Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért szorongok több ember...

Miért szorongok több ember között?

Figyelt kérdés
Mondjuk mindig amikor a távoli rokonok meglátogatnak akkor mindig ideges vagyok, nem tudom kivel beszéljek, miről beszéljek, hová nézek. Ez nem csak a családdal van így hanem pl iskolai esemény, vagy utálom ha sok ember néz, ideges vagyok már csak azért mert valakivel kezet kéne hogy fogják egy ismerősel,rokonal bárkivel, félek hogy elrontotok valamit, félek hogy kínos lesz. Lehet ez annak is köszönhető hogy amikor kisebb voltam akkor suliba kirekesztett gyerek voltam, és elégé zárkózott típusú ember vagyok. Lehet ez okozta, hogyan tudnék rendesen viselkedni? Ha iszok pár felest akkor simán feloldódok és nincsenek ilyen problémáim, és extrovertáltá valók. Pszichológushoz kéne mennem? Ha igen akkor hogyan mondjam el a szüleimnek? Iskolai pszichológus sajnos nincs.

2019. dec. 22. 18:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Btw 18/f
2019. dec. 22. 18:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az már jó, hogyha tudsz nyitni a világ felé, mint ahogy ezzel az írással is tetted, vagyis felismerted a problémádat.


Vannak barátaid?

Ezt azért kérdezem, mert a társas beszélgetések jó lelki gyógyírek tudnak lenni, főleg ha az barát, vagy épp barátok közt zajlik.

Megoldani olykor nem tudják a problémádat, de át tudják venni az általad cipelt súlyt.


Van barátnőd?

A nők rendelkeznek egy nagyon jó mechanizmussal. Van egy szenzitív lelkük, nem mintha nekünk férfiaknak ne lenne, de talán nekik még inkább.

Én nem egyet ismerek, akik engem is kihúztak a csávából, legyen az valamelyik volt barátnőm, vagy barát nőm.


Az iskolai múlt okozhat némi traumát, és egyéb rossz emléket, sajnos ez nem egyedi eset, hogy bántják egymást a gyerekek az iskolában, bele nem gondolva, milyen kárt okozva ezzel a másiknak.



A legfontosabb rész:

Ha nem vagy igazoltan mentális beteg, akkor csak szeretetre van szükséged, és némi törődésre, odafigyelésre.

Ezeknél jobb megoldás nincs.

Én az akut alkoholizmusomra szentül hittem, hogy egy betegség amiből sose lábalok ki, és 25 évesen anno a korábbi 1 évet végig ittam, majd találkoztam egy nővel, aki gyökerestűl megváltoztatta az életem, és mára már csak egy rossz emlék maradt a pia, akár az ez okozta remegésem. :)


18 évesen még némileg formálódik a személyiséged, van még időd alakítani a sorsod, és lekűzdeni a démonjaidat.


Közeli rokonok, barátok, barátnő.


Ha rám hallgatsz ezt a feles témát pedig elengeded, mert ez egy cukormázba csomagolt mennyországi lejtő a pokolba, vagyis az alkoholizmus felé.

Eleinte érzed, hogy a zsibbadás egy kellemes, beszégetős érzésbe csap át, majd azon kapod magad, hogy telik, múlik az idő, és már nem tudsz létezni se nélküle, mert olyan égető vágyat érzel, hogyha nem kapod meg kikészülsz.

Itt neked kell erősnek , és öntudatosnak lenned, mert ha engedsz ezeknek a kiskapuknak, előbb vagy utóbb függővé tesznek, és már el se fogod tudni képzelni a mindennapjaidat nélkülük.


Ahogy a papa mondta, az alkohol alkalmi jó barát, de nem jó tanácsadó, és ez így van.


Nem mondom, hogy ne igyál, mert a mi korunkban ez normális, csak azt tartsd szem előtt, hogy te irányítod azt, vagy az téged?


Értelmes srácnak tűnsz, kár volna érted. :)

2020. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy írtál, igazad van, és megpróbálom megfogadni a tanácsaidat!


Barátnőm nincs már múlt évben nyáron akartam volna összejönni valakivel, viszont a szorongások miatt nem sokat jártam ki sajnos.


Van 2 legjobb barátom akiknek mindent elmondok, és nekünk 3 van egy baráti társaságunk, viszont baráti társaságban lévő emberekkel nincs olyan bizalmas kapcsolatom mint a 2 legjobb barátommal.


Miután nem írt senki egy jó ideig akkor utána néztem a neten és rátaláltam a szociális fobiara, és a tünetek tökéletesen passzolnak a helyzetemre. Hallottam már hamarabb a szociális fobiarol ( nagyon érdekel a pszichológia) viszont azt hittem hogy ez is olyan mint a többi fóbia, olyan hogy a benne szenvedő egyén betegesen fél valamitől. Ezért is inkább jobban tetszik a szociális szorongás kifejezés. Hal égnek terápiával lehet gyógyítani, szóval a közeljövőben elmegyek egy pszichológus hoz, olvastam azt is hogy a terápia mellé még jó ha antidepresszáns gyógyszereket szed a beteg terápia mellett, de én nem szeretnék.

Nagyon megnehezitete a életem ez a betegség, a iskolai teljesítményem is nagyon elromlott, pedig mindig megtanulom a tananyagot, viszont amikor a tanár kihív felelni a egész osztály elé akkor izzadni kezdek, remeg a kezem, a szívem majd kiugrik a helyéről azt hiszem mindenki rám néz ( holott többnyire mással foglalkoznak) és egyszerűen minden amit tanultam éltünik a fejemből mert annyira szorongok. És utána jönnek a rosszabbnál rosszabb jegyek, már 4 hónapja arra a szintre jutottam hogy megtanulom a tananyagot viszont ha kihív a tanár akkor inkább azt mondom hogy nem tanultam csak hogy ne kelljen kimenni. Ezt terápia nélkül nem hiszem hogy meg tudom oldani mert ha mondjuk le szeretném „győzni" a félelmem akkor nem működik, mert ugyanúgy szorongásom van csak tovább tart mert próbálom legyőzni, és nem segít semmit mert a következő alkalommal ugyanúgy szorongok. És a legrosszabb az hogy mások társaságában is ez van, ezért sem keresem mások társaságát, holott nagyon szeretnék másokat megismerni úgy viselkedni mint a többiek, de nem megy. Azt is olvastam hogy akik ebben szenvednek azok hajlamosabbak arra hogy kialakuljon náluk a alkoholizmus, mert csak úgy tudják magukat elengedni és úgy tudnak rendesen kommunikálni másokkal ha alkoholt isznak. Alkoholt nem fogom kihagyni az életemből, mert mégis fiatal vagyok és élvezni akarom az életet, de nem naponta fogom inni, és nem úgy fogom inni mint a vizet. És amúgy még sohasem hánytam alkoholtól, és nem is voltam tőle sohasem másnapos, mert alvás előtt mindig meg iszok 2 liter vizet, anélkül nem tudok aludni, szokás hatalma. Kijátszottam a rendszert XD Születésnapomra 6 felét kevertem és semmi bajom sem volt 😂😂😂. De nem akarok így élni mert mégis a alkohol mérgezi az agyat és attól vagyunk ilyen állapotban mert iszunk és az agy így reagál a mérgezésre.

2020. jan. 13. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!