Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit csináltok, ha a barátok...

Ti mit csináltok, ha a barátok, közeli rokonotok gyermeke/gyermekei neveletlen (ek), ha nálatok vannak látogatóban?

Figyelt kérdés

Sokszor eltökélem, hogy legközelebb kimutatom a nemtetszésemet, de kényelmetlennek érzem azt, hogy én tegyem helyre a más gyerekét.


Először is, egyszerűen képtelenség a normálisan kommunikálni a jelenlétükben. Megszokták, hogy ők vannak állandóan a középpontban. Minden róluk szól. Enni nem tudnak, minden felbontogatnak aztán ott hagyják. Úgy szintén ülni az asztalnál nem tudnak, legutóbb az egyik addig rángatózott, míg a feje az asztalban nem landolt (nem kicsit). A kezük csupa zsír és végig taperolnak mindent, direkt, ezt hozzáteszem (a szülő látta mellesleg!). Belenyúlnak a felnőttek szájába, orrába. Minden játék és vicces.


A szülőket kedvelem, de a gyerekek miatt szinte írtózom a találka ötletétől is.


Ti mit csináltok egy ilyen helyzetben?


Ugyanis az ő gyerekük, úgy nevelik ahogy akarják. Nem mondhatom meg másnak mit kezdjem a gyerekével. De közben úgy érzem, hogy nem vagyok se az ők sem pedig a gyerekeik cselédje... Harag nélküli megoldás?


2019. nov. 21. 21:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Olyan is előfordult, hogy mondhatni megtépett... Imádnak citerázni mások idegrendszerén.

Én nem tudom, nagyot változott a világ. Én ha ilyeneket csináltam volna, biztos hogy nem tettem volna zsebre amit kapok.

2019. nov. 21. 22:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az unokaöcsém ilyen. Ha hazalátogatok és ő is ott van, nem lehet a felnőttekkel beszélgetni, mert a kölyök üvöltözik, énekelget, futkozik a lakásban. Ha nem figyelünk rá, valamivel felhívja magára a figyelmet. Már 5 éves, de még mindig folytatja, sőt egyre jobban. Nem hiszem, hogy le fog szokni róla, de ez a fajta túl szabad nevelés még vissza fog ütni a szüleinek tinédzserkorában. Én meg kerülöm a gyereket, mint a rossz pénzt...
2019. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
83%
Eleve nem jöhet hozzánk kisgyerek, neveletlen meg pláne. Ha mégis odahozzák és nem viselkedik rendesen, akkor mehetnek haza és legközelebb vagy nélküle jönnek vagy sehogy. Valóban nem mondhatod meg másnak hogy mit kezdjen a gyerekével, de a te otthonodban a te szabályaid érvényesek és ha ezt nem tartják be, akkor nem kell menni.
2019. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 Teljesen igazad van.

Csak tudod ők is segítenek bizonyos dolgokban és kellemetlennek érzem, hogy ha ezután eljönnek egy vacsira, és akkor én kiosztom a családjuk apraja-nagyját. Ezeket a dolgokat nekik kellene kontrollálni. Azt hittem jobb lesz idővel a helyzet... De a nagyobb már 7 éves, viszont még mindig katasztrófális.


Sajnos azt látom, hogy sok szülő nem tud határt szabni a gyerekének. Gondoltam rákérdezek itt, hátha volt valaki hasonló helyzetben, hátha van más lehetőség is a kiosztáson kívül.

2019. nov. 23. 10:29
 5/5 Metionin ***** válasza:
Nem kiosztani kell, hanem kulturáltan elmagyarázni, hogy az ilyen viselkedés nálatok nem megengedett, ha a gyerekek nem tudják ezt betartani, akkor inkább nélkülük jöjjenek. Mellesleg nem igaz hogy nekik nem tűnik fel, hogy a gyerekek nem tudnak viselkedni, ők nem szégyenkeznek amikor a gyerekeik random pakolni meg nyúlkálni kezdenek más házában? Nem azt mondom hogy csendben üljenek egy széken amíg vendégségben vannak de főleg egy 7 éves iskolás gyerek már tudhatná hogy nem viselkedhet mindenhol úgy mint otthon. Gondolom az iskolában sem bontogatja ki meg kutat bele más cuccába. Elég gáz, hogy neked kell rájuk szólni, mert a szülő nem teszi meg.
2019. nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!