Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kezelnek máshogy Ausztri...

Miért kezelnek máshogy Ausztriában mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egy munkából kifolyólag gyakran járok Bécsben és azt vettem észre, hogy ott az emberek idegenként is sokkal illedelmesebben, tisztelettudóbban viszonyulnak hozzám mint idehaza. Ott ha valaki megszólít az utcán ezt általában angolul teszi Sir vagy valami hasonló udvarias megszólítással. Ritka, hogy németül szólítanak meg, valamiért mindenki angolul akar velem beszélni (ennek egyébként örülök is). Nagyon sokszor tapasztalom ezt, még a boltban meg a vasúti jegypénztárban is így szóltanak, tegnap pl. egy idősebb úr szólított Sir–nek, pedig sokkal fiatalabb voltam nála. Ezen kívül egyedül közlekedő nők, korombeliek és fiatalabbak is rendszeresen megszólítanak az utcán. Majdhogynem minden alkalommal elő szokott fordulni, egy nap többször is. Alig merek megállni nézelődni valahol, mert mindjárt odajön valaki és kedvesen megszólít. Azt kérdezik mindig, hogy egyedülálló vagyok–e és ha azt mondom igen, akkor felajánlják, hogy este hívjam meg őket valamilyen zenés szórakozóhelyre. Olyan egyetemista kinézetű mindegyik, jól öltözöttek és nagyon kedvesen, barátságosan viselkednek. Ezzel a lehetőséggel még nem éltem, de már gondolkodtam rajta, hogy egyszer esetleg kipróbálnám. Három héttel ezelőtt pedig egy teljesen hétköznapi étteremben (nem egy drága helyen amire nem is lenne pénzem) ebédeltem egyedül és oda jött hozzám két férfi, köszöntek és leültek az asztalomhoz. Azt mondták látják, hogy egyedül ebédelek és velem szeretnének tartani, mindenkinek jobb társaságban lenni mint egyedül. Egyébként mint elmondták Google alkalmazottak voltak a cég Bécsi központjában. Megint máskor a Schwedenplatzon egy afroamerikai fiú szólított meg és azt mondta, ha gondolom este menjenk el vele és a barátaival szórakozni az amerikai bárba, hogy zenét hallgassunk és nőkkel ismerkedhessünk meg. Ezzel szemben Magyarországon, azon a helyen ahol születtem és élek kiközösítenek az emberek. Szinte mindenki egyből letegez mintha a talpnyalója lennék, rám csapják az ajtót az illemhelyen, durván félrelöknek a buszon pedig senkinek sem léptem a lábára stb. A nők ha csak rájuk nézek vicsorognak és elhúzzák a szájukat (tisztelet a kivételnek), amikor észre veszik hogy van egy nagyon pici szépséghibám pofákat vágnak, szinte azonnal csúnyán néznek rám, úgy mintha én tehetnénk róla. Semmit nem csinálok máshogy, ugyanúgy öltözködök és viselkedek mindkét országban. A megjelenésem teljesen átlagos, nem nézek ki sznobnak vagy hivalkodó magamutogatónak, igyekszem mindenkivel szemben tisztelettudónak és udvariasnak lenni, még a nálam fiatalabbakkak is. Tényleg ekkor kulturális különbség van két szomszédos európai ország között? Magyarországon tényleg ennyire elmaradott az emberek szociális kultúrája?
2019. nov. 28. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Velem itthon se szokták szívózni, de voltam már Bécsben, ahol egy fiát látogató perzsa nő felajánlotta, hogy aludjak náluk az éjjel. Nem győztem magyarázni, hogy bocs, de épp egy barátommal találkozom, együtt töltjük az egész hetet... (Talán azt gondolta, jó leszek feleségnek, nem tudom :'D)
2019. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Kérdéseddel még nem lenne probléma, de a szöveg mellé igen provokatívra sikeredett...


Angliában nem Sir, Madame-oznak, meg miegymás (Miss, Mister stb..) Max nagyon formális dolgok miatt, de az sem jellemző. Egyedül tán a reptereken hallottam ezt, de az mindig negatív töltetű volt. Tehát pont Ausztriában elég valótlan ez, de legalábbis nagyon erőltetett viselkedésre utalna.


Nem egy ismerősöm jár ki ugyanúgy mint te Ausztriába, és semmi extráról nem számoltak be, sőt inkább a szokásos, hogy az ottani magyarok ki ha én nem stílusban nyomatják (tisztelet a kivételnek). Olyan már előfordult, hogy keleti népességből volt aki odament hozzájuk, de más nem.


Egyébként meg ez a magázódás meg nyugodtan kihalhatna itt Magyarországon, mert undorító. A tisztelet más formábam is meg lehet adni. Nem hiába van az sem, hogy ennyire rossz a tanár-diák viszony, hogy a formalitások miatt még több stresszt rónak a diákokra. Általánosban Csókolomozás, aztán már gimiben Jó Napotozás... Hányinger. Még jó, hogy nem kell Uramozni meg Hölgyemezni...

