Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szólítsuk (középkorú...

Hogyan szólítsuk (középkorú szülők) alsó tagozaton a pedagógusokat?

Figyelt kérdés

Nyilván a gyereknek tanító néni/bácsi, Juli néni, Béla bácsi. Mi a helyzet egy deresedő, középkorú szülővel, ő hogyan szólítsa gyermeke tanítóját?

Magázódunk, ő a keresztnevemen szólít én meg Mari nénizzem, aki tőlem kb. egy tízessel fiatalabb?

Én úgy érzem, hogy Kati néni, Józsi bácsi helyett szólíthatom tanító néninek, ill. tanító úrnak.

Mi a véleményetek?



2020. febr. 19. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Magázva. Tanító úr/nő megszólítással.


Nem őriztünk együtt disznót!

2020. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szólítsd te is a keresztnevén akkor. Én mondjuk simán leeditnéniztem, sose zavarta egyik nénit se, megszokták, sokat szólítják így őket.

Tanítónéninek csak azt szólítanám, akinek nem tudom a nevét. Személytelen, sértő kissé. A saját gyereked ofőjének illik tudni a nevét, és azon szólítani, pláne, ha ő is a neveden hív téged. Engem többnyire Anyukának szoktak... :D

2020. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első hozzászóló! Ha figyelmesen elolvastad volna a kérdést egyértelmű lenne, hogy nem a magázódással van a problémám, hanem a megszólítással. Tudod, "A nem őriztünk együtt disznókat" mindig az idősebb mondhatja a fiatalabbnak, aki pimasz és nem illemtudó. Nem az a bajom, hogy magázódunk, hanem a megszólítással. :) Puszi.
2020. febr. 19. 17:55
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló! Köszönöm az empatikus reagálásod, én is hasonlóan vélekedem. Lehet, kicsit túlreagálom a dolgot. :)

A gyerek előtt természetes, hogy XYnénizek, de mi van akkor, ha levelet írunk egymásnak, vagy amikor csak ketten beszélgetünk? Negyvenes fejjel nénizzek egy nálam jóval fiatalabb tanítót, miközben ő keresztnevemen szólít? :) Gondoljunk csak bele, milyen nevetséges a szitu, főleg az olyan szülőknél, akik már korosodnak. A magázódás még egy kicsivel rá is tesz... :)

2020. febr. 19. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
10%

Ha akarod, akkor beszéljed meg vele, hogy te tegezni szeretnéd.

Meg úgy egyébként sokkal egyszerűbb is, meg közvetlenebb is.

Szerintem minálunk anno mindenki tegezte a tanítónéniket.

De egyébként az úgy akkor lesz furcsa, és lehet, hogy akkor fogod rosszulérezni magad; hogy akkor jön a többi szülő, és kérdezi, hogy "Te tegezed?"

De szerintem pl klassz tud lenni , ha minden szülő tegezi a tanítót. Tehát mindenki egyöntetűen.

Nekem meg amúgy -érdekesség képpen -volt egy olyan, hogy egy néni az utcánkban , akit mindigis tegeztem, huszon valahány éves koromban kitalálta nekem , hogy tegezzem. De nekem ez már pl mások előtt lenne kellemetlen, mert ha pl ott vannak ketten, és mondjuk ugyanannyi idősök, de másikkal nem beszéltem ilyen tegeződésről, na szal, érted, kellemetlen, visszatértem a magázódásra:D:D:D De ezt csak érdekesség képpen és külön mondom. Ja és ez amúgy akkor volt, amikor cipeltem haza a számomra nagyon nehéz 5 kilós macskaalmot -fél városon végighordoztam, és akkor gondolom meglátta, hogy milyen felelősségteljes vagyok, hogy hozok almot a cicámnak. És akkor támadt ez az ötlete; hogy most már én is felnőtt vagyok, és akkor tegeződhetnénk is, de nekem túl fura volt, szóval egy ideig mondtam neki, hogy szervusz, de aztán gondoltam, hogy ez nekem így nem fog menni, ozt utána újra csókolomoztam, de nem beszéltem meg vele, de mindegy, de amúgy ritkán látom, de olyankor ha hallótávolságon belül van, akkor csókolomot mondok:D:D

2020. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem ajánlhatom fel a tegezést csak azért, mert idősebb vagyok. Azért nem, mert ő az intézményt képviseli. Ezt legtöbbször a pedagógusok ajánlják fel a szülőknek. Gondolom itt azért nem teszik meg, mert lehettek rossz tapasztalataik a szülőkkel, vagy hasonló.

Engem a "nénizés" zavar, de az is csak akkor, ha kettesben kommunikálunk, vagy levelezünk. Legutóbb is a levélben az oszt.f. XYnéni-ként köszönt el. :) Korban inkább én lehetnék neki néni.

Írod, hogy az idős szomszédnéni felajánlotta a tegezést, azt mindig illik elfogadni. Saját tapasztalatból is tudom. Ha valakinek felajánlom és nem tegez vissza, sértve érzem magam, hisz én tettem felé egy barátságosabb, kedvesebb gesztust.

Ismertem egy tanítót, akit tegeztem, mert így akarta, de nem volt jó sem a szülőkhöz, sem a gyerekekhez. Tegezett, de mégis hatalmaskodott, flegmázott.

Szóval tegeződve is lehet sértegetni, bunkózni és magázódva is lehet valaki tündéri.

Azt hiszem maradok a "keresztnév+tanító néni" megszólításnál. Felső tagozatban már könnyű lesz "tanár úr/nő" változattal.

2020. febr. 19. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk anyukám érezte magát nagyon hülyén eleinte, mikor a (20 évvel idősebb) tesómnál, azaz a saját fiánál is fiatalabb óvónőmet szólította XY néninek :D

De aztán hozzászokott, és az óvónéni sem csinált belőle gondot soha. Gondolj bele, neki ez termèszetes megszólítás, naponta ezerszer hallja.

2020. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!