Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket is bosszant, mikor a...

Titeket is bosszant, mikor a huszonévesek a semmire odacsinálják a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem tudom, miért zavar annyira, de nagyon tud irritálni engem. Én közel vagyok a 30-hoz, nem sokára lesz esküvőm, bármikor lehetne gyerekem, nem erről van szó. Én nem akarok egyelőre. Viszont sok korombeli bizonytalan párkapcsolatban, a szülők nyakára szüli a gyerekeket sorban.

Az egyik ismerősöm fél éve még kirakta a barátnőjét, most meg játszák a boldog babaváró családot, miközben régen folyton vitatkoztak és nem voltak meg jól. Egy másik simán odaszül a szülők nyakára, nyíltan vállalva, hogy ő fél év után visszamegy dolgozni, és majd a nagymama marad otthon a gyerekkel. A harmadiknak még önálló élete sincs, de már teherbe esik az első jöttmenttől.

Csak engem irritál ez? Tudom, hogy semmi közöm hozzá, de mikor meghallom, hogy valami közelebbi ismerősöm meggondolatlanul gyereket vállal, felmegy bennem a pumpa. Mások, mint mi, évekig készülünk rá: saját ház, önálló biztos kereset, rengeteg tapasztalat, teljes függetlenség a családtól. Mások meg csak úgy potyogtatnak, és a család majd kisegíti őket, hogy ők továbbra is bulizhassanak gyerek mellett.


2020. febr. 24. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen a C tipusúaknál van szinte csak.
2020. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Lassan így 40 évesen rájövök, hogy tökindegy.


20 évvel ezelőtt is pont ugyanannyi lehetőség volt ebben az országban mint most.


Azaz, ha nem örököltél, nem születtél császár családba, nem voltál őstehettség, akkor maradt a másodállás ha egyről a kettőre akartál jutni...

2020. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
A vállalkozást csak azért hagytam ki , mert orosz rulett a pénzeddel, amíg egy állás esetében csak annyi az orosz rulett, hogy felvesznek e vagy sem az adott helyre.
2020. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

És, hogy őszinte legyek, erről az egész kérdésről a "Hülyék paradicsoma" című film kezdő jelenetei jutnak eszembe..


Utolsó három válaszoló voltam.

2020. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

És aztán mit érsz el a tervezgetéssel? Ne vedd támadásnak, de bármikor történhet valami... Általában pont azok puffannak a legjobban, akik azt hiszik, biztonságban vannak.

Az meg, hogy a nagyszülőnél van az unoka, normális felállásnak kéne lennie (persze, nem 0-24-ben), akkor, ha a nagyszülőknek ez nem probléma. Sőt, a legtöbb családban, pont, hogy a szülők kezdik el pedzegetni, hogy mikor lesz már baba stb...


Engem személy szerint tudod mi bosszant? Az, hogy ebben a tetves országban egy gyerek az nem gyerek. Jóformán semmilyen támogatást nem kapnak. Bemegyek a bankba, vagy a kormányablakba, holt biztos, hogy ott lesz vki aki már kitojt magából 2 gyereket, a harmadik pedig úton van, maximum 2 év eltéréssel... Külön kedvencem az, amikor a csaj van talán 25, a férfi meg 40... Tuti biztos, hogy ott is mind a három gyerek pusztán szerelemből és szeretetből fogan :D Nem csak egy ilyen esettel találkoztam. Azt, meg kilehet következtetni, hogy milyen ügyben járnak el...


Egyébként meg mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja, és egy „normális” családból származó gyerek is ugyanúgy lehet felnőttkorára életképtelen, lelki beteg stb... Viszont az már tényleg gusztustalan, hogy ebben az országban a gyerek lett a befektetési alap sok fiatalnál, mert máshogy nem tud hozzájutni ingatlanhoz, vagy szimplán más hitelhez...