Angliában ezt is imádtam, nem kellett felesleges köröket futni ezzel se, és a munkahelyen is sokkal jobbak voltak a felettes-beosztott közti viszonyok. A diákok meg tanárok többsége meg iskolán kívül is jóban vannak, egyetemen is a professzorrokkal simán lehet barátibb csevejt folytatni.


Egyébként meg csodálkozol, hogy az itthoni nők így néznek? Tele van tahóval ez az ország és nézd meg a többi kérdést is, már az is próbléma ha vki az utcán nem hajlandó ismerkedni...


Bőven van baja ennek az országnak, de azért ilyen hatalmas nagy kontraszt nincsen. Budapesten az emberek pl. sokkal nyitottabbak mint 5 évvel ezelőtt. És azért egy Bécset ne hasonlítsunk össze egy kis városkával, de még Péccsel se.

2019. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
"Alig merek megállni nézelődni valahol, mert mindjárt odajön valaki és kedvesen megszólít. Azt kérdezik mindig, hogy egyedülálló vagyok–e és ha azt mondom igen, akkor felajánlják, hogy este hívjam meg őket valamilyen zenés szórakozóhelyre." - Hát ha ez így van, akkor már költözök is oda.
2019. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem neked csak oltári nagy szerencséd van, vagy valami hihetetlen kisugárzásod. Én minden hónapban lejárok Bécsben a Weberknecht klubba, ami a 6-os metró vonalán van, 1x kimentem a bejárathoz cigizni, erre odatoppant egy feka csávó, azt vigyorogva szó szerint a képembe üvöltötte: "Hey chicken boy, FUCK YOU!", aztán továbbment. A feketéket egyébként nem győzzük levakarni a csaj barátainkról, mert állandóan már-már erőszakosan nyomulnak rájuk egyfolytában. Szóval ott is vannak gondok.
2019. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#2: Nyilván bizonyos dolgokban igazad van, de velem ez akkor is hajszálpontosan így szokott előfordulni ahogyan leírtam. Azért írtam le, mert én magam is csodálkozom rajta. Hogy mással mi a helyzet azt nem tudom és pontosan az miatt amit Te írtál nem is nagyon érdekel. Igen, abszolút igaz, hogy a magyarok nagyon bunkón viselkednek Bécsben, minden alkalommal tapasztalom. A múltkor pl. sorban álltam egy boltban és közben berontott egy csürhe, kiabáltak meg óbégattak mint akinek fáj valami. Úgy viselkedtek mint akiknek a tébolydából menesztettek. A bolt teljesen közönsége őket figyelte én meg inkább behúzódta az egyik sarokba nehogy véletlenül kiderüljön, hogy én is magyar vagyok. Úgy látom ez az utcán ismerkedéses dolog nagyon betett Neked. Ha véletlenül én írtam volna az a hozzászólást is (ami elképzelhető), semmi esetre sem azért tettem, hogy Téged megbántsalak vele. Ha nem szeretnél nem vagy köteles az utcán ismerkedni, aki nem akar azon látni lehet és szerintem mindenki békén is fogja hagyni.
2019. nov. 28. 12:52
 6/13 A kérdező kommentje:
#4:. Ilyet is tapasztaltam, de nem olyan sokszor. Velem inkább mindenki rendes, udvarias szokott lenni, abszolút nem tudom miért.
2019. nov. 28. 12:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Szinte hihetetlen ez az egész. Biztosan nagyon szép vagy sármos lehetsz, ha ilyenek megtörténnek veled bárhol is.
2019. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 walk w1th mee ***** válasza:
13%

te még nem találkoztál igazi sz r hazi labancal:)

undoritó mocskos állat faj ,lenéző pökhendi népség. jaj el vagy ájulva attól hogy egy n i gger semmirekellő haszontalan hulladék megszólitott? vissza kellene húzzanak kenyába mind ahonnan oda szöktek!.

te is maradj ott labanciában és nyald a s eggüket nyugodtan:)

2019. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8: Gratulálok, igazi, komoly és érett férfira (vagy nőre) vall a stílusod. Nyilván döglenek utánad azok akiről beszéltél, jó is lehet nektek az a sekélyes 10 másodperc ami nektek a szeretkezést jelenti. Más: a magyar lányokat nem akartam megbántani, amelyik normális azzal nincs semmi baj és sohasem volt. Nem is lesz. Ezért is írtam oda, hogy tisztelet a kivételnek. Van amelyik aranyos, kedves és szeretetre méltó, amelyik meg beképzelt, felfuvalkodott az magára vessen, nem kell senkinek sem.
2019. nov. 28. 15:58
 10/13 anonim ***** válasza:
a kommentekből is szépen előjövöget a kontraszt
2019. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!