Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A pestiek tenyleg lenezik a...

A pestiek tenyleg lenezik a videkieket?

Figyelt kérdés
Ha egy budapesti ember joba van egy videkivel akkor csak az agyat akarja huzni vagy tenyleg lehetnek joban?
2020. jan. 19. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Tény, hogy sok született vagy éppen BP-re költözött vidéki azt gondolja, hogy Bp a világ közepe. Én is vidéki vagyok, 5 éve élek a fővárosban, hallottam már mindent... A kedvencem, hogy a vidéki emberek (mindenki vidéki, a győri is meg a120fős faluból való ember is) nem tudják, mi folyik az országban politikailag stb. Ez nem igaz, csak nem a karakószörcsögi Pista bácsi van a hírekben, hanem a pesti momentumos gyerek, pedig ugyanazt szajkózzák. A kedvencem, kedves kolléga, pesten született, élt világ életében, de folyton azt szajkózza, hogy ő szívben vidéki, mert gyerekként jártak le vidékre rokonhoz és ott dolgozott a kertben stb. De ha azt mondanám neki, hogy gyere és kapálja nálunk is egy kicsit, azt se tudná, melyik a kapa vége. De fordítva is igaz, van olyan vidéki barátom, aki azt gondolja, hogy minden pesti egy büdös proli.


Vannak pesti barátaim, vannak vidéki barátaim, nem tudom, miért ne lehetne barátkozni?!! Barátot nem földrajzi elhelyezkedés alapján választ az ember. Ezt a gondolatmenetet kifejthetnéd, mettzse füle, se farka.

2020. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen, nyilván egytől egyig lenézik őket, és egytől egyig minden pestinek a fejére van tetoválva hogy "P" a vidékinek meg hogy "V"
2020. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Na, a kettes már leírta a tipikus vidéki sztereotípiát. :D

"mindenki vidéki, a győri is meg a120fős faluból való ember is"


Ez szimplán így van, de ebben nincs semmi rosszindulat, mint ahogy általában vagdalkoznak vele. Aki nem pesti, az vidéki, de a vidék nem egyenlő a faluval. A vidéki ebben az esetben csak annyit jelent, hogy nem (fő)városi. Szóval ez nem pejoratív. Vidéki embert vidékinek hívni nem támadó, csak ez egy megkülönböztető szó arra, hogy nem pesti.

Vidéken van város is, kisváros is, nagyváros is, megyeszékhely is, de ettől függetlenül pesthez viszonyítva még vidék marad. :D

A vidék meg nem elmaradott, nem falu, nem mucsai paraszt, aki vidéki. Csak... vidéki.


Tényleg nem értem, miért veszi támadásnak ezt nagyon sok vidéki (bocs... nem budapesti) ember, meg miért érzi lenézőnek. Ez tök belemagyarázás.


Kérdező, a pestiek is csak annyira nézik le a vidékieket, mint fordítva. Emberfüggő. Röhögött már ki engem szabolcsi asszonyság, hogy pesti fruskaként nem tudok valamit, amit ő igen, mer' a nagy városba ezt nem tanítják. Nyilván a pestiek között is van olyan, aki többre tartja magát a lakhelye miatt.

De nem ez az általános. Ha valaki a barátod akar lenni, hidd el, hogy a barátod akar lenni, és ne a rosszindulatot meg a hátsó szándékot keresd.

2020. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
A 2esnek is sikerült általánosítania:D “. De ha azt mondanám neki, hogy gyere és kapálja nálunk is egy kicsit, azt se tudná, melyik a kapa vége” Miért gondolod, hogy aki vidéki az egyből kapabajnok? Aki nagyvárosban lakik panelban, az is vidéknek számít. Meg az is, aki tanyán él. Ne beszélj már hülyeségeket
2020. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Én vidéki vagyok, egy évig laktam Pesten. Elég változó, valaki igen, valaki nem. Fordítva ugyanez. Mindenesetre két külön világ. Egyszer egy barátnőm hozott ide egy másik barátnőjét, aki pesti. Benézett a tyúkudvarba a nő, megkérdezte, hogy mennyi van. Aztán valami elképesztő lekezelő és kioktató hangnemben azt mondta nekem, hogy megállíthatnám a túlszaporításukat úgy, hogy ivartalaníttatom a tyúkokat, ami egy egyszerű műtét, kiveszik a méhüket. Akkor nem kellene levágnom őket. Úgy ledöbbentem, hogy szóhoz sem jutottam.

Még az jutott eszembe, amikor Pestre költözésem után először akartam tömegközlekedni. Az előbb említett barátnőm párja leírta nekem, hogy hogyan jutok el az 5-ből a 14. kerületbe. Én azt hittem, hogy a piros kettes metró azt jelenti, hogy piros a szerelvény, két órán át vártam a megállóban, és nem értettem, hogy miért nem jön.😀

2020. jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Buta emberek esetében igen. Mint a láncmese: a kis falusit lenézi a nagyobb faluból való, a nagyobb falusit lenézi a kisvárosi, a kisvárosit a nagyvárosi. És a teteje ennek Bp.


Nálunk van "a Pest" meg "a vidék". Olyan jellemző.

2020. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem hinném, hisz pár éve nagy divat, a pesti lakást eladni és vidékre költözni.

Az biztos, hogy az echte pesti levidékez mindenkit aki nem pesti..., de nem feltétlenül nézi le is.

2020. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

A pesti levidékiz mindenkit, aki nem Pesti. A megyeszékhelyi levidékiz mindenkit, aki nem ott él (és nem pesti). A nagyvárosi levidékiz mindenkit, aki nem nagyvárosban él. És így tovább.

Mi ebben a negatív? :D Eskü nem értem. Csak egy jelző arra, hogy megkülönböztesse azt, aki máshol él.

Ez ugyanolyan, hogy minden külföld, ami nem itthon van. Szlovákia is külföld meg a Bahamák is. Ott érdekes módon mégse akad ki senki, hogy miért külföld minden.

2020. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A városiak jobban szocializáltak, mint a vidéken élők.

Minél nagyobb a közösség, annál nagyobb lehetőség van az EQ növesztésére.

Másik gond még a vidékkel az, hogy rendre olyat kell csinálnod, amihez sokszor semmi hangulatod.

Kert, ház, utazgatás, stb.

Én kb fele időt éltem Budapesten, és fele időt vidéken.

Múltkor egy anyóka már megszólt, az ilyen minek költözik vidékre? :D

Mivel nem nyírtam le a bokrot ami kilóg az utcára, neki meg az arcába lógott. Na ez az, amikor a városi vidékre költözik. :D

2020. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A fővárosiak nagy része vidékről települt Budapestre munka/tanulás miatt, úgyhogy BP egy nagy kohó, az emberek sokfélék. Lehet, hogy akiről úgy érzed, hogy lekezelő, valójában az ország másik felén el, csak a fővárosban intéz épp valamit. És simán mindenkivel lekezelő a stílusa :D Én vidéken nőttem fel, 15 éve lakom Budapesten, és szinte az összes ismerősöm, munkatársaim nagy része vidéki gyökerű, így én nem tapasztalom ezt a "pesti-vidéki" különbséget.
2020. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!