Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 35 éves vagyok, van két...

35 éves vagyok, van két lányom (6 és 8), és azt szeretném csak kérdezni h ti is rosszabbul vagytok, amióta itt ez a klímaváltozás téma? Lelkileg értem. Engem aggaszt h mi lesz a lanyaimmal, és naponta többször is eszembe jut.

Figyelt kérdés
Ki hogy van ezzel a kerdesssl, problémával? Miként lendül túl rajta a hétköznapokban?

2019. dec. 9. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Nincs gyerekem nem is lesz. Szóval nem érdekel.
2019. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Veled egy korú vagyok, és a gyerekeim is.

Nem vagyok hajlandó ezen görcsölni. Valamennyire képben vagyok, mert a cikkek címét elolvasom, igyekszünk minimalizálni a szemetet, amit termelünk, nem ülünk repülőre, és közben bízom a tudomány gyors fejlődésében. De attól, hogy halálra parázom magam, nem segítek senkin.

2019. dec. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

Butaságokon agyalsz! Nem lesz MAD MAX világ mostanában.

Inkább a 3. világháborútól foss, amit itt az EU.-ban fogunk vívni, a sok migirivel.

2019. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Morzsi007 ***** válasza:
9%
36 vagyok, van egy fiam és egy lányom. Szerintem kamu az egész klímaváltozás, gerjesztett pánik, mint sok más, legalábbis az a része, hogy az emberiség tehet róla. A föld nagyobb részét óceánok borítják, ha megnézzük Afrikát, ott mekkora hatással lehetnek a klímaváltozásra, nem igen. Ha meg a következő generáció mégis nagyon megérzi, nem tudsz ellene sok mindent csinálni.
2019. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha belegondolok, akkor benne is van rossz érzés, hogy vajon mi lesz, és mikor, lesz-e nagy változás. Nem is a környezeti hatásokra gondolom, hanem az amiatt bekövetkező politikai változásokra.

De ezeken a hétköznapokban nem agyalok. Nem zavarja a hétköznapjaimat. Csak néha elmélkedek, mint ahogy sok más témán is.

2019. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Felesleges ezen agyalnod. A Te, illetve lányaid életében különösebb változás nem lesz.

Magyarországot talán néhány száz év múlva érintheti az ügy. Például szubtrópusi övezetbe kerülhetünk, na bumm - több banánt eszünk.

Esetleg kevesebb lesz a csapadék: lesz idő felkészülni rá locsolással.

Akiket ez ténylegesen érinteni fog, az az alacsonyan fekvő tengerparti országok.

2019. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Lokálisan tudsz tenni, szelektív szemétgyűjtéssel, szemét minimalizálásával, tömegközlekedés használatával.

Amúgy már most van hatása a klímaváltozásnak, pl fehér karácsonyt kb el lehet felejteni, de pl volt olyan 1,5 hónap ahol lakom egy csepp eső nem esett.

2019. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem sokan aggódnak rajta, a facebookot teleszülik kis éhezők viadala harcosokkal.


Az én álmom egy ilyen Végső állomásos pusztulás, ahol akik nem gyűjtöttek szelektíven, vagy nem hittek a tudományban (!), azok pusztulnak először.

2019. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Ez már téma volt 6-8 éve is, ha ennyire aggódsz, miért lettek gyerekeid?

Biztos, hogy a Föld a végét járja, (ez a bolygók törvényszerűsége) de azért még van benne pár ezer év, tehát nyugi!

2019. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23 éves vagyok, sokszor eszembe jut és hétről hétre tökéletesítem a környezetbarát életmódom. De sajnos gyakorta lábat vet az a gondolat a fejemben, hogy ennél többet kéne tegyek. Teljesen ki kéne vonnom magam a fogyasztói társadalomból. Sokszor érzem azt, hogy nem helyes az, ahogyan élünk és egy tök nagy hazugság az a jólét kergetése, amit belénkvertek. Sokszor érzem azt, hogy valójában értéktelen dolgokkal foglalkozunk. Nagyon nehéz mondjuk például közgazdaságtant tanulni úgy az iskolában, hogy a szememben már hitelét vesztette, elavult, kiábrábdult vagyok GDP hajkurászásból és nem vagyok érdekelt mindenféle indexek feltornázásában. Szerintem nálam beállt egy értékválság és nem tudom hogyan tovább.
2019. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!