Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudok segíteni annak,...

Hogyan tudok segíteni annak, aki gyászol?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időkben több barátom is veszített el hozzátartozót. Együtt érzek velük, és nagyon szeretnék segíteni, hogy jobban érezzék magukat, de egyszerűen semmi olyat nem tudok mondani nekik, amitől jobb lenne... Én szerencsére utoljára csak gyerekkoromban veszítettem el családtagot, viszont így nehezen tudom beleképzelni magam a gyászoló barátaim helyzetébe, és nem tudom, mivel tudnék segíteni nekik.

2020. jan. 14. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem is kell nekik semmit mondani, mert attól úgyse lesz jobb. Figyelni kell őket, és a hangulatukhoz alkalmazkodni. Ha akarnak beszélni az elhunytról, meghallgatni, ha nem akarnak, akkor meg nem. Szóba hozhatod te is az elhunytat, és észreveszed, hogy akarnak-e beszélni róla, vagy másra terelik a szót, ez egyéni. Hívd őket el programokra, hogy legyen lehetőségük kimozdulni, de ne haragudj meg rájuk, ha nem mennek el. Szabad nevetni is, csak ne legyél harsány.
2020. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felajánlása valamilyen "búfelejtő" tevékenységnek (lehet az akár egy önkéntes munka is, amitől HASZNOSNAK érezhetik újra magukat.)


A gyász legtöbbször ERŐS BŰNTUDATTAL JÁR - tudom, mert nagyon benne vagyok éppen én is. Tehát a leginkább A HASZNOSSÁG TUDATÁVAL lehet enyhíteni rajta.

2020. jan. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!