Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek erről, így...

Mi a véleményetek erről, így karácsony közeledtével?

Figyelt kérdés

Egy facebookos oldal irt egy cikket és kíváncsi vagyok ti mit gondoltok róla?

Idézem: "Elkezdtek megjelenni Facebookon a karácsonyi képek: láthatjuk a karácsonyi fotózás "behind the scenes" fotóit is, a karácsonyi dekorációt, vagy épp a már feldíszített karácsonyfákat is.


De nem is lehetne alkalmasabb időpontot találni minderre a mainál, ha már úgyis megjött a Mikulás, nem igaz...?


Továbbra sem értjük, hogy az emberek miért szennyezik a szűkebb és tágabb környezetüket. Félreértés ne essék, a virtuális környezetszennyezés is ugyanúgy elítélendő, mint például az eldobott csomagolóanyag.


A következő 3 hetet a közösségi médiában csak erős idegzetűeknek ajánljuk: lesz itt minden a sok zsíros és egészségtelen étel megörökítésétől kezdve a lyukas zoknis, családdal pózoló képeken át a karácsonyfa előtt összeölelkező szerelmes párokig, hogy a várható újabb lánykérések részletes (lehetőleg karácsonyfa előtti) dokumentálásáról már szó se essék. A szánalmasság skálázható...


20 évvel ezelőtt vettem az első digitális fényképezőgépem. Nagyszerű fotókat készítettem vele. Már meg lett volna a lehetősége, hogy a barátokkal megosszam őket (Windows Messengeren), mégsem tettem. De 2019-ben sem teszem meg.


A karácsony a család (és barátok) legbensőségesebb ünnepe. Senki másra nem tartozik, mert épp a meghittségét, a diszkrét légkörét veszíti el, ha idegenek is részesülnek ebből a csodából."


Tekintsünk most el attól a témától, hogy mennyire hasznos vagy nem hasznos a közösségi média. Az tény, hogy rengeten használják ilyen olyan célból, s a boldog pillanatokat előszeretettel osszuk meg barátainkkal.

Miért lenne ez gond karácsony tájékán? Mivel 'rosszabb'ez annál, mintha egy diplomaosztós, szülinapozós vagy tengerparti nyaralós képet oszt meg valaki?

Miért gond az, hogy készül egy közös kép a már 2 éve nem látott családtaggal és nagy örömmel megosztják azt?

Ne legyen félreértés, én sem az a véglet vagyok, aki mindent kitereget az online térbe, kb negyedévente teszek fel valamit magunkról ha készül egy szép, igényes vállalható kép. Mint ahogy karácsony közeledtével szeretünk a fények közt egy kreatív fotót készíteni.

Szánalmas a családdal pózolni? Más annak is örülne, ha lenne kivel töltse az ünnepet. Lánykérés? Na és? Ők így boldogok. Miért azt rágni és kivesézni, hogy más mit csinál, mi okoz neki örömet? Miért nem lehet együtt örülni másokkal? Persze majd jönnek az utálkozó szinglik, mert nekik épp nincs senkijük, ezert mindneki undorító akinek párja van. Szerintem meg aki mással bajlódik annak elsősorban magával van baja.


2019. dec. 6. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy mindenki azt csinál, amit akar. Azt oszt meg, amit akar. Ha valaki szereti a magánéletét a nyilvánosság elé tárni, ám legyen. Az ő dolga.


Máskor meg azzal van probléma, hogy pl. nyáron ki hol nyaral, vagy ki milyen idézetet tesz ki a fb-ra. Mindig lesz mibe belekötni, sokaknak ez okoz örömet, hogy minden apróságba hibát találjon, mert neki éppen speciel nem tetszik.


FB-on se kötelező lenni, ha valakinek nem tetszik az a viselkedési morál, ami ott zajlik, nyugodtan, törölje magát, ha meg ott marad, akkor viselje is a következményeket. Nem kell nyavajogni.


"20 évvel ezelőtt vettem az első digitális fényképezőgépem. Nagyszerű fotókat készítettem vele. Már meg lett volna a lehetősége, hogy a barátokkal megosszam őket (Windows Messengeren), mégsem tettem. De 2019-ben sem teszem meg."

Az ő döntése. De az, hogy pl. e-mailben néhány legközelebbi barátjával se osztotta meg, számomra furi. Akkor kérdezem én, ő milyen barát?

2019. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Az a véleményem, hogy az író egy eléggé megkeseredett valaki, ha ez őt ennyire bosszantja. Mindenki azt oszt meg, amit akar. Félreértés ne essék, nekem nincs Facebookom, mert nincs és kész, de ha lenne és én ilyesmit szeretnék megosztani, akkor megosztanám.
2019. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a dolgok csak azokat az embereket frusztrálják, akiknek nincs renben a saját életük és ilyenkor hatványozottan jobban irigykednek azokra, akik sikeresek olyan dolgokban, amikben ők nem. Egy kiegyensúlyozott embert nem fog zavarni az ilyesmi, maximum törli a követést, ha soknak találja, de nem kezd el rajta hőbörögni.
2019. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktam posztolni mert őszintén szólva nem nagyon van mit.Szivesen nézem mások fótoit,engem nem zavar,aki zavart azt már letiltottam.

