Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ha nagyobb társaság...

Mit tegyek ha nagyobb társaságokban szorongok?

Figyelt kérdés

Ha csak 2-3 fős csoportban vagyunk akkor el tudom engedni magam de ha mar bővül ez a csoport es már kb 5en vagyunk akkor egyre rosszabbul érzem magam és úgymond félek megszólalni

Ez mellett még az is van hogy nem tudok fiukkal beszélgetni de nem tudom hogy miért vagyis hat tudni tudok de ha beszelek velük akkor közben feszengek es nagyon rosszul érzem magam es az egész tok kínos

Változtatni szeretnek ezeken a dolgokon kerlek segítsetek



2020. febr. 19. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor is zavar az 5 ember, ha egyébként ismered őket, vagy csak ismeretleneknél gond?

A fiúkkal beszélgetésre nem tudok jó ötletet írni (mivel fiú vagyok), de szerintem ezzel fiatalként mindenki így van valamennyire. Hidd el, kinövöd/megszokod. Bár nem írtál róla bővebben, szóval nem tudom mennyier "kritikus" a helyzet :D

2020. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, ha sok ismeretlen van a társaságban, vagy sok olyan, akit csak látásból ismerek.

Az segít mondjuk, ha az ismeretlenek nyitottak felém, tehát szólnak hozzám, viccelődnek velem is.

Nem tudom mit tanácsoljak, azon kívül, hogy jusson eszedbe az, hogy nem múlik semmi a beszélgetésen, nincs mitől tartanod.

Én a párom családjával is így vagyok, mert rengetegen vannak, és ritkán találkozunk, sokat nem szólnak hozzám... mindig arra gondolok, hogy ők is csak emberek, és nem kell nekik megfelelni.

2020. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hidd el a fiuk is igy vannak ezzel :D

Gondolj erre es akkor menni fog!

2020. febr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt kell csinálni, gyakorolni,amitől szorongsz. Ha így teszel, akkor egy idő után hozzá fogsz szokni
2020. febr. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, mint te, ha sokan összejöttünk a barátokkal, mindig én voltam a csendes gyerek, annak ellenére, hogy kisebb társaságban jól eldumáltam mindegyikükkel. Nekem az segített, hogy amikor sokan voltunk, és legurítottunk pár pohár italt, akkor beszédesebbé váltam, és észrevettem, hogy jókat nevetnek a hülye poénjaimon, és szívesen veszik, ha valami komolyabb témában is elmondom a véleményemet. Néhány ilyen alkalom után nem jelentett gondot, hogy teljesen józanon is ugyanolyan felszabadultan viselkedjek velük. Nem azt mondom, hogy igyál, egyszerűen próbáld meg félretenni a gátlásaidat, és szállj be a beszélgetésbe legalább pár mondat erejéig, ha olyan téma van amihez hozzá tudsz szólni, vagy úgy érzed, hogy van egy magas labda, amit le tudnál csapni, aztán látni fogod, hogy nincs mitől parázni.
2020. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Moncs85 válasza:
Én sem szeretek nagyobb társaságban hozzászólni egy adott témához, ami egyrészt azért is van mert kicsit introvertált vagyok másrészt enyhén antiszociális. Sokszor azt gondolom, hogy amit én hozzá tudnék tenni a beszélgetéshez az nem biztos, hogy érdekelné a többieket. Sokan vannak akik szeretnek a beszélgetés középpontjában lenni, van aki pedig inkább a háttérből szemléli a beszélgetés folyamát és kevesebbet tesz hozzá egy társalgáshoz és ezzel nincs is semmi gond. Én ilyen kis csendes voltam mindig is és ezt aki ismer tudja és nem is várnak el mást. Én ha valakivel kínosnak érzem a beszélgetést, akkor mindig sokat kérdezek és hagyom, hogy inkább a másik fél beszéljen, ami sokszor nagyon praktikus mivel én nem szeretek magamról beszélni az emberek nagy része pedig szereti ha meghallgatják. :)
2020. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van. Semmi kedvem megszólalni társaságban, nálam már rajtam kívül két ember is társaság. Plusz nagyon csendes vagyok, ha kiabálok is az is max olyan mintha valaki kicsit hangosabban beszélne. Plusz sokszor nem is érdekel amiről beszélnek, fiuk közt vagyok lány. Szóval mindig a videojátékok, autók 😁 néha poénbol elkezdem mesélni, hogy milyen szemhély palettát vettem meg ilyenek. De ök vannak többségben, szóval örülök, h egyáltalán befogadták az introvertált fejem xd
2020. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Könyv: Paul Hauck, Föl a fejjel! Kínos bizony és rossz érzés ha feszengünk társaságban. Az ember menekülhetnék. Tanácsom tégy olyat amivel híján a világ! Kérdezz és figyelj! Légy kíváncsi a másikra? Írj egy listát mit szeretnél megtudni a másikról, bárkiről! Addig nem mehetsz haza amíg ezt néhány extrovertáltról ki nem deríted! Jó szórakozást!
2020. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a legsz.rabb. Van nálunk egy ilyen srác. Igaz duci szegény meg kicsit sete suta, de ő mindig feszegeti a határait. Mindig érdeklődő, még ha nehezére is esik megossza a kis mondanivalóját. És mit kap? jól kinevetik a háta mögött, meg csúfolják. És nem általános iskolában vagyunk, 20, 30-as éveiben járó emberek vagyunk. Én úgy sajnálom mindig szegényt. Néha csak úgy odamondok neki valami kedveset. Pl ha látom h fodrásznál járt, mondom, hogy jó a haja vagy ilyesmi. Sajnálom szegényt, hiába próbálkozik, nagyrészt csak elutasítást, gúnyolódást kap. Pedig egy nagyon kedves, jószívű srác. Tényleg csak annyi a hibája, hogy kis önbizalomhiányos
2020. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!