinálják a baleseteket, veszélyeztetve gyalogost, biciklist, mert ugye náluk erősebbek. De persze egy kamiontól már be vannak tojva...


Szóval ne aggódj, értelmes nő nem a jogsidat fogja keresni! Sőt örül, ha nem pazarolsz üzemanyagra, inkább értelmes dolgokra spórolsz! ;-)

2019. nov. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29 evesen, lagzi és gyerek után lett jogsim, anyagi hátránya korábban nem volt.
2019. nov. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hátrány ha van. De lehet létezni nélküle. Pl nekem sincs. Igaz nem is járok sehova. Szerintem én nem tudnám lerakni. Meg most már pénz se lenne rá. Egyébként lánytól függ hogy elfogad e így vagy sem. Minden lány más.
2019. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

29 évesen lett jogsim. Amióta van, azóta minden nap használom, kb. :) Igazából nekem sosem derogált a tömegközlekedés, vonatozni*** például nagyon szeretek. :) De akkor már igencsak kezdtem unni, hogy rengeteget utazok munkahelyre. (Helyek jók voltak, de sajnos nem volt sosem közel a lakhelyemhez az aktuális munkám és a legtöbb eléggé nehezen volt megközelíthető tömegközlekedéssel.)


Társkeresést jó ideig rossz szemszögből néztem. Nagyon sokáig meg szerettem volna felelni minden paraméternek, de ugye annak lehetetlen. Mindenkinek nem tetszhetek és különben is, annak az egynek kell tetszenem úgy is. :P

Szóval ha ezen parázol, hogy nincs jogsid, akkor nincs. Lesz olyan akivel úgy is passzolsz jogsi nélkül. Én az utóbbi időben amúgy is vonattal*** mentem randikra. :D (Fejér-Bp) Valahogy nem ez volt a lényeg, nem is kérdeztek rá a hölgyek az autó meglétére. Kiderült, de nem egyből. Szerintem egy normális nőnek/lánynak a személyiséged sokkal fontosabb (meg, hogy vonzódjon hozzád persze).


Ha nagyon le szeretnéd tenni, akkor CSAK ezért ne. Tedd le ha mondjuk szeretnél utazgatni autóval, bütykölni őket és ki is próbálni, munkahelyed hülye helyen van stb.


41F

2019. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Engem alapból nem érdekelne, hogy van-e jogsija, kocsija, de kényelmi szempontból szükség van rá. Én nem akarok senkinek a sofőrje lenni, buszhoz kivinni, várni a vonatra stb. Tudom, ezek nem nagy dolgok, de ha egyszer rászánod magad a jogsira/kocsira, akkor meglátod, hogy ezerszer könnyebb így minden. Egy kisebb, igénytelenebb autót fenntartani meg nem olyan hatalmas összeg
2019. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket, több pozitív / negatív érvet is olvastam.
2019. nov. 12. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!