Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem vagyok elég bátor...

Miért nem vagyok elég bátor ahhhoz, hogy felvállajam magam annak aki igazából lenni akarok? 21/F

Figyelt kérdés

már régóta próbálkozok de nem megy mert valami belső gondolat nem engedi. Ilyen kisebbségérzet féle


Írok példákat: Például azért nem merek divatos hajat mert más véleményére adok hogy én nem vagyok menő hozzá


Hordani akartam fülbevalót mert tetszik. Lehet hogy búzis de nekem tetszett aztán megint jött a gondolat hogy hát majd pl a mamámék mit szólnak tehát cikinek éreztem és kivettem


kb ezek



2020. febr. 9. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
a fülbevaló BUZlS
2020. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kinek mi..
2020. febr. 9. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerekként beléd nevelték a megfelelési kényszert, vagy olyan légkör volt (óvodában vagy iskolában), hogy ha bárki átlagtól eltérő volt, azzal megalázóan bántak, kinyilvánították: nem tűrhető az ilyesmi.
2020. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Tudom, hogy nem ezt a álaszt várod, de szerencsés vagy, hogy vannak ilyen belső gondolataid, amik egy normális, konszolidált úton tartanak. Hallgass továbbra is rájuk. A fülbevaló, a divatos haj és a hasonló a majmok, a birkák, meg a züllött hülyegyerekek ismertetőjegye. Ha az a cél, hogy egyéniséggel rendelkező, intelligens emberként tekintsenek rád, szerintem ne is csinálj ilyesmiket. Akkor se, ha valamilyen szinten tetszene.


Mindenkinek vannak olyan vágyai, amik rossz irányba vinnék. Csak az intelligens ember ilyenkor hallgat a belső hangra, és nem a kétes vágyai után fut.


Szóval csak igy tovább.

2020. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

"Például azért nem merek divatos hajat mert más véleményére adok hogy én nem vagyok menő hozzá"


De itt az a lényeg, hogy akkor vagy "menő hozzá" ha bevállalod. Egyébként meg azok véleményére hallgass inkább akik szeretnek. Mert idegenek, osztálytársak lemondó véleménye nem mérvadó e tekintetben.

2020. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, könnyű azt mondani, hogy légy önmagad, de hidd el, amint egyszer kilépsz a komfortzónádból onnantól megtörik a jég. Sokkal felszabadultabb és ön azonosabb tudsz lenni, könnyebben becsatlakozhatsz új baráti körökbe, mert mondjuk hasonlóak mint te, csak ők még nem tudják, hogy te is olyan vagy mint ők. Aki szeret téged, az nem fog megbélyegezni, a szeretet rég nem egy fülbevalón múlik. A fülbevaló meg nem bzis, nyugi. Add meg magadnak az esélyt, ne élj görcsösen. Hidd el, mindenki magával van elfoglalva, nem a hajadat fogják elemezgetni! Hajrá!
2020. aug. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megfelelési kényszer szerintem, az okát csak te tudhatod.

Amúgy én pont a divattal vagyok úgy hogy szerintem az a furcsa hogy egyes emberek úgy érzik hogy azt úgy kell, mert az a divat. Nem, nem kell úgy. Úgy kell ahhogy neked tetszik. Tehát ne azért vágass olyat mert divatos, mert attól nem leszel menő. Akkor vágass olyat ha jól áll. Mert ha jól áll valami azt mások is észreveszik, te is jól fogod érezni magad ami önbizalmat ad. Ha még már van önbizalmad akkor nem fog érdekelni mi a menő.

2020. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A #4-es bolondozik. Az önmegvalósítás elég messze áll a racionalitás elvesztésétől.


Szerintem is ilyen megfelelési kényszer áll a háttérben. Ezzel egyébként valamilyen szinten mindenki küzd, hisz legtöbben be akarunk olvadni, de fontos, hogy ennek nem szabadna az önmegvalósítás rovására mennie. Gondolj arra, hogy valószínüleg ezeknek a potenciális bírálóknak is vannak olyan dolgaik, amiket meg te bírálhatnál csak nem teszed tiszteletből vagy mert elfogadod vagy esetleg nem is érdekel annyira.

Arra is gondolhatsz, hogy akit fülbevalóval látsz, valószínüleg őt is megszólták már, mégis hordja mert így érzi jól magát és tetszik neki.

Olyan nincs, hogy mindenkinek megfelelünk. Mindig lesz valaki, aki kifogásol valamit a külsőnkben/belsőnkben/életvitelünkben. De ha úgysem felelhetünk meg mindenkinek, akkor legalább magunknak feleljünk meg.

2020. nov. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!