Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti miért szerettek külföldön...

Ti miért szerettek külföldön élni?

Figyelt kérdés
Én külföldön élek, de fel nem tudom fogni, hogy mi tetszik ebben az életformában annyi ismerősömnek. Az otthoni kiépített családi, baráti, kulturális háló hogyan nem hiányzik valakinek? Komolyan elégedettek az emberek azzal, hogy valami alacsonyabb beosztású munkában, félidegen kollégákkal idétlenül smalltalkolva telnek a napjaik, majd szabadidejükben egyedül tengődnek, vagy elmennek valami turistalátványossághoz a hétvégén? Ráadásul kint egész életedben csak egy bevándorló, egy szemlélődő alak maradsz. Nekem sajnos eddig nem sikerült rájönnöm, hogyan lehet egy idegen országban tartalmas életet élni.

2020. febr. 23. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem jöttél rá, mert nagyon kötődsz otthonra. Nézzük sorra:


"Az otthoni kiépített családi, baráti, kulturális háló hogyan nem hiányzik valakinek?"


Nem. Létezik internet, vonat, repülő, telefon, posta. Az a család, barát, aki csak addig törődik a másikkal, amíg azt LÁTJA, amíg napi élő kapcsolatban van vele, az gázos. Jobb a hátad mögött hagyni. Kiépíteni itt is lehet új kapcsolatokat, a szüleid pedig nem élnek örökké. Nőj fel.


A kulturális háttér nem hiányozhat, ha azt korábban már beépítetted magadba. Rendelhetsz könyvet a netről magyarul is, olvashatsz a MEK-en egy csomó mindnet, a neten egyébként is. Az otthoni - jelenlegi - kultutális háttér inkább taszító, mint követendő. Nézz rá csak a hazai fogható TV-csatornára. Elég két perc és elönt az agyvíz tőlük.


"Komolyan elégedettek az emberek azzal, hogy valami alacsonyabb beosztású munkában, félidegen kollégákkal idétlenül smalltalkolva telnek a napjaik"


Miért gondolod, hogy csak ilyen munkakör és élet létezik külföldön? Mert a hülye média ezt nyomatja? Szerinted otthon jobb idióta kollegákkal, versengve, szorongva, se_get nyalni semmire se elég fizetésért egy tetű (párt)csókos főnöknek?


"...majd szabadidejükben egyedül tengődnek, vagy elmennek valami turistalátványossághoz a hétvégén? "


Tudod, hogy mennyi szépség van a világon Magyaroszág határain kívül? Ha tudsz nyelveket, már nem vagy egyedül. Ha szeretsz fotózni, ha szeretsz koncnetre, színházba, képtárba járni, nem vagy egyedül. Beülsz egy kávézóba - mert itt a fizetésedből futja sütire és kávéra is, otthon nem biztos -, és máris jobban érzed magad.


"Ráadásul kint egész életedben csak egy bevándorló, egy szemlélődő alak maradsz."


Egy büd9s frászt leszel bevándorló! Hagyd már ezt az uncsi, agymosott "migrács"-dumát! Európai országban - GB kivételével - európai állampolgár leszel és vagy, és egyetlen normális ország sem néz le, ha beilleszkedsz.


"Nekem sajnos eddig nem sikerült rájönnöm, hogyan lehet egy idegen országban tartalmas életet élni."


Azt vettem észre...


Én azért szeretek külföldön élni, mert itt szabad vagyok, mint a madár. Kapok levegőt - tudud, milyen érzés?

2020. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Azért imádok külföldön, Svédországban élni mert itt NYUGI van. Senki sem olyan idegbeteg, gürcölő mint Magyarországon mindenki kedves és nyugodt.


Nagyon jól fizetett, magas beosztású munkám van, csomó svéd és -kapaszkodj meg- migráns barátokkal, kollégákkal, beosztottakkal. Saját családot is alapítottam itt kint. Nem magyar se a feleségem se a gyermekeim.


Otthoni "családi háló", szülők, rokonok nagyon nagyon de nagyon nem hiányoznak. Évente egyszer kibírni őket is elég. Barátokat találtam sokkal több újat... és kulturális háló? Viccelsz? Sok minden van Magyarországon csak kultúra nem.


Hidd el, teljesen más szemmel nézel e korcs országra mikor már van mivel összehasonlítanod. Egy másodpercet se bántam hogy megszabadultam.

2020. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul kint egész életedben csak egy bevándorló, egy szemlélődő alak maradsz. "


Te igen.

2020. febr. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg barátkozni a helyiekkel.
2020. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz érteni kéne a helyiek nyelvét (vagy legalább az angolt)...
2020. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Imádok norvégiában élni. Itt nyugodt, optimista, kedves emberek laknak, és itt elfogadjak a másikat, nem gyűlölködnek és nem kritizálnak mást amiért más a véleménye. Meg gyönyörű ország, 1 millió a minimálbér. Ezért. Szerencsére az egész család jött így soha nem megyek vissza Magyarországra!
2020. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még azért, mert magyarral ellentétben rend van és tisztaság, biztonságosabb az ország
2020. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs nagy rokonsag Magyarorszagon es baratom is csak nehany van.

Azert szeretek Amerikaban elni mert itt kenyelmesebb az elet, jo az eletszinvonal es itt a felesegem is. O nem beszel magyarul igy nehez lenne nekunk Magyarorszagon.

Tolunk messze vannak a turista latvanyossagok. Tudom hogy bevandorlo vagyok de rajtam kivul meg nagyon sok bevandorlo van, bar magyar a kornyeken eleg keves el.

2020. febr. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nem maradsz bevandorlo csak rajtad mulik. en imadom az uj hazamat 34 eve elek itt szeretem az embereket megszoktam hogy magas az eletszinvonal stb. Mo sem es a csalad se hianyzik, barataim meg itt vannak nem ott. 22 eve egyszer voltam Mo on latogatoban annyi eleg is volt egy eletre. tanuld meg rendesen a nyelvet mindjart nem leszel kivulallo.
2022. ápr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!