Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felnött nöként egyedül semmi...

Felnött nöként egyedül semmi tekintélyem nincs. Hogyan csinàljak?

Figyelt kérdés

Pèldàk:

Vettem az alberletbe csaptelepet.

Az obiban vagy hol Direkt àtnézettem hogy a dobozban van e minden alkatresz, melyik milyen tipusu melyik a tartosabb stb, ugy udvariasan valaszolgattak de nagyban félvàllrol vettek, mivel nemigen értek hozzà es hülyesegeket is kerdeztem igy tuti le is néztek rendesen.

Erre otthon kiderül a szerelövel hogy nem jok a dobozban ill hianyosak az alkatreszek.

Apàval visszavittük a boltba cserélni. Csak lestem hogy apa körül szinte meg hajbokolva pattog mindenki!!elnezest kèrtek aztan kiderül a vezetöjük raadasul spanja is apànak, olyan pattogo csicska lett mindenkiböl hogy csak lestem.


Ez 1 pelda volt az ezerböl!!!


Folyamat lekezelnek mindenhol de ha egy jo kiallasu ffivel jelenek meg egyböl hirtelen öten segitenek egyszerre emberszamba vesznek.


Multkor tabletet akartam venni.

Gunyosan "magasrol"beszéltek le hozzam nem szolgàltak ki nem segitettek, de ràmszolni tudtak hogy kosarat nem vihetek az üzletbe viszont meg sem kérdezték mit szeretnék, aztan mondtam magamtol es hogy bizonytalan vagyok melyik legyen, erre meg sem mozdultak lesz.rtak. ha apàval/baràtommal bemennék grantalt hogy ketten is pattannànak viszont egyszerre!



Mindenhol munkahelyen is! egy mulya senkinek néznek. Ahol pedig ismerik a "hàtterem"ott vesznek csak emberszàmba.

Ha meg valami bajom van akàr reklamalas, banki hitel intezes, vagy nem jut eszembe, de felnött nö létemre!!!még mindig ott tartok hogy anya apa kell mert lesz.rnak informaciokat hallgatnak el, lekezelnek, nem kapok teljes körü ügyintézést.


Nem vagyok egy 170 es jo kiallasu nö ugyan, de azert màr nem tini kis p.csa vagyok hogy én ezt kapjam!a taxis is beszol nyomul! Csak mert egyedül egy nö. Ha ott ülne mellettem egy ffi ketszer is àtgondolnà a szavait ö is.


Hogyan csinàljak olyan kisugàrzàst vagy nem tudom mit, hogy ne kezeljenek le?


2020. febr. 18. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Ahh ismerős az eladós történet, engem is néztek párszor agyhalottnak a Praktikerben, mikor én mentem be valamiért. Laptopvásárlásnál meg az volt az elsődleges szempont az eladóknak, hogy melyik néz ki cukin.

Nem hiszem, hogy aki itt tart agyilag, azzal lehetne bármit kezdeni...

2020. febr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Alain Delon ***** válasza:
100%
Esetleg beírhatsz a Vásárlók könyvébe.
2020. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Fura, én még ilyet nem igazán vettem észre, hogy azért kezeltek volna le, mert nőként egyedül intézkedem bármiben...


De viszont olyat már számtalanszor tapasztaltam, hogy ha valamiért szakembert, szerelőt hívok, na akkor akarnak hülyének nézni, és több pénzt elkérni, mint ha egy szimpla férfitaggal is rendelkező familia házában szerelnének...

Eleve már csak erőmből kifolyólag is kénytelen vagyok olyan munkákra is szakit hívni, amit máshol megold a pasi... Ügyes vagyok sok mindenben, de van pár dolog amire nem vállalkoznék. Szóval eleve többször kell szakember, ez még csak oké. De hogy ha kijön, akkor van pofája horribilis összeget elkérni, csak mert látja, hogy az ember rá van szorulva a munkájára, szóval ez gusztustalan. Ha meg más pasi hívja ki magához szerelni, akkor meg pincsi kutya módjára alig kér el valamit. Na ez az undorító. Szóval Jó előre tisztázni mit és mennyiért vállal. Én már nem egyszer küldtem el a fenébe szakikat! ;-) Tanulják meg hol a helyük!

2020. febr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos én is ezt tapasztalom. Néha nagyon elkeseredek miatta, de annyira azért nem, hogy emiatt "beújítsak" egy pasit.

