Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szociális szorongásos zavarral...

Szociális szorongásos zavarral hogyan kell társaságba járni?

Figyelt kérdés

Pszichológus állította fel a diagnózist, szóval tényleg ebben szenvedek nem kitaláltam.

(2 pszichológushoz jártam eltérő időben hónapokig és egy pszichiáter is megvizsgált, így lett meg.)


Hasonlóban szenvedők tippjeit várnám.



2020. jan. 23. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem létezik szociális fóbia csak a megfelelési kényszer illetve a gondolatok a hitrendszerek a nézőpontok amiket elhittél magadról, a világról és ami te benned van, az lesz kint. Én 10 évig szenvedtem ebben. Nem a másik ember bánt, nem azért félsz az emberektől mert bántanak hanem azért "bántanak" mert félsz tőlük! Figyeld meg hogy milyen a belső monológod magaddal. Hányszor szidod magad? ügyetlen vagy, buta, szerencsétlen és ezeknek a negatív párbeszédeknek a társa. Kezdj el pozitív megerősítéseket használni magadban ami téged előre visz. Azt kell elhitetni az agyaddal. Látod milyen jól elhitte hogy te ebben szenvedsz ezt erősítetted meg, ugyan úgy elhiheted ennek az ellenkezőjét ha naponta rászánsz erre időt, gyakorlod és meglátod egy idő után elfog tűnni ez. Lesz benned még mert nem örökre tűnik ez el, de nem lesz olyan fos mint amilyennek most éled meg sőt. Ég és a föld lesz a különbség.
2020. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Sokszor és sokáig. De főleg rendszeresen. Ha így teszel, hozzászoksz, és elmúlik. Ha bezárkózol, akkor meg sokkal rosszabb lesz.
2020. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos régóta van szociális fóbiám. A leghosszabb tényleg az ha bezárkózol. Az egyik megoldás hogy szándékosan mész olyan helyzetekbe ahol félsz. Egy példát leírok amivel nekem problémám volt. Vagyis még van sokszor. Ha egy váróteremben sok ember várakozik kimegyek WC-re. Egy normális ember ezen nem problémázik. De nekem ez azért volt probléma, mert akkor mindenki rám figyelt. Arra az emberre aki megtöri a monoton várakozást. Ha direkt ilyen helyzetekbe mész bele le tudod győzni, legalábbis van aki erre esküszik. Őszinte leszek nekem ez nem mindíg vált be. Viszont a munkám miatt sok emberrel kell beszélnem, ez segít azt hiszem. Nekem ami bevált igszából önbizalmam növelése. Nálam ez a fogyás volt. Nem sok csak pár kiló, de sokkal jobban éreztem magam a bőrömben, ezért bátrabb is voltam. Ha valami miatt nincs önbizalmad tegyél ellene amennyire tudsz (a fogyás csak egy példa volt). Nálam egyszer fennt egyszer lennt a jellemző, mostanában elég jól vagyok. Lehet hogy azért is, mert már kevésbé érdekel mit gondolnak rólam az emberek. Ehhez viszont fejben kellett "megérnem", legalábbis fiatalabb koromban jobban meg akartam felelni az embereknek.
2020. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hónapokig jártál pszichológusokhoz, de egyik sem ajánlott terápiát?
2020. jan. 24. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is furcsa, hogy ebben nem a pszichológus segít, vagy segít, de nem bízol a tanácsaiban. De azt értem, hogy hasonló emberek tapasztalatát várod. Igen, nehéz, nem olyan egyszerű ez, hogy csak menj. Főleg később, amikor ritkulnak az ember kapcsolatai, barátai, esetleg sok negatív visszajelzést kap másoktól, idegenektől, mert a többiek látják, érzik, ha valakinek van egy ilyen, vagy ehhez hasonló betegsége. Szerintem csoportterápiára kellene menned, ahol a hasonló problémával élő emberekkel beszélhetnél, élőben.
2020. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, egy fontos dolgot kifelejtettem. A terápiát. Valószinű azért mert már mondtad hogy jártál hónapokig és nem segített. Pedig úgy tudom hogy minél hamarabb kezelik annál nagyobb esély a gyógyulásra. Már csak arra lennék kíváncsi hogy javult-e valamit a helyzet mialatt jártál vagy ugyanolyan rossz. Amúgy nem írtunk hülyeséget a 2. válaszolóval, olvastam sokszor hogy vannak ilyen terápiás módszerek is hogy pl egy terem közepébe állítanak, és körbe esznek az emberek és néznek. Először nagyon zavarban leszel de egy idő után megszokod. Ez csak példa volt, de ez is mutatja hogyha nem jársz társaságba csak elmélyíted a dolgot.

Rajtam konkrétan senki nem vette észre. Nem tudok róla hogy bárki elítélt volna mert néha furán viselkedtem, kívülálló számára az egész általában csak abban nyilvánul meg hogy nagyon nem szeretek szerepelni. De senki sem tökéletes, ezért csak azt mondják hogy szerény vagyok. Nem igazán kötöttem senki orrára egy társaságban hogy mi az igazi oka.

Szociális szorongásos zavarral hogyan kell társaságba járni? Elmész és ott vagy. Ha a barátaiddal mész könnyebb, mert élvezik a figyelmedet. Ha nem érzed jól magad pedig hazamész.

2020. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
* elveszik a figyelmedet
2020. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Időközben elhagytam Magyarországot, így hosszabb terápiára nem tudtam volna ott járni.

Idekint meg többszáz dollár egy terápia. Most nem tudok belefogni belátható időn belül.

2020. jan. 24. 18:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Megértem. Én se tudnék. Az emberek olyan könnyen mondják hogy menj egy jó pszichológushoz, mintha ez egy semmiség lenne. Az ilyet bizony meg kell fizetni, és erre nem mindig van keret. Ilyenkor jól jönnek a hasonló cipőben járó emberek tapasztalatai.
2020. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!