Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan küszködjem le az...

Hogyan küszködjem le az "öööö"-zést?

Figyelt kérdés

Sokat olvasok, szókincsem is van. Sima egyszerű beszélgetéseknél, alig alig öö-zök. De ha előadást kell tartanom, vagy valami komplexebb témában megy a csoportos beszélgetés nagyon sokat ööö-zök. És ezt sokszor észre sem veszem csak utólag.

Hogy lehet ezt leküzdeni?



2019. dec. 28. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert hasonló helyzetben vagyok, csak én akkor szoktam ööö-zni amikor kérdeznek valamit. Nagyon idegesít magamban.
2019. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég határozott, esetleg túlgondolhatod a dolgokat.

Ezen próbálj változtatni. Egy adott témában amiben előadsz, nagyon alaposan készülj fel, hogy magabiztos legyél.

2019. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Régen én is ööö-ztem, ezt egyszerűen azzal küzdöttem le, hogy tudatosan odafigyeltem és próbáltam "tompítani". Azóta amikot ööö-znék, helyette köhintek egyet vagy sóhajtok. :D
2019. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előadás előtt próbáld magadban átgondolni, hogy mit fogsz mondani. Legyen ez egy amolyan főpróba. (még mindig jobb az "ööö" mint amit egy ismerős csinál, akár barkácsolásról, akár adózásról beszél, minden mondatában benne van rossz szándék nélkül a " felszólító módú csúnya szó - meg".
2019. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mond azt helyette, hogy "Tehát szóval".
2019. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolkodj és nyugodj le, egész mondatban válaszolj a kérdésre.
2019. dec. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!