Én elég suttyó lettem, az a megoldási stratégiám. Ettől nem lett sokkal jobb, csak legalább visszaadok valamit. Hihetetlen, hogy ez 2020-ban történik.

2020. febr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt így nem tapasztaltam. Egyedülálló, 34 éves nő vagyok, de kinézetre kb. 16-nak szoktak nézni, ami hátránnyal jár az ilyen, általad említett szituációkban. Viszont ügyesen tudok az emberekkel bánni, így az első tíz másodpercben szoktam ezt érezni, amit mondasz, utána meg feltűnően változik a hozzáállásuk. Ehhez kell egy adag magabiztosság az ügyintézéshez, amit én szakmámnál fogva megszereztem (ügyvéd vagyok), viszont tudom miről beszélsz, mert korábban gond volt nekem is ez.


De egy dolgot azért elárulok: Obi, Praktiker, stb. annyira nem az én világom, hogy ezekre a helyekre alapból kísérővel megyek. Nem értek a dolgokhoz, eljátszani sem akarom, hogy értek, és nem is érzem, hogy így elvárható lenne, hogy az eladó rendesen kiszolgáljon. Szóval, ilyen helyekre jön velem olyan, aki ért ezekhez a dolgokhoz, cserébe én is szívesen megyek az illetővel olyan ügyintézésre, ami meg az én kompetenciám.


Senkinek nem kell mindenhez értenie. :)

2020. febr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Nőként, ha társadalmilag intimidáló akarsz lenni ilyen esetekhez, javaslom az ahhoz kapcsolódó etikett elsajátítását. Férfiakat is tudják ugyanígy kezelni, ha nincsenek meg azok a bizonyos határozott jegyek. Ráadásul nem is tehet senki se róla, ugyanis az emberek így vannak kódolva alapjáraton.


A következőek kellenek:

-Magasság (meg lehet toldani magassarkúval)

-Jó, karitmatikus kiállás (ha összehúzod magad azzal a sebezhetőséged mutatod)

-Határozott fellépés (nem valaki segítsen, hanem TE segíts nekem!!)

-Szakmai felkészültség (ez az amit a legtöbb ember elhanyagol; ha ezt elmulasztod, lehet neked akármilyen karizmatikád, ugyanúgy eladják neked a kakit)

-Esetleg ami még segíthet, az a hivatalos megjelenés és válltömés.

2020. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Hogy is mondták a Dallasban?

A hatalmat nem lehet megkapni, az igazi hatalmat megszerzi az ember.

Ne várd, hogy csak úgy megkapd a tekintélyt, a tekintélyt ki kell harcolni!

2020. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi 6.

Felveszek vmi ki ha en nem, tipusu hatàrozott stilust.

Csak nem mindig van "eröm"ilyen szerepekhez.


A sarki abc ben az eladok is ki akarnak kezdeni magànéletemröl faggatnak csak mert odajàrok es igy azt hiszik màr ennyitöl ismerösök lettünk.


Vàsàrlok könyvét mar egyszer elkértem telefonos boltban ahol fèl ora sorbanàllàsnal elémvettek egy most utcarol beesett ismeröst ugye sorszam miegyèb nelkül. Akkor epp ki voltam màr ezen bukva.

De ezek a gunymosolyok vagy mikor munkahelyen beszolnak egy 1mm-es szemtus miatt mintha nem lenne jobb dolguk csak velem foglalkozni abbol màr helotom van


Tàrsashàban élek mennek rolam a pletykàk is, hàzas ember probalt velem kikezdeni, volt, aki fennhangon szidott, Egyszer màr felvetettem a szomszedoknak hogy valami sztàr vagyok a tv böl, hogy mindenki velem foglalkozik? Vagy mièrt kell rolam pletykàlni?

Becsöngetnek ejszaka, hallom lent a nevem hogy rolam van szo, stb.

Mindezt ugy hogy köszönesen kivül meg az idöjarasi teman kivül senkivel nem beszelek.

2020. febr. 18. 09:21
 9/14 A kérdező kommentje:
7. A baratom, szüleim nem harcolnak semmiert mégis egyböl csicskulnak
2020. febr. 18. 09:22
 10/14 A kérdező kommentje:
nekik
2020. febr. 18. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!