Nekem egy picit azzal van bajon..ha lehet igy mondani hogy szerintem ez is sablonos lett.Nekem azok a képek sokkal jobban bejöttek ahol pl otthon egy csalási asztalnál készült vagy épp ajándékbontáskor vagy karácsonyfa előtt.Most azt látom ismerősi körben hogy rengeteg a műtermi fotó,beállitott képek,és nem egyet tesz föl hanem mondjuk mindjárt egy sorozatot,nekem egy kicsit ez mesterkélt nekem sokkal szebb egy őszinte elkapott pillanat ami csak ugy spontán jön.

2019. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem:


- A cikk írója egy megkeseredett ember és picit sokat foglalkozik mások életével. Pl.: A facebookos zsírosételek, eljegyzések ... csak azok akadnak fenn rajta akik túlzottal érdekel mások élete.


Nekem fel sem tűnik. Esetleg abban a pillanatban amikor meglátok egy ilyet a leánykérésnél örülök.


-A kérdezőnek meg sok az ideje.

2019. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Szerintem meg aki mással bajlódik annak elsősorban magával van baja."


Szerintem meg igazad van :)


Én ökörségnek tartok szinte mindent, ami ma körülvesz bennünket, a facebookról meg az azzal kapcsolatos mániáról nem is beszélve. Mégis, soha egy pillanatra sem volt ellenérzésem azzal kapcsolatban, hogy ki mit csinál, ha neki úgy jó, hát tegye. Egyedül akkor szoktam rászólni delikvensre, ha személyes találkozó közben bele van bújva a telefonjába. Na bevallom, azt nem bírom tolerálni. Nem szoktam minősíteni sem az embereket, főleg nem "leszánalmasozni", ha valamiért mégis, akkor max. magamban és nem nyilvánosan rinyálok. Na, most kivételt teszek: ez pl. szánalmas.

Az általad idézetteknek minden sora csöpög a keserűségtől, irigységtől és önigazolás-kereséstől. Undorító ember undorító kreálmánya, logikát ne keress benne, vethettél egy pillantást az undorító, sötét lelkébe. Az ilyen max. arra jó, hogy tudd, kit kell elkerülni, mert élőben csak rosszabb lesz.

2019. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sok embernek nehéz beleélnie magát abba a gondolatba, hogy más nem úgy érzi magát, mint ők, és hogy ez nem gond.

Azt hiszik, hogy pusztán azért, mert ők nem éreznek túlzott örömet vagy bánatot valami iránt, és ne adj' isten van még pár ember, aki osztozik vele ebben, az azt jelenti, hogy mindenki más hülye.

A karácsony pedig baromira megosztó ilyen téren. Az emberek egy része imádja, és már szeptemberben elkezd karacsonyi dalokat énekelni, egy másik része gyűlöli, és legszivesebben lángszóróval égetné el az összes karácsonyi dekorációt a boltokban, a karácsonyt kedvelő embereket pedig infantilis hülyének tartja, és csak nagyon kevesen éreznek közömbösséget az ünnep iránt.


És sajnos a második típusba tartozó emberek a legszembetunobbek, leghangosabbak, mert míg a karácsonyt várók (még ha egy kicsit giccsesen is) a maguk dolgával foglalkoznak, addig ezek az emberek aktívan hangoztatják, hogy meeeeennyire idegesíti őket ez az amúgy ártalmatlan idoszak.


Nem nagyon lehet mit tenni, maximum nem figyelni rájuk. Ha te szereted a karácsonyt, és látsz egy ilyen írást, akkor ne olvasd végig.

2019. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden évben előjön ez a szokásos hiszti a karácsony körül. Ezért (is) örülök, hogy évek óta nem vagyok fent egy közösségi oldalon sem.


Pont nem érdekel, hogy kinek milyen a karácsonya és akit ez szintén zavar, az letörölheti magát úgy, ahogy én is tettem. Probléma megoldva.


Egyébként nemcsak a karácsonnyal van így, hanem mindennel. Ahogy bejön a tél, megjelenik a 2 tábor: "esik a hó" vs. "Nekem is van ablakom". A Húsvéttal ugyanez, nyáron pedig a: meleg van, vihar van, aztán a helovínnemmagyarünnep és a többi marhaság. Nagyon utáltam már.

2019. dec. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem is Szenteste jegyzett el a férjem és akkor mi van? Ez a világon senkinek nem fájt, max. azoknak, akik a végletekig megkeseredettek. Nyilván kitettem Facebookra, mert boldog voltam és szerettem volna tudatni az ismerőseimmel. Már lassan az a közhelyes, hogy ne alkalmakkor kérd meg a másik kezét, annyit rágjuk, csűrjük csavarjuk ezt a dolgot. Én alig osztok meg valamit, de néha nekem is befigyel egy jól elkészített étel, vagy egy szépen sikerült karácsonyfa, ismétlem önmagam, és akkor mi van? Én sem vagyok híve ennek a Facebookon élem az életem dolognak, vannak ilyen ismerőseim, de nekem az nem fáj. Én a saját tetszésemet/boldogságomat/fontosabb dolgaimat osztom meg, mert amúgy a frászbukkot arra találták ki.
2019. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!