Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is durva így...

Szerintetek is durva így viselkedni vendégségben?

Figyelt kérdés

Nemrég meghívtam magamhoz egy volt szaktársamat vendégségben, és szavakat nem találok a viselkedésére.

Amúgy török srác és kicsit tud magyarul, elől felejtettem az étkezőmbe egy magánlevelet és beleolvasott, kérdezgetni, mi micsoda. Majd az antik bútorokról megjegyezte, hogy biztos gazdagok voltak a nagyszüleim. Nem is tudtam szólni sem a döbbenettől. Más szerint is bunkóság? Mit csináljak? Meghívjam máskor és adjak neki etikettleckét? Bocsi, ha hosszú!



2020. jan. 19. 11:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom mentség-e, de elég tanulatlan vidéki családból származik, és néha érzem hogy mintha nem egészen százas lenne!
2020. jan. 19. 11:09
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A levél durva. A bútor szerintem annyira nem (nem tudom, mi jellemző a török bútorokra, lehet náluk ez a gazdagságot jelképezi)


Plusz teljesen más kultúra, lehet te is elmennél hozzájuk vendégségbe, és úgy sértenéd vérig őket hogy nem is tudsz róla.

Szerintem érdemes ezt megbeszélned vele.

2020. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Az előéletét ismerve világosítsd fel nem passzív-agresszív módon! Ezt követően legywn még egy dobása. Annak sikerességétől eltekintve a kapcsolat (nem magánlakásos látogatós része) még fenntartható.
2020. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerintem a bútor is durva, senkinek semmi köze az én fizetésemhez, vagy pénzemhez!

Mit értesz azon, hogy előélet? Amúgy igen, gondolkodtam burkolt etikett órában :D mivel azért nem akarom megsérteni!

2020. jan. 19. 11:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha a gazdagságot szimbolizálja is a bútor, nem illik mindent kimondani, max. magában :D
2020. jan. 19. 11:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, lehet, hogy az ő kultúrájában ezt teljesen természetes kimondani.

Egyébként meg ha néha úgy érzed, hogy nem 100-as, akkor minek hívtad meg?

2020. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy nem százas, a barátom, és nem rekesztek ki senkit olyasmi miatt, amiről nem tehet (bőrszín vagy szexualitás sem). Amúgy meg, ha itt tanul 4+ éve, tudhatna valamit az európai kultúráról!
2020. jan. 19. 11:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy valaki nem százas, nálam azt jelenti, hogy nem teljesen komplett. Semmi köze a bőrszínhez vagy szexualitáshoz. De madarat tolláról, embert barátjáról, ugye.

Amúgy ha nem vagy kirekesztő meg ilyenek, akkor azt is fogadd el, hogy ő más kultúrában nevelkedett, ami neki természetes, lehet, hogy neked hajmeresztő.

Az pedig, hogy x éve itt él, alapjaiban nem változtatja meg a gyerekkora óta belénevelt tulajdonságokat.

2020. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! A nem százast az Ő esetében inkább enyhe autizmusnak definiálnám, legalábbis nagyon jó nyelvérzéke van, de az élet más területén (pl. illem) kínosan buta. De persze nem vagyok orvos, ezt őt ismerve állítom. Illetve mint látod, nem akadályozta, hogy felvegyék egyetemre. "Madarat a tolláról..." én teljesen épeszű értelmiségi családból származó ember vagyok! A bőrszínt és szexualitást pedig további példaként említettem! Egyébként nem vitát akartam, hanem véleményt, helyes-e amit tett, és mit csináljak a jövőben!
2020. jan. 19. 13:48
 10/12 anonymousreview60 ***** válasza:
#4: előélet = kicsit tud nagyarul (= kevés helyi kulturális ismeret) + szegény családból származik (= más etikett + másra éhezik anyagilag)
2020. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!