2020. febr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Engem is zavar, de az ő életük. Viszont inkább az húz fel, ha valaki 5-6-7 gyereket szül a semmire, amiből jóeséllyel 1 vagy 2 sérült is aztán meg sírnak a tv-be, hogy ilyen szegények, meg úgy dől rájuk a ház. Hát gumit kellett volna húzni kérem szépen vagy valami. Ha 3at már zűrös eltartani, miért kell vállalni a többit? És ez nem csak C típusúaknál, hanem fehér embereknél is van. Nekem is van ilyen ismerősöm, 4 kölyköt szült, elég szegények, igaz ott kemény vallási okok is vannak.
2020. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Aztán a végén mégis több gyerekük lesz mint neked.

Itt vagy 30 évesen, talán elvesznek talán nem. Ki tudja?

És ha elvett jön a lakás? Ejj megint nincs zs.

Kell új auto? Ejj megint nincs pénz, majd később

Itt vagy 40 évesen, mire megpillanthatnád az unokád jó eséllyel 90 éves leszel.

Már ha egyáltalán lehet még gyereked. Mert az ugye csak akkor jön egyből ha kettőből az aktus utáni tabletta jön.

2020. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem ennyire fekete fehér ez az egész. Ráadásul nagyon egyoldalúan gondolkodsz. Nem, nincs még gyerekem. Nem annyira egyszerű az élet, ahogy ezen az oldalon sokan lefestik, a legtöbben itt úgy adják elő a dolgokat, mintha minden csak rajtunk és a kitartásunkon múlna, mintha választhatnánk millió lehetőség közül. Mi a férjemmel szépen elterveztük, hogy lakás autó, aztán jöhet a baba. Elvetéltem. Na tessék! Aztán elvesztettem a munkahelye. Tessék. Egyébként pedig nagyon sok fiatalnak ma egyszerűen nincs lehetősége saját lakáshoz jutni, önállóan élni, egzisztenciát teremteni. Mi is csak nagyon szerencsések vagyunk, hogy így állunk bár minket sem vet fel a pénz, de legalább a saját hitelemet fizetem, nem pedig az ablakon dobálom ki a rengeteg albérleti díjat. Az természetesen más, mikor egyik héten szakítok, másik héten szerelmes vagyok kapcsolatba jön a gyerek. De nagyon sok olyan tényező is van a háttérben amit nem láthatsz, így ne ítélj ennyire elhamarkodottan. Egyébként meg semmi közöd hozzá és azt gondolom ha elégedett vagy az életeddel, már pedig nagyon úgy írtál róla, akkor nem kellene azzal foglalkoznod, hogy milyen mások életvezetése.
2020. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen... Undorodom ettől, hogy albérletbe meg a csupasz seggükre meg a szülők nyakára szülnek, mintha muszáj lenne. Aztán engem szekálnak, hogy miért nem tervezek családot 30 alatt és miért mondom azt, hogy majd meglátom, hogy lesz-e olyan életem, ami méltó egy gyereknek és nem fogok vállalni, ha úgy érzem, hogy csak szenvednénk az anyagiakkal és az idővel...


Nem az egy ember feladata ma, hogy további embereket gyártson, hanem az, hogy ezek az emberek minőségi nevelést kapjanak egy normális családban, ahol nem kell mindenről lemondani, ami nem kötelezően szükséges az élethez...

2020. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%
Aki úgy nőtt fel, hogy nélkülözött, le lett passzolgatva mindenhova megőrzésre vagy lefekvés előtt látta csak a szüleit hétköznap, esetleg az apját/anyját nem ismeri, mert kölyök korában szétmentek, mert vele akarták helyrehozni a szarkupac kapcsolatukat, az megérti, hogy miért szükséges tervezni. Igen, lehet, hogy közbejön valami, az árvákat sem árváknak tervezték, de amelyik szülő nem készül fel anyagilag és lelkileg azon a szinten, hogy ha mégsem jön közbe semmi váratlan, akkor jól helyt tudjon állni, az egy felelőtlen, érzelemvezérelt önző szutyok.
2020